Jump to content

BMW ruleaza


SpeedMaster

Recommended Posts

SI eu am auzit multe.Prima data incearca pe pielea ta ce poate un BMW.Dupa cate tot zici pe aici eu trag concluzia ca esti pilot de curse.Sau tu la ce folosesti masina aia ?Te duci pe sosea si faci la toata lumea cu flashurile sa se traga din calea ta ?
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 255
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

SI eu am auzit multe.Prima data incearca pe pielea ta ce poate un BMW.Dupa cate tot zici pe aici eu trag concluzia ca esti pilot de curse.Sau tu la ce folosesti masina aia ?Te duci pe sosea si faci la toata lumea cu flashurile sa se traga din calea ta ?

97741[/snapback]

 

 

Masina mea o folosesc pentru deplasari si senzatie nimic special....Si te asigur ca in Supra sunt senzatii ca in nici o alta chiar si la "numai" 500HP.Dar fiecare masina te cucereste in felul ei si fiecare sustine ce masina ii place...N am nimc impotriva...insa sa nu judecam niste masini despre care nu stim nimic si sa le facem in toate felurile

Link to comment
Share on other sites

Te contrazic SpeedMaster!BMW urile sunt atat de tipice incat pur si simplu ne am saturat de ele.Si nici n are rost sa mai vb de tuning pt k sunt foarte scump de tunat si rezultatele sunt dezamagitoare.Sub nici o forma potentialul de tuning si senzatiile pe care le ofera un BMW M3 nu se pot compara cu cele ale unor legende precum Toyota Supra&Nissan Skyline care sunt adevarati idoli pe merit.Asa ca mai gandeste te cand zici ca un BMW e mai ca aceste 2 masini in materie de tuning!

94635[/snapback]

Ma derenjat doar postul asta.Ai spus ne-am saturat Fie cum zici tu daca tie nu iti plac.... nu inseamna ca la altu nu ii place

Link to comment
Share on other sites

Ma derenjat doar postul asta.Ai spus ne-am saturat Fie cum zici tu daca tie nu iti plac.... nu inseamna ca la altu nu ii place

97748[/snapback]

 

 

Respect oamenii care zic pur si simplu ca nu le plac masinile japoneze si nimic mai mult!Dar nu mi se pare corect sa fie batjocorite asa si mai ales ca nu sunt orice masini japoneze sunt 2 legende.Si eu nu sunt mort dupa japoneze decat am 2 masini pe care le respect iar Supra a fost,este si va fi masina visurilor mele insa asta nu inseamna k nu mi as lua M3 sau 645Ci care imi plac deasemenea.Sper ca am clarificat situatia.

Link to comment
Share on other sites

Le incurci ca la Ploiesti.Sa lamurim ceva.Tu ai spus ca BMW-urile sunt foarte multe incat te saturi de ele si ca nu are rost sa bagi tunning in ele ca nu iasa cine stie ce.

BMW-urile sunt cele mai frumoase...pt ca nu degaba seria 3 a luat titlul de masina anului 2006 IN LUME.

BMW-urile au unele dintre cele mai tari motoare...pt ca nu degaba a luat titlul de cel mai bun motor in doi ani consecutivi.Motorul e un 5l aspirat,V10 si 507CP :blink: .Motorul de 3 litri care echipeaza BMW M3 si noul BMW Z4M Roadster a castigat pentru a sasea oara succesiv premiul Cel Mai Bun Motor de 3 litri.Sa mai continui ?..nu mai are rost.E drept ca sunt enervand dar asta sunt eu FANATIC BMW

RESPECT parerea ta si nu am nimic cu tine.PEACE

Edited by Alex86
Link to comment
Share on other sites

Le incurci ca la Ploiesti.Sa lamurim ceva.Tu ai spus ca BMW-urile sunt foarte multe incat te saturi de ele si ca nu are rost sa bagi tunning in ele ca nu iasa cine stie ce.

BMW-urile sunt cele mai frumoase...pt ca nu degaba seria 3 a luat titlul de masina anului 2006 IN LUME.

