Jump to content

Vand Navigatie BMW **NOUA**


Recommended Posts

chinezaria tot chinezarie e. o sa se auda prost sunt convins. la banii astia iti iei o super scula de alpine. pionner 2 din.

sa stii ca si chinezii fac lucruri de calitate

 

corect - vezi huawei...

 

@zeronoo:huawei e marca de calitate?vorbesti serios?

Si nu confundati marfa facuta in China cu cea din Japonia.

@mariuslevi:esti cam disperat,las-o mai moale.

 

iPodul e made in china... :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 212
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Poate acela care il cumperi tu in Viena :)

Nu mai incercati sa laudati atat de mult chinezariile.

As avea multe de spus la produsul ce il vinzi,si la modul in care incerci sa-ti desfasori vanzarile,la acel "screenshot" si alte copilarii de-ale tale,dar ma abtin.Nu am nici un interes sa iti stric vanzarea.

Dar nu sunteti realisti deloc.

 

 

da, kiar si ala din viena...

 

http://s4.directupload.net/images/091231/b99nqyhw.png

 

kiar ca... prea mult off topic. i am out too...

 

LA MULTI ANI!

Edited by Manolo_Blahnik
Link to comment
Share on other sites

@zeronoo:huawei e marca de calitate?vorbesti serios?

Si nu confundati marfa facuta in China cu cea din Japonia.

 

in caz ca nu stiai...da, huawei e marca de calitate, in momentul in care vorbim vodafone porteaza tehnologia pe huawei...

 

 

 

 

aici ai dreptate

Link to comment
Share on other sites

chinezaria tot chinezarie e. o sa se auda prost sunt convins. la banii astia iti iei o super scula de alpine. pionner 2 din.

sa stii ca si chinezii fac lucruri de calitate

 

corect - vezi huawei...

 

@zeronoo:huawei e marca de calitate?vorbesti serios?

Si nu confundati marfa facuta in China cu cea din Japonia.

@mariuslevi:esti cam disperat,las-o mai moale.

Disperat esti tu,nu stiu de ce .Daca nu-ti place nu cumpara,

nu te obliga nimeni

Link to comment
Share on other sites

Hai ca a deviat rau discutia :).

Oricum, nu trebuie confundat un echipament produs in China cu unul proiectat in China.

 

Cam toti marii producatori si-au relocat partial productia in China : Intel, Nokia, Apple, Sony, Microsoft, HP, Cisco, Samsung, etc.

 

Pe multe din produsele Apple scrie "Designed by Apple in California, Assembled in China". Ca e facut in China nu e neaparat un lucru rau. Daca respecta standardele de calitate din domeniu, nu vad nicio problema. Nu cred ca se poate plange cineva ca IPhone e de proasta calitate.

Link to comment
Share on other sites

chinezaria tot chinezarie e. o sa se auda prost sunt convins. la banii astia iti iei o super scula de alpine. pionner 2 din.

sa stii ca si chinezii fac lucruri de calitate

 

corect - vezi huawei...

 

sapa mai adanc la huawei si vezi de ce sunt de calitate... :)

Link to comment
Share on other sites

cam tot ce misca in lumea asta este "made in china"

 

Cine are pentru mine un interior frumos de piele pentru

E46-Touring?

 

 

da sa este dar cele ce sunt de calitate sunt sub licenta si are cine sa-l arda in bostan pe chinez daca se topeste un plastic. Ealt standard pentru aia....

 

si mai e o faza.. de abia se lanseaza pe piata.. sigur vor fi erori care vor fi pe viitor reparate.. la modelele urmatoare...

 

 

pana si lu ala "mic" cu windows i sa blocat la lansare in direct

Link to comment
Share on other sites

Nu pe chinez ar trebui sa-l arda, ci mai degraba pe importatorul european in cazul nostru.

 

Am vazut un documentar pe discovery referitor la calitatea produselor si inclin sa cred ca aveau dreptate.

Respectiva fabrica facea niste pocnitori de instalatii de brad, nu respectau nicio norma de calitate sau de siguranta : daca trageai de stecher ramaneai cu firele in mana, desi instalatia era alimentata la 220V firele utilizate erau pentru joasa tensiune, becurile nu erau bine protejate si te puteai electrocuta.

La intrebarea reporterului ca de ce produc asa instalatii proaste, raspunsul reprezentantului fabricii a fost dezarmant : Pentru ca asta cere si asta vrea sa cumpere importatorul din europa. I-a aratat ca aveau si produse de calitate foarte buna. Insa imporatatorul nu le-a vrut pe acelea, desi erau doar un pic mai scumpe.

 

Vina pentru calitatea slaba a produselor care ajung pe piata o are in primul rand importatorul si tot lantul de distributie care pune in vanzare asemenea porcarii, desi stie bine ca sunt de proasta calitate. Degeaba ar produce porcarii chinezii daca nu le-ar cumpara nimeni. Ei produc ce li se cere.

Link to comment
Share on other sites

din cauza unor tartanei care crapa de ciuda ca nu au dat comanda cand trebuia... se poate sa se supere baiatul care chiar cred ca e serios... cel putin pana la proba contrarie nu cred ca e nevoie sa aruncati cu noroi.

 

Nu vad unde scrie ca orice user de pe forumul bmw e obligat sa cumpere ceva de la el... de calitate sau de calitate indoielnica... asa ca nu inteleg de unde atata indignare impotriva produselor pe care le vinde...

