Jump to content

E60 525d din 2006 are Filtru de Particule?


RaZz

Recommended Posts

Rares, daca masina a iesit din garantie, poate nu mai vrea neamtu' sa faca revizia la BMW, ci o face la un alt service, cel putin la fel de dotat, utilat si serios, dar putin mai ieftin. Astfel, daca a iesit din garantie la 130.000 km, ultima revizie inregistrata la BMW ramane cea facuta in jurul acestor km. La Bavaria iti spune cand a fost facuta ultima revizie la reprezentanta, nu la orice alt service. Ori, daca samsarii cumpara o masina cu 200.000 km si au informatia ca, ultima revizie inregistrata la reprezentanta a fost facuta la 130.000 km, cumpara o carte service in alb si o completeaza cu ultima revizie la 130.000 km datata cu o luna in urma, iar pe bord lasa 138.000 km, sa zicem.

 

Pfiu, sper ca ati inteles, m-am cam lungit !!! :)

Edited by MihaiC
Link to comment
Share on other sites

La Bavaria iti spune cand a fost facuta ultima revizie la reprezentanta, nu la orice alt service. Ori, daca samsarii cumpara o masina cu 200.000 km si au informatia ca, ultima revizie inregistrata la reprezentanta a fost facuta la 130.000 km, cumpara o carte service in alb si o completeaza cu ultima revizie la 130.000 km datata cu o luna in urma, iar pe bord lasa 138.000 km, sa zicem.

E inregistrata si data cand a fost facuta revizia.

 

Ori daca samsarul da km la 138.000 si ultima revizia a fost facuta pe 01.01.2005 si tu iei masina in 2007 e clar ca in 2 ani masina a facut mai mult de 8000km :)

Link to comment
Share on other sites

frumoasa masina , ma sperie preturile astea de acu ... 15 mii pt un e60 mi se pare destul de putin sincer , imi da de banuit , ar fii o chestie ca mai ai de pus la el taxa auto , dar eu nu inteleg un lucru ... cu cat sa fii luat-o crestinu ala din germania ... sa isi scoata drumu + profitul ca daia o da cu nr de tzoll ....ca sa ajunga la un pret final de 15000 euro ... eu daca dau acu pe mobile nu gasesc masina sub 150k km sub 14 mii cu optiunile alea... fie ea si 525d ... de la dealer... Edited by MateiBarbu
Link to comment
Share on other sites

frumoasa masina , ma sperie preturile astea de acu ... 15 mii pt un e60 mi se pare destul de putin sincer , imi da de banuit , ar fii o chestie ca mai ai de pus la el taxa auto , dar eu nu inteleg un lucru ... cu cat sa fii luat-o crestinu ala din germania ... sa isi scoata drumu + profitul ca daia o da cu nr de tzoll ....ca sa ajunga la un pret final de 15000 euro ... eu daca dau acu pe mobile nu gasesc masina sub 150k km sub 14 mii cu optiunile alea... fie ea si 525d ... de la dealer...

 

 

tocmai de asta zic eu ca nu e cu km ei de acasa , e smenuita , parerea mea .

Link to comment
Share on other sites

am dat pe a mea in de ... 16 fara tva ... am cumparat`o de curand de pe firma tatalui pe numele meu si am platit si tva-ul la ea (3mii) cu aproximatie ... daca ma uit ACUM pe mobile , o masina ca a mea (nu foarte dotata) a ramas la acelasi pret acolo (19 batranele) ... in acceasi stare ca a mea ... ca una facuta dauna totala normal ca e 15 mii cu tva si la neamt... pune drumu 1000 de euro , daca nu vrei sa dormi chircit in vreun atlasib sau ceva de genu ... si inca vreo 2000 taxele in romania . eu zic ca nu se merita sa iti iei 525 din 2006 pt ca la motor tot taxa de 3 mii o platesti ...si impozitu lafel ... Edited by MateiBarbu
Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.