BMW-urile au unele dintre cele mai tari motoare...pt ca nu degaba a luat titlul de cel mai bun motor in doi ani consecutivi.Motorul e un 5l aspirat,V10 si 507CP :blink: .Motorul de 3 litri care echipeaza BMW M3 si noul BMW Z4M Roadster a castigat pentru a sasea oara succesiv premiul Cel Mai Bun Motor de 3 litri.Sa mai continui ?..nu mai are rost.E drept ca sunt enervand dar asta sunt eu FANATIC BMW

RESPECT parerea ta si nu am nimic cu tine.PEACE

97757[/snapback]

 

 

Pai da cand l am auzit pe Speedmaster m am enervat si am exagerat sunt intradevar masini pe care le vezi in fiecare zi dar asta nu inseamna ca s a saturat lumea de ele asa e recunosc am exagerat un pic...Poate ca BMW intradevar are ceva care o face mai speciala si mai admirata dar asta nu inseamna ca celelalte sunt jafuri si sunt bune de aruncat la cimitiru' de masini.

Link to comment
Share on other sites

Poate ca BMW intradevar are ceva care o face mai speciala si mai admirata dar asta nu inseamna ca celelalte sunt jafuri si sunt bune de aruncat la cimitiru' de masini.

97761[/snapback]

 

 

Te superi degeaba.Masinile japoneze nu sunt jafuri sau bune de aruncat la cimitir.

Unii ar considera ca nu merita a fi cumparate.Eu asa consider,fie ca iti convine sau nu :blink:

Link to comment
Share on other sites

Te superi degeaba.Masinile japoneze nu sunt jafuri sau bune de aruncat la cimitir.

Unii ar considera ca nu merita a fi cumparate.Eu asa consider,fie ca iti convine sau nu :blink:

97763[/snapback]

Sunt de acord cu tine si nu sunt de acord cu tine.O Supra cat te tine ?Maxim pana la 30 de ani.Dupa 25 de ani cred ca incepi sa iti intemeiezi o familie nu ?Si nu cred ca atunci iti va arde sa te duci la curse.BMW-urile dupa cum am mai zis iti ofera sportivitate,fiabilitate..tot ce trebuie pt o masina de familie.Crezi ca eu nu as putea sa vand amandoua masini care le am si sa fac un leasing pe un Ferarri Enzo si sa ma dau mare ca am Ferrari ?Eu ma gandesc cat de curand si la un viitor copil si sa am si eu o familie si sincer o Supra e greu de intretinut.Mai vorbim noi peste 5-6 ani....s-au daca esti bazat scuzele mele :) bine ar fi sa poti sa te ocupi de toate

Edited by Alex86
Link to comment
Share on other sites

Sunt de acord cu tine si nu sunt de acord cu tine.O Supra cat te tine ?Maxim pana la 30 de ani.Dupa 25 de ani cred ca incepi sa iti intemeiezi o familie nu ?Si nu cred ca atunci iti va arde sa te duci la curse.BMW-urile dupa cum am mai zis iti ofera sportivitate,fiabilitate..tot ce trebuie pt o masina de familie.Crezi ca eu nu as putea sa vand amandoua masini care le am si sa fac un leasing pe un Ferarri Enzo si sa ma dau mare ca am Ferrari ?Eu ma gandesc cat de curand si la un viitor copil si sa am si eu o familie si sincer o Supra e greu de intretinut.Mai vorbim noi peste 5-6 ani....s-au daca esti bazat scuzele mele :) bine ar fi sa poti sa te ocupi de toate

97771[/snapback]

 

:blink: :)

 

Pai tocmai am spus ca ,din punctul meu de vedere,masinile japoneze nu merita a fi cumparate.Nu are nici o legatura cu varsta ,familia,banii....etc.

Unele imi plac,dar cele mai multe,nu.Un BMW este mult mai rafinat decat orice masina japoneza.Nu contest faptul ca japonezii au masini puternice.Pentru mine nu este un factor pe care il iau in considerare(foarte mult),atunci cand cumpar o masina.

Link to comment
Share on other sites

Sunt de acord cu tine si nu sunt de acord cu tine.O Supra cat te tine ?Maxim pana la 30 de ani.Dupa 25 de ani cred ca incepi sa iti intemeiezi o familie nu ?Si nu cred ca atunci iti va arde sa te duci la curse.BMW-urile dupa cum am mai zis iti ofera sportivitate,fiabilitate..tot ce trebuie pt o masina de familie.Crezi ca eu nu as putea sa vand amandoua masini care le am si sa fac un leasing pe un Ferarri Enzo si sa ma dau mare ca am Ferrari ?Eu ma gandesc cat de curand si la un viitor copil si sa am si eu o familie si sincer o Supra e greu de intretinut.Mai vorbim noi peste 5-6 ani....s-au daca esti bazat scuzele mele :blink: bine ar fi sa poti sa te ocupi de toate

 

 

Alex ai dreptate tu la faza asta dar acum sunt tanar si oricum nu inseamna ca o sa mor cu Supra de gat!Deci Supra e o masina pentru entuziasti si tineri cu bani care isi permit sa o modifice si sa o faca spectaculoasa ca Supra fara tuning e 0 in ziua de azi,pe lanaga noua generatie de masini sport.

