Jump to content

NEOANE SUB MASINA?


Alex Dragan

Recommended Posts

  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ma in general n am facut lucruri de prost gust pana acum .. la niciun lucru ! numai ca mi place ideea si ma gandeam si cum ar arata cu niste neoane albe sub ea.

stiti sigur ca sunt ilegale si nu si a pus nimeni ?

doar intrebam caci imi place sa ies in evidenta in general, sa o ajut un pic sa iasa din comun :)

Link to comment
Share on other sites

Tu decizi ce faci si eu am avut in trecut neoane pe toate masinile si tot felul de leduri albastre pana cand m-am saturat de ele si am dat tot jos. Parerea mea este ca neoanele dau bine pe masini de show, pe alea japoneze. Daca tot vrei sa iti pui este alegerea ta, ii ok daca tie iti place. Pui un intrerupator si le aprinzi doar cand vrei, cand vezi garda le stingi, asa aveam si eu si nu am avut probleme.
Link to comment
Share on other sites

nu ai voie sa pui lumini pe masina, altele decat cele pentru care masina a obtinut omologare. si angeleyes sunt ilegale, la masinile care nu au de fabrica.

 

foarte corect, dar de unde stie organu sau cineva daca masina a venit sau nu cu angel din fabrica?

 

eu zic ca neoanele sub masina ilegale nu-s

Link to comment
Share on other sites

Sa le montezi pe masina nu este ilegal, sa le folosesti in trafic in timpul mersului este ilegal dupa cum spunea si userul Rares mai sus , dar daca le montezi doar de show sa le folosesti atunci cand stationezi sau sa se aprinda doar odata cu deschiderea usilor atunci le poti monta linistit.

Eu am avut in 2007 pe un E34 montate 6 neoane albastre, fata/spate si laterale + 2 in interior, intradevar arata foarte bine seara dar nu le-am folosit aproape deloc in trafic, aveam un switch langa butonul de avarie pentru a le actiona insa nu au stat foarte mult pe masina, am realizat dupa cateva luni ca sunt total nefolositoare si pe deasupra atragi foarte mult atentia inutil, in plus trebuie sa stai mereu cu ochii sa nu cumva sa dai de garda, sa stii ca la taximetristi le lua talonul si pentru ledurile alea albastre pe care si le puneau la stropitorile de parbriz, nu stiu daca ai vazut vreodata, era foarte "la moda" intr-un timp.

Daca totusi decizi sa-ti montezi un kit de neoane sub masina, alege o culoare care sa nu sara in ochi (adica exclus albastru,rosu,verde), oricum ideea e ca orice culoare vei alege pana la urma o sa te plictisesti de ele si o sa vrei sa le dai jos.Parerea mea: bani aruncati aiurea!Bafta!

Link to comment
Share on other sites

Alea de la roti prima data cand le-am vazut pur si simplu m-am speriat. Era noapte ma indreptam spre casa si deodata am vazut o masina ce se apropie de mine cu cercuri de lumini la roti, aratau chiar bine ca un ozn pe strada, dar cred ca politia se leaga si de astea Edited by vodafone
Link to comment
Share on other sites

dar daca le montezi doar de show sa le folosesti atunci cand stationezi sau sa se aprinda doar odata cu deschiderea usilor atunci le poti monta linistit.

 

Eu nu inteleg ce atata ''show'' pot oferi niste neone de prost gust sub masina!Poate pe la tara pe ulita satului sa mai impresionezi pe cineva cu beculete pe sub masina! :)

Link to comment
Share on other sites

Bine atunci abandonez ideea. De asta avem forum ul sa ne sfatuim sa ne indrumam.

Atunci pe langa jantele pe 18 inch pe care le pun in primavara - sper unele foarte frumoase - m am gandit sa i pun imitatie de carbon pe capota, pavilion si portbagaj.

Chestia asta cum vi se pare ?

Sau alte modalitati de tuning sa i spunem asa - fara interventii la motor - ce am mai putea avea ?

Multumesc mult pentru toate raspunsurile si daca pot sa va fiu de folos abia astept.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.