Jump to content

Recommended Posts

Am si eu o mare problema.... Mi-am cumparat un iPod si am dat comanda de... ice Link>Plus. Acum ca le am pe toate, trebuie sa conectez cablurile de la magazia de discuri la iPod.......... PROBLEMA mea este ca NU gasesc in portbagaj cablurile de magazie..... Este posibil sa nu am cablurile pt. magazie??????? Masina este dotata cu navy professional 16:9 w/ TAPE.... Daca nu am aceste cabluri pot sa cumpar si sa le montez separat?????? PLEASE HELP...... :blink: :) :)
Link to comment
Share on other sites

De ce conectezi magazia la Ipod?Nu se conecteaza Ipod-ul la radio?

95010[/snapback]

 

Conectez iPod-ul la la unitatea centrala (nu la radio), dar aceasta conexiune se face prin portul de la CD Changer...... adica tre sa conectez cablurile din portbagaj ( cele care nu le gasesc eu) la o interfata .... care aceeasta este conectata la iPod.... ASTA ESTE TOT CE TRE SA FAC........ dar NU GASESC CABLURILE in portbagaj.... astazi desfac toata masina si tot le gasesc!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Cred ca sunt pe langa pragul din stanga

95036[/snapback]

 

Am cautat peste tot in portbagaj dar nu am gasit decat un cablu cu 3 pini... cred ca nu am cabluri pt. magazie..asa ca trebuie sa comand cablul la AB.... :blink: :) :)

Link to comment
Share on other sites

Conectez iPod-ul la la unitatea centrala (nu la radio), dar aceasta conexiune se face prin portul de la CD Changer...... adica tre sa conectez cablurile din portbagaj ( cele care nu le gasesc eu) la o interfata .... care aceeasta este conectata la iPod.... ASTA ESTE TOT CE TRE SA FAC........ dar NU GASESC CABLURILE in portbagaj.... astazi desfac toata masina si tot le gasesc!!!!!!!!!!

95032[/snapback]

 

 

Nu are legatura unde te conectezi.Daca nu ai cablurile in portbagaj,conecteaza-te la radio sau unde gasesti firul de k-bus.Nu trebuie sa cumperi nici un cablu.

 

Ai interfata de la Dension?

Link to comment
Share on other sites

Nu are legatura unde te conectezi.Daca nu ai cablurile in portbagaj,conecteaza-te la radio sau unde gasesti firul de k-bus.Nu trebuie sa cumperi nici un cablu.

 

Ai interfata de la Dension?

95532[/snapback]

Am interfata de la iPod.... dar problema este ca am desfacut unitatea din bord si nu am gasit decat mufa de la AUX.... NU stiu unde sa mai caut..daca poti sa ma ajuti cu ceva...fac cinste....

Link to comment
Share on other sites

Am interfata de la iPod.... dar problema este ca am desfacut unitatea din bord si nu am gasit decat mufa de la AUX.... NU stiu unde sa mai caut..daca poti sa ma ajuti cu ceva...fac cinste....

95602[/snapback]

 

 

Da-mi un link cu modelul pe care il ai,instructiuni,schema electrica...ceva.

Link to comment
Share on other sites

Da-mi un link cu modelul pe care il ai,instructiuni,schema electrica...ceva.

95975[/snapback]

 

Asta este link-ul de la produs... http://www.europeanautosource.com/product_...e74c328976203a1

 

Circuitul este format din 2 cabluri si o interfata... cablurile se conecteaza la interfata...iar capetele ramase libere se conecteaza, unul la iPod si celalalt la cablul care conecteaza CD changer... adica sunt 2 mufe cu 3 respectiv 6 PINI... eu am gasit in portbagaj doar unul singur adica cel cu 3 pini (cred ca este cel bun) dar NU gasesc unde sa conectez mufa cu 6 pini... am desfacut si unitatea din bord crezand ca o sa gasesc acolo acea mufa.. dar am gasit doar intrarea de AUX... Practic aceasta conexiune se face ca si pentru o magazie de discuri... dar nu stiu cum?

 

Masina este dotata cu navy professional 16:9; tel bluethoot; NU are CD changer..... Unitatea centrala este conectata la masina cu 2 mufe relativ mici in lateral...este posibil sa ma pot conecta prin aceste 2 mufe dar trebuie mai intai o schema a celor 2 mufe.....

Daca mai ai nevoie de ceva informatii.... astept un mesaj...

Link to comment
Share on other sites

Cred ca am rezolvat problema... am fost astazi la AB si am comandat cablurile... dar stupoare... initial cei de la AB au refuzat sa-mi monteze cablurile deoarece NU cumpar de la ei magazia!!!!!!!!!!!!!!!!............