Link to comment
Share on other sites

Mie cand imi zice cineva "i-a incearca masina asta" nu imi zice de doua ori.Mi-ar place sa conduc toate masinile din lumea asta daca as putea dar nu inseamna ca mi-as si cumpara masina respectiva.Mi s-a pus mie pata pe BMW nu stiu de ce.Daca cineva la curse mi-ar zice sa aleg o masina aia ar fi tot BMW mai exact M3 GTR :blink: Edited by Alex86
Link to comment
Share on other sites

Pt mine e ft simplu. Daca stai in US de exemplu si esti obsedat de 1/4 mile si roll racing atunci o Supra, un EVO, un Viper, un Corvette, un Mustang, un Camaro sunt cam cele mai bune masini care ti le poti cumpara pt asta. Pt zii cu zii si placerea de a conduce normal ca BMW castiga detasat... prin "placerea de a conduce" nu ma refer la a baga piciorul in acceleratie si a simtii boost-ul cum iti rupe capul in tetitera :blink:
Link to comment
Share on other sites

Pt mine e ft simplu. Daca stai in US de exemplu si esti obsedat de 1/4 mile si roll racing atunci o Supra, un EVO, un Viper, un Corvette, un Mustang, un Camaro sunt cam cele mai bune masini care ti le poti cumpara pt asta. Pt zii cu zii si placerea de a conduce normal ca BMW castiga detasat... prin "placerea de a conduce" nu ma refer la a baga piciorul in acceleratie si a simtii boost-ul cum iti rupe capul in tetitera :blink:

97802[/snapback]

 

 

Kane dar o Supra nu inseamna automat dragstrip.Chiar daca ai o Supra puternic modificata poti controla presiunea in turbina dupa bunul plac.De exemplu eu am vazut o Supra de 1500rwhp care avea interior stock+sistem audio si monitoare si care arata stock la exterior si se plimba binemersi prin trafic fara sa dea semne ca este un monstru poti sa faci cu masina ce vrei eu unul nu ma omor dupa dragstrip da imi plac rollon-urile :)

Link to comment
Share on other sites

Mda.....TurboPower.....nu am nimic cu tine ca om.....ata ete ai supra bravo si bafta cu ea vreau sa cadem la pace (cu toate ca nu am facut razboi si cum am zis nu am nimic cu tine si cu nimeni) in fine........vreau sa vad si eu 2 poze cu masina ta ....poti sa le "lipesti " sa le vad si eu........sa nu zici k nu ai fakut poza ca mai toata lumea are poze cu masina lui mai ales "daca ai supra " :blink: bafta!!!!!
Link to comment
Share on other sites

OK Speedmaster!

                                                                                        post-1820-1151274505_thumb.jpg

97834[/snapback]

 

 

E draguta masina.Unde ai facut poza?

Link to comment
Share on other sites

mda......m-ai convins......vroiam sa vad si eu nr d inmatriculare si oricum nu cred k e facuta in romania poza!!!!!!:)  :blink:  :)

97840[/snapback]

Nu e obligat sa faca asta.Nimeni nu e obligat sa faca asta.Daca o are sa o stapaneasca sanatos daca nu o are treaba lui

Link to comment
Share on other sites

alex86 intr-un fel poate ai dreptate......DAR....daca tu te complaci sa fi "prostit" mai mult sau mai putin nu e tocmai bine.....sti.....si eu am Aston Martin Vanquish S....am uitat sa spun.....nu cred ca e chiar corect sa mergem pe NEVE.....daca vrea sa demonstreze ceva apai sa o faca cum trebuie"nici asta nu e nevoit" dar daca tot zice k are supra.......
Link to comment
Share on other sites

sa ai supra neagra si la avatar sa pui alta supra,dar alba e cam ciudat... :blink:

97845[/snapback]

Bravo omule.Si eu am un BMW albastru si unul negru si la avatar am unu grii :)

Edited by Alex86
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.