Jump to content

NEOANE SUB MASINA?


Alex Dragan

Recommended Posts

  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

2.0d 2007

 

Las-o asa cum e!

 

Dar eu nu inteleg,ai ceva impotriva marcii bmw?,participi la vreun concurs de genul" umileste-ti masina"? :) pur si simplu nu pot sa cred ca cineva se poate preta la astfel de lucruri...

Pune-ti un M-paket,comanda-ti niste jante pe 18-19 de bmw,niste black lines,etc..daca intradevar vrei sa faci ceva de bun gust si care sa se potriveasca cu designul marcii.

 

http://www.tonioworld.net/immagini1/images...801DSC00671.JPG

Link to comment
Share on other sites

Ok ma las pe mana voastra caci c siguranta sunteti mai experimentati decat mine ..

Mai astept idei si poate si altii vor sa mai vada exemple!

Multumesc de raspunsuri !

 

Si inca ceva ! - cum e cu jantele astea ca ma tot sperie lumea ca punand jante pe 18 '' o sa distrug masina adica tot ce inseamna brate amortizoare si chestii de genu.

Eu spun ca o sa am grija cu ea, drumurile sunt majoritatea bune si nu voi pune ceva de proasta calitate sa stau sa le stramb la cea mai mica denivelare.

Sa mi dati si aici idei.

Edited by Alex Dragan
Link to comment
Share on other sites

Asa ceva mi-ar place pe un e90.

In general cu niste suspensii sport si jante mari faci o treaba buna , daca sunt bani si pentru un kitt M succesul e garantat.

Neoanele nu sunt pentru bmw , pur si simplu nu se potrivesc si imitatia aia de carbon pe capota , plafon , portbagaj , iarasi mie unul nu-mi place cum se vede.

Link to comment
Share on other sites

sunt si ilegale si de cacao, parerea mea.

 

de ce ar fi ilegale?

 

 

Pt ca scrie in legislatie ! Tu ai permis ? daca ai de ce nu stii ?

Modificarile aduse blocului de lumi altele decat cele prevazute de producator au ca si consecinta retinerea talonului ( plus 560 lei amenda si puncte de penalizare ) pana la remedierea problemei.

In aceasta categorie intra si xenonul daca il pui pe un model ce nu a avut din fabrica daca nu stiai...

 

Personal imi pare o tampenie dar asta e legea si din pacate nu avem cum sa o schimbam.

 

O multime de legi sunt idioate... De pilda daca n-am permis nu am voie sa merg nici pe camp cu masina sau nu pot lasa pe cineva sa invetze cu maina mea pe camp pt ca e socotit ( campul ) drum public...

Prin drum public se intelege orice cale de acces terestra, fluviala , maritima sau ferata... deci in concluzie si "drumul dintre tarlale" e tot public si tot cale de acces... ( Au omis idiotii spatiul aerian... :) ) Deci e legal sa sari cu masina de pe pod daca n-ai permis dar ilegali sa te plimbi pe fundul lacului... ( Logica de gabor... )

Poti doar la tine pe mosie care e considerata proprietate privata deci nu cale de acces... S-a scos Becali daca ramane fara carnet...

Edited by Rin_Tin_Tin
Link to comment
Share on other sites

name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="
type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>&hl=en&fs=1">
name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="
type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>&hl=en&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowfullscreen="true" width="425" height="344">

 

Filmul asta probabil este SUBLIM pt. tine, sunt lucruri pe care noi pur si simplu nu le putem face, asa cum degeaba punem jante pe 20 si coboram masina la 2cm de asfalt, sau degeaba ne luam masini de 500cp ca nu avem unde merge cu ele, vorba alora de la TOPGEAR in cateva ore au parcurs toate autostrazile romaniei [.....]

Link to comment
Share on other sites

sunt si ilegale si de cacao, parerea mea.

 

de ce ar fi ilegale?

 

 

Pt ca scrie in legislatie ! Tu ai permis ? daca ai de ce nu stii ?

Modificarile aduse blocului de lumi altele decat cele prevazute de producator au ca si consecinta retinerea talonului ( plus 560 lei amenda si puncte de penalizare ) pana la remedierea problemei.

In aceasta categorie intra si xenonul daca il pui pe un model ce nu a avut din fabrica daca nu stiai...

 

Personal imi pare o tampenie dar asta e legea si din pacate nu avem cum sa o schimbam.

