Jump to content

E46 cabrio


jak

Recommended Posts

  • Replies 67
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

l-am setat dinainte sa bage la parbriz si in fata/la jumatate, un compromis acceptabil usor si singurul care merita mentionat...il poti seta inainte sa dai jos panoul vechi cum vrei sa directioneze fluxul de aer... sincer , mi-ar fi fost "mila" sa vad bordul desfacut din toate incheieturile ca sa schimb si aeroterma, pe care am gasit-o la 2,5mil , deci pretul nu era o piedica f mare... Edited by jak
Link to comment
Share on other sites

Ba ma leshi ? Pana acum vroiai E39 si acum vrei cabrio ? :)

 

Frumoasa masina dar decat sa pui distantiere de ce nu ai luat jante cu ET mai mic ?

 

 

intotdeauna mi-am dorit un cabrio pentru zilele frumoase de pe litoral, ma mai incearca cate un gand dinasta :)

Link to comment
Share on other sites

Ba ma leshi ? Pana acum vroiai E39 si acum vrei cabrio ? :)

 

Frumoasa masina dar decat sa pui distantiere de ce nu ai luat jante cu ET mai mic ?

jantele veneau destul de ok si asa, adica se vedeau asa cum ar fi trebuit, au ET-ul corect... distantierele astea le-am

primit bonus la jante si am zis, daca tot le am , sa le pun sa vad cum arata... mie imi place cum se vede acum,

cu toate ca e anvelopa cam la limita aripii, dar nu atinge , am testat...

Edited by jak
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
atinge cu draciile alea, ai avut dreptate, nu rau dar freaca putin :twoup: ... cu incarcare mai serioasa si viteza , imi atingea la unele dintre hopurile de pe autostrada soarelui , la intoarcere... asa ca le-am dat jos, daca le vrea cineva , pm ... pacat , chiar se vedea foarte bine :)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
au venit si comenzileee ! le-am montat azi, a ramas sa aflu unde vine legat si firul pt pilot si gata :twoup: ... acum merg dor comenzile pt radioCd ...

post-605-1278705276_thumb.jpg

Edited by jak
Link to comment
Share on other sites

Salutare

 

Foarte frumos arata masina.

 

Comenzile de unde le-ai comandat ? Si cat ai ajuns cu ele?

 

Mai ai nevoie de mufe fire?

 

Voie buna, Jak

comenzile au fost ieftine, relativ... iar cablurile si mai ieftine:) , gratis chiar, adica le-am facut eu ...

cu putina rabdare si o sursa de calculator(defecta) ai rezolvat si cu pinii pt cabluri :) si uite asa

ai scutit un milion pt 3 cabluri ordinare... mai mult timp a durat pana m-am prins de "smecherie"

ca sa scot airbag-ul :twoup:

daca vrei , te pot ajuta sa le montezi, timp sa am ...

Edited by jak
Link to comment
Share on other sites

Salutare

 

Foarte frumos arata masina.

 

Comenzile de unde le-ai comandat ? Si cat ai ajuns cu ele?

 

Mai ai nevoie de mufe fire?

 

Voie buna, Jak

comenzile au fost ieftine, relativ... iar cablurile si mai ieftine:) , gratis chiar, adica le-am facut eu ...

cu putina rabdare si o sursa de calculator(defecta) ai rezolvat si cu pinii pt cabluri :) si uite asa

ai scutit un milion pt 3 cabluri ordinare... mai mult timp a durat pana m-am prins de "smecherie"

ca sa scot airbag-ul :twoup:

daca vrei , te pot ajuta sa le montezi, timp sa am ...

Ms de raspuns si sfat.

De ajutat mai greu cu montatul :) Asta daca nu vi in Arad exact in momentul cand imi voi lua comenzile :(

Daca le dai jos de pe masina sunt primul pe lista. Da?

 

Voie buna si spor la vanzare.

Link to comment
Share on other sites

am reusit si cu pilotul azi :twoup: ...

cu ajutorul unor colegi de forum , evident nu bmwclub , ori alt forum din tara ...

cine are nevoie de ajutor pt o operatie de acest tip, il pot ajuta, gratuit... timp sa am :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.