Am ridicat putin tonul la ei si am rezolvat problema...acum astept sa vina cablurile si suportul pt. iPod.....

Link to comment
Share on other sites

dar stupoare... initial cei de la AB au refuzat sa-mi monteze cablurile deoarece NU cumpar de la ei magazia!!!!!!!!!!!!!!!!............

Am ridicat putin tonul la ei si am rezolvat problema...acum astept sa vina cablurile si suportul pt. iPod.....

96527[/snapback]

cat dureaza sa-ti aduca acele cabluri si cat a costat toata afacerea? cabluri+montaj

Link to comment
Share on other sites

cat dureaza sa-ti aduca acele cabluri si cat a costat toata afacerea? cabluri+montaj

96529[/snapback]

 

Daca te referi doar la cablul pt. CD changer de la AB, acesta costa cam 30 euro- fara montaj si ajunge cam in 5 zile... maine aflu pretul montajului...

Link to comment
Share on other sites

Pe data de 06.07 am programare la AB pt. montarea cablurilor.... cred ca pe data de 08.07 totul o sa fie gata.....

98021[/snapback]

si eu am fost azi la AB sa intreb cat ma costa montarea magaziei de CD-uri. :blink: mare greseala... :) kit-ul de montaj (cabluri, suporti, si mai era ceva...nu mai tin minte) costa 660 euro fara tva si fara montaj :) :D astia nu-s normali :) ...am plecat invartindu-ma...

Edited by verssatu
Link to comment
Share on other sites

si eu am fost azi la AB sa intreb cat ma costa montarea magaziei de CD-uri. :blink: mare greseala... :)  kit-ul de montaj (cabluri, suporti, si mai era ceva...nu mai tin minte) costa 660 euro fara tva si fara montaj  :)  :D  astia nu-s normali  :) ...am plecat invartindu-ma...

98022[/snapback]

 

660 euro ... CRED ca include si magazia ????!!!! dar oricum este fffffff scump.... deci singura solutie este iPod-ul......

Link to comment
Share on other sites

660 euro ... CRED ca include si magazia ????!!!! dar oricum este fffffff scump.... deci singura solutie este iPod-ul......

98353[/snapback]

nu include nici o magazie...(la 660 euro fara tva cumpar 4 magazii care stiu si mp3). doar cablurile, suportii din partbagaj si montajul.

Edited by verssatu
Link to comment
Share on other sites

nu include nici o magazie...(la 660 euro fara tva cumpar 4 magazii care stiu si mp3). doar cablurile, suportii din partbagaj si montajul.

98362[/snapback]

 

 

Cred ca este o intrega nebunie cu astia de la AB....este imposibil ca un cablu si cateva fiare sa coste atat......NO COMMENT !!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Daca era vorba de kit,include si magazia :)

98597[/snapback]

pai le-am spus ca am, vreau doar s-o montez la ei... :blink:

a zis: stati putin...stau 2 min pana cauta in calc si apoi imi zice, pe un ton de grapefrut pretul pt kit...nu stiu ce sa mai cred...

Link to comment
Share on other sites

pai le-am spus ca am, vreau doar s-o montez la ei... :blink: 

a zis: stati putin...stau 2 min pana cauta in calc si apoi imi zice, pe un ton de grapefrut pretul pt kit...nu stiu ce sa mai cred...

98627[/snapback]

 

Ai navigatie pe masina...sau ai in portbagaj trapa de acces ...in partea din stanga????

Daca DA , atunci:

 

Etapa 1

Te duci la AB si faci comanda pt. cablu de magazie de discuri produsul se numeste "Cablaj CD. CHANGER" codul este "61 12 0 137 313" si pretul "25,53 euro TVA inclus" ACESTE DATE SUNT PT. MASINA MEA(on-bord monitor) dar NU cred ca este diferenta ......ma refer la pret...

 

Etapa 2

Mergi cu comanda la service si faci o programare pt. montaj....cu specificatia ca vrei doar montaj pt. cablurile de magazie....dupa ce monteaza ei cablurile...

 

Etapa 3

Montezi singur magazia sau rogi pe cineva care se pricepe la asa ceva.... NU TREBUIE SUPORT SEPARAT sau alte prostii de genul asta..... DAR NUMAI CU CONDITIA SA AI NAVIGATIE PE MASINA......

 

 

Daca NU

 

Atunci in acel pret sunt incluse mult mai multe chestii decat ti-au spus ...EX: este inclusa si mocheta aceea cu trapa de acces din partea stanga a portbagajului.... Dar oricum nu se justifica pretul...

 

BAFTA !!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.