Jump to content

SFat achizitie 320cd


Damian Razvan

Recommended Posts

Problema sta in felul urmator : 320 cd din anul 2004 luna a zecea. Rosu , cd business , interior piele, volan sport ,alarma oem, incalzire in scaune , oglinzi pliabile electric , jante de 16 , xenon din fabrica , cotiera si cutie automata. Tin sa precizez ca sursa este una de incredere insa am o mare nelamurire : este prima masina cu cutie automata la care am stat la volan si nu in dreapta :)) mi s-a parut ca in timp ce schimbi intre R D N se simte un soc . Inschimb in drive chiar si kickdown nu se simte deloc , schimba aproape perfect . Pot fi probleme cu cutia? Stiu ce inseamna reparatia privind costurile , de asta si intreb. Un test amanuntit doar la bucuresti si inca nu m-am hotarat daca se merita sau nu sa ma hazardez . Kilometri reali 117 mii. Probleme vizibile 2 cm diametru gaura bara spate ( nu are parktronic :lol: ) si trimurile zgariate , no big deal . Poze cu exteriorul voi atasa cand ajung acasa, sper sa se vada in mare.
Link to comment
Share on other sites

Nu stiu cat de clare sunt pozele . Era cam intunecat afara si aveam doar un telefon prin preajma ... :)

 

post-13355-1259964999_thumb.jpg post-13355-1259964992_thumb.jpg post-13355-1259964965_thumb.jpg

 

@MYX nu stiu exact cum sa o descriu fiind prima automata care o conduc . Am avut parte numai de manuale pana acum . Ideea e ca dupa ce apesi butonul de pe schimbator si il schimbi din n in d de exemplu face un soc ca si cum ai atinge fix punctul unde cupleaza ambreiajul cu frana de mana trasa la o masina cu cutie manuala :lol: iti da un mic "bump" si daca nu stai cu frana apasata o ia din loc fara probleme . Bine ca dupa ce am bagat-o in marsarier era frana apasata , altfel ma cauta un nene cu un cls prin cartier :)

Edited by Damian Razvan
Link to comment
Share on other sites

Jantele sunt pe 17' 225/45/R17 iar socul acela este normal, asa face si la 330cd automat, daca o parchezi cu rotile spate in bordura si o bagi in P cand revi la masina si vei vrea sa pleci cu masina si treci schimbatorul in D se simte cel mai bine socul despre care vorbesti sa nu te sperii :)

nu cred ca este un soc, asa se comporta cutia, nu uita ca trebuie sa tii piciorul in permanenta pe frana cand schimbi ... dar cel mai sigur faci o verificare la AB

320cd Rmfd automatic transmission EH A5S 390R - YU

330cd Rmfd automatic transmission EH A5S 390R - MS

 

Frumoasa masina, uitate mai atent la aripa fata stanga am impresia ca a fost revopsita ...eu tot masina manuala am avut pana acum si iti marturisesc , nu-mi voi mai cumpara niciodata masina manuala ....

Edited by edy1092
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.