Jump to content

parcare


schubert

Recommended Posts

Nu sunt intamplari tocmai placute, mai ales daca cel vinovat isi ia talpasita si te lasa cu paguba.

 

M-am obisnuit destul de repede, mai ales in ultimii s-a intamplat destul de des, ba o bara zgariata, ba infundaturi pe portiere de la vecini.

 

Faza e ca nici cu CASACO nu mai renteaza, e franciza pentru evenimente si asa nu ajungi nicaieri.

Link to comment
Share on other sites

eu cand aveam dacia, m-am dat jos intr-o parcare si mi-a luat vantul usa din mana si a plesnit un A4 de i-au sarit 3-4 cm de vopsea pana la tabla...

masina era in parcare la kaufland... puteam sa ma iau sa plec linistit... i-am pus nr meu de tel la parbriz si l-am gasit pe proprietar intr-un magazin de langa kaufland, am mers la vopsitorul meu, i-a rezolvat problema... suntem prieteni si azi! 250 ron m-a costat vopsitul usii... asta e!

Link to comment
Share on other sites

incidente mici, am mai avut. gen deschis usa larg de un taran cu vw touareg... sau de opel vectra. mereu tin minte masinile dinaintea parcarii si apoi nu mai sunt. o sa ajung sa le notez nr de masina inainte de a parasii masina.

 

faza tare este ca ma asigur mereu de distanta lasata la parcare si mai ales ca am si cautat anumite parcari ptr a fi mai protejata.

:)

Link to comment
Share on other sites

Nu sunt intamplari tocmai placute, mai ales daca cel vinovat isi ia talpasita si te lasa cu paguba.

 

M-am obisnuit destul de repede, mai ales in ultimii s-a intamplat destul de des, ba o bara zgariata, ba infundaturi pe portiere de la vecini.

 

Faza e ca nici cu CASACO nu mai renteaza, e franciza pentru evenimente si asa nu ajungi nicaieri.

 

ai mare dreptate ,eu am 200 de euro franciza...si asa casc bine ochii pe unde o parchez...!

Link to comment
Share on other sites

/../

mereu tin minte masinile dinaintea parcarii si apoi nu mai sunt. o sa ajung sa le notez nr de masina inainte de a parasii masina.

 

Da, dar se poate ca in timp ce tu nu esti la masina, masina de langa tine sa plece fara sa se intample nimic, intre timp sa vina alta, de aceeasi culoare, sa iti zgarie masina si sa plece si aia. Tu, cand te intorci la masina, o sa te bazezi pe numarul notat ? :) Banuiesc ca poti afla proprietarul si poti verifica daca masina parcata initial langa tine prezinta urme de zgarieturi desi cred ca nu ar fi placut pentru proprietarul respectiv sa fie contactat de politie in conditiile in care nu este vinovat de nimic.

 

Marius

Link to comment
Share on other sites

cred ca nu ar fi placut pentru proprietarul respectiv sa fie contactat de politie in conditiile in care nu este vinovat de nimic.

 

Marius

 

Politia nu va face nimic . Tot ce poti face e sa investighezi tu cumva si sa vezi daca ala are semne pe masina sau urme de vopsea identica cu a ta . Abia atunci poti sa te duci sa faci o declaratie sau sa iei problema in mainile tale . :)

Link to comment
Share on other sites

Lool, tu de mai agiti la chestii de genul asta?

Pai eu, in mai putin de jumatate de an am acumulat: zgaraietura cu cheia toata partea dreapta, gasita de vreo 3 ori busita in parcare, furat oglinzi,etc etc

 

 

Cat despre casco , daca ar fi fost sa merg la ei pentru fiecare treaba de genul asta cred ca la anul imi vandeam apartamentul ca sa-mi fac casco. Astept si eu sa se mai adune, eventul poate ma buseste careva si-l si vad, chestii de genu asta.

 

Relax man, nu va fi nici prima si nici ultima zgaraietura.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.