 

O multime de legi sunt idioate... De pilda daca n-am permis nu am voie sa merg nici pe camp cu masina sau nu pot lasa pe cineva sa invetze cu maina mea pe camp pt ca e socotit ( campul ) drum public...

Prin drum public se intelege orice cale de acces terestra, fluviala , maritima sau ferata... deci in concluzie si "drumul dintre tarlale" e tot public si tot cale de acces... ( Au omis idiotii spatiul aerian... :) ) Deci e legal sa sari cu masina de pe pod daca n-ai permis dar ilegali sa te plimbi pe fundul lacului... ( Logica de gabor... )

Poti doar la tine pe mosie care e considerata proprietate privata deci nu cale de acces... S-a scos Becali daca ramane fara carnet...

 

Am avut eu(acum vreo 2 ani)...nu iti face nimeni nimic daca ai neoane insa sunt o prostie...pe langa faptul ca am dat 120e pe ele le-am faramat rapid si nici nu arata bine...sunt expirate...for children :lol:

Edited by duxter
Link to comment
Share on other sites

Bine am inteles.

Pozele de pe e90post.com sunt criminale :) jante vreau sa i pun pe 18 max caci si asa voi avea de grija cu ele.

Eu am avut jantele din poza si vreau sa le schimb in primavara.

Sunt multe modele care mi plac - ce posibilitati am? vreau sa le si vand pe astea sa mi iau altele, sau sa le dau la schimb .. sa cumpar ce si de unde de calitate ?

Ati schimbat jante ? aveti de 18 ? de unde cum si cat? avantaje dezavantaje ?

post-15673-1259185069_thumb.jpg

post-15673-1259185087_thumb.jpg

post-15673-1259185105_thumb.jpg

Edited by Alex Dragan
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Rin_Tin_Tin da-mi voie sa te corectez

 

legea spune ca nu ai voie sa aduci modificari blocului de lumini altele decat cele prevazute de lege, nicidecum de producator, adica daca maine scoate bmw o masina cu neoane dedesupt brusc devine legala???inca ceva producatorul recomanda, nu prevede sa-ti pui becuri philips sau esti pasibil de amenda :)

 

treaba cu xenonul aftermarket e discutabila.ce-i care il comercializeaza spun ca e autorizat.autorizat pt ce ?? sa mi-l pun in lanterna???

 

si plus de asta neoanele sub masina nu aduc modificari blocului de lumini, pt ca nu deranjeaza si nu induce in erroare pe nimeni, e ca si cum imi mai pun un bec in torpedo ca nu e destula lumina.si asta e ilegal?inca ceva, autobuzele alea impodibite de circula de craciun sunt ilegale? sau caravanele coca cola?

Edited by Viper05
Link to comment
Share on other sites

Ce ziceti ?

In curand imi pun si eu folie si daca ma opreste o sa intreb ca ei de ce au voie

 

Nu este o idee foarte rea.Sa ne spui ce au zis.a.gif

 

 

 

:)

 

Mai mult iti dau si eu un pont : FII DUR.

 

La o adica pe banii tai ti-ai pus foliile. Pai pe banii tai tata, rupe-le fasul. a.gif

Link to comment
Share on other sites

Rin_Tin_Tin da-mi voie sa te corectez

 

legea spune ca nu ai voie sa aduci modificari blocului de lumini altele decat cele prevazute de lege, nicidecum de producator, adica daca maine scoate bmw o masina cu neoane dedesupt brusc devine legala???inca ceva producatorul recomanda, nu prevede sa-ti pui becuri philips sau esti pasibil de amenda :)

 

treaba cu xenonul aftermarket e discutabila.ce-i care il comercializeaza spun ca e autorizat.autorizat pt ce ?? sa mi-l pun in lanterna???

 

si plus de asta neoanele sub masina nu aduc modificari blocului de lumini, pt ca nu deranjeaza si nu induce in erroare pe nimeni, e ca si cum imi mai pun un bec in torpedo ca nu e destula lumina.si asta e ilegal?inca ceva, autobuzele alea impodibite de circula de craciun sunt ilegale? sau caravanele coca cola?

 

pe mine ma deranjeaza :lol: . Din puncul meu de vedere ar trebui retinut talonul . Din pacate simtul estetic nu este prevazut in codul rutier .

 

Dar folii sh nu va puneti? :)

 

mai greu cu folia SH , probabil or sa apara la Mica Publicitate anunturi de genul : "Schimb Geamuri cu Folia"

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.