Jump to content

VAND COUPE E36 320


xristian05

Recommended Posts

Exact cum spune si titlul topicului vand BMW E36 coupe , inmatriculat in iulie 2008 si adus din Germania personal, dupa multe cautari. Dotarile masinii sunt de ordin general si simplu...incercat de a pastra liniile originale ale masinii:

-interior piele cu scaune incalzite, cotiera piele(nu este in poze dar am sa pun si cu ea poze e montatĂŁ recent),volan M in trei spite, interiorul este lipsit de crapaturi sau alte defecte, functional 100% ceea ce inseamna bord si instrumente bord, sistem CD Player BMW BUSSINES cu 8 incinte, in schimb sunt f suparat ca nu gasesc un OBC cu 11 butoane impecabil, (al meu are cativa pixeli morti)

-exterior: jante M originale 17 cu anvelope Pirelli noi 225/45/17 ZR montate in august 2009, lip bar fata ACSchintzer, eleron portbagaj BMW original,vopsea originala

-mecanica: tot ce inseamna consumabilele actuale sunt montate in august 2009 (placute fata spate ATE, senzori fata spate, ulei Castrol, filtre MAN), vascocuplajul este nou, desi nu era nevoie insa asa am considerat eu de cuviinta, radiator nou BEHR,bujii NGK noi, alternator pe 110 A (a fost pe 80A), plus amortizoare noi fata-spate Bilstein originale si varianta de catalog exact ca si cele demontate de pe masina

-set de iarna roti pe 15 aliaj BMW originale cu anvelope VREDESTEIN 205/60/15 noi

Nu vreau nici sa imi laud masina si nici sa fac pe interesantul, este masina pe care o folosesc zi de zi. Sunt convins ca sunt multe masini cu preturi mai bune decat a mea insa pretul masinii mele reprezinta exac starea masinii si nu un interes de a face profit(oricum pt curiosi mie imi sta masina in peste 6500 E,noroc sau ghinion asta e)..deci pretul masinii este 4750 E in varianta cu rotile de vara si 4250 cu rotile de iarna....sau 4800 cu ambele seturi:).va rog amatorii de comentarii legate de preturi la sedan, limo sau IS E36 sa se abtina.

0745697423 sau xristian05

Multumesc.

Link to comment
Share on other sites

Un numar de km, aproximativ macar, si anul fabricatiei ? Are AC ?

...... an fab iulie 1992 km exact sunt: 2540000 ...nu are AC dar are trapa functionabila in ambele pozitii fara ezitare.am fost cu masina de doua ori in Grecia si doar o data am simtit ca nu am aer...a stat masina la soare cam 4 ore...atunci intr-adevar am simtit lipsa AC ..desi sincer am cautat sa cumpar instalatia completa de climatronic ...insa nu prea ma satisfacut pretul de 400-500 euro pt o instalatie care in general nu se putea proba deoarece era de pe o masina die dezmembrata fie lipsa ceva componenta...

Link to comment
Share on other sites

Mai, si mie imi place masina... dar la 2 milioane si ceva de kilometri :lol: nu's chiar hotarat s-o iau... :)
...... an fab iulie 1992 km exact sunt: 2540000 ...

multumesc...de fapt o sa reformulez...are 200000 + si sincer cred daca va fii intretinuta in aceleasi conditii nu vad de ce nu ar prinde si veritabilul numar 2 mil....oricum mai adaug la dotari si oglinzile electrice, incalzite si heliomate..desi cred ca sunt basic pt coupe-uri....

Link to comment
Share on other sites

climatronic gasesti si mai ieftin, am vazut cu 300 cu tot cu montaj.

 

masina e frumoasa, isi merita banii, bafta.

multumesc...stiu sunt si la 300 insa doar in zona Bucurestiului(eu fiind din Cluj),.....iar daca stau sa trag linie la tot ce ar implica o astfel de operatie...cred ca as depasii lejer 500 si ....mno ...nu stiu daca sunt dispus in momentele actuale de criza sa mai investesc intr-o astfel de clima.....mai ales ca vine iarna.

Link to comment
Share on other sites

frateeeeeeee. ai scris atatea cacaturi dar in acelasi timp foarte importante. . . . dar ce motor are ? ? ? ?

 

nu bag benzina la OBC !!!!!

 

sincer nu vad unde scrie.... scuza-ma

 

 

mai citeste odata titlul topicului :) sigur o sa-ti dai seama

Link to comment
Share on other sites

Initiatorul topicului poate da un singur UP la 7 zile de la ultima sa postare. Daca se da UP inainte de cele 7 zile topicul va fi inchis 10 zile. Exceptia UP-ul la 7 zile va fi permis doar atunci cand initiatorul doreste sa scada 10% din pret.Topicurile vor fi redeschise DOAR la solicitarea initiatorului, in urma unui report trimis DUPA expirarea sanctiunii.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
da arata bine masina...dar prea veche la bani aia....bafta sa o dai :)

da asa e....... e diferenta mare pret si an.veche nu prea as spune....vehi sunt si vinurile...si cu cat sunt mai vechi cu atat sunt mai apreciate.....dar acum lasand gluma la o parte...... cine cauta un coupe ....si cel putin un motor cu 6 ci nu cred ca e un pret mare...mai ales vand in vedere starea si funtionabilitatea masinii......oricum multumesc de apreciere.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.