 

pana una alta eu sunt bucuros ca sunt numarul 7 pe lista... si speram sa fim cei care o sa ii facem reclama in romania lui manolo... chiar daca il intereseaza piata asta sau nu.

 

Salutare si La Multi Ani!

Link to comment
Share on other sites

Nu pe chinez ar trebui sa-l arda, ci mai degraba pe importatorul european in cazul nostru.

 

Am vazut un documentar pe discovery referitor la calitatea produselor si inclin sa cred ca aveau dreptate.

Respectiva fabrica facea niste pocnitori de instalatii de brad, nu respectau nicio norma de calitate sau de siguranta : daca trageai de stecher ramaneai cu firele in mana, desi instalatia era alimentata la 220V firele utilizate erau pentru joasa tensiune, becurile nu erau bine protejate si te puteai electrocuta.

La intrebarea reporterului ca de ce produc asa instalatii proaste, raspunsul reprezentantului fabricii a fost dezarmant : Pentru ca asta cere si asta vrea sa cumpere importatorul din europa. I-a aratat ca aveau si produse de calitate foarte buna. Insa imporatatorul nu le-a vrut pe acelea, desi erau doar un pic mai scumpe.

 

Vina pentru calitatea slaba a produselor care ajung pe piata o are in primul rand importatorul si tot lantul de distributie care pune in vanzare asemenea porcarii, desi stie bine ca sunt de proasta calitate. Degeaba ar produce porcarii chinezii daca nu le-ar cumpara nimeni. Ei produc ce li se cere.

 

aici ai dreptate dar eu ma refeream la cele de firma , produsele electronice si componentele lor. Cei de la marile firme au un anumit standard pe care chinezii il respecta ca altfel sunt terminati pe piatza. Nu vorbim de unul care importa instalatii de brad care nu sunt philips sau mai stiu eu ce. Toate jucariile de la Mc sunt in China facute si nu se dezmembreaza ca cele din mall-urile chinezesti de duzina. O sapca ferrari nu o sa se descoasa ca cele de la taraba etc etc....

 

 

din cauza unor tartanei care crapa de ciuda ca nu au dat comanda cand trebuia... se poate sa se supere baiatul care chiar cred ca e serios... cel putin pana la proba contrarie nu cred ca e nevoie sa aruncati cu noroi.

 

Nu vad unde scrie ca orice user de pe forumul bmw e obligat sa cumpere ceva de la el... de calitate sau de calitate indoielnica... asa ca nu inteleg de unde atata indignare impotriva produselor pe care le vinde...

 

pana una alta eu sunt bucuros ca sunt numarul 7 pe lista... si speram sa fim cei care o sa ii facem reclama in romania lui manolo... chiar daca il intereseaza piata asta sau nu.

 

Salutare si La Multi Ani!

 

nimeni nu e serios pe lumea asta, nici baiatul nostru si nici chinezii si nici noi. Unul singur a fost serios pe lume si l-au rastignit.

Cred ca baiatul nostru nu se astepta sa aiba asa multi clienti si normal a crescut pretul . A gresit ca trebuia sa puna un pret mai mare de la inceput, chinezii sunt si ei afectati de criza ca si restul lumii, aia nu ar creste pretul peste noapte din contra scad daca sunt multe comenzi.

Link to comment
Share on other sites

Nu pe chinez ar trebui sa-l arda, ci mai degraba pe importatorul european in cazul nostru.

 

Am vazut un documentar pe discovery referitor la calitatea produselor si inclin sa cred ca aveau dreptate.

Respectiva fabrica facea niste pocnitori de instalatii de brad, nu respectau nicio norma de calitate sau de siguranta : daca trageai de stecher ramaneai cu firele in mana, desi instalatia era alimentata la 220V firele utilizate erau pentru joasa tensiune, becurile nu erau bine protejate si te puteai electrocuta.

La intrebarea reporterului ca de ce produc asa instalatii proaste, raspunsul reprezentantului fabricii a fost dezarmant : Pentru ca asta cere si asta vrea sa cumpere importatorul din europa. I-a aratat ca aveau si produse de calitate foarte buna. Insa imporatatorul nu le-a vrut pe acelea, desi erau doar un pic mai scumpe.

 

Vina pentru calitatea slaba a produselor care ajung pe piata o are in primul rand importatorul si tot lantul de distributie care pune in vanzare asemenea porcarii, desi stie bine ca sunt de proasta calitate. Degeaba ar produce porcarii chinezii daca nu le-ar cumpara nimeni. Ei produc ce li se cere.

 

 

r aici revin cu o completare, noi suntem de vina nu importatorul. Daca importatorul stie ca noi nu cumparam produse de kkt atunci sa vezi cum le cumpara pe cele mai scumpe putin.

Link to comment
Share on other sites

totul se rezuma la pret... e simplu, importatorul e interesat sa cumpere cat mai ieftin, deoarece si cumparatorul la randul lui vrea ceva ieftin... calitatea e un aspect prea putin important atunci cand end-userul isi permite doar sa aiba sau sa nu aiba neavand putere financiara sa aleaga.

 

n-ati auzit niciodata fraze de genu: "aveau in metro bormasina la 55 de lei, tre sa-mi iau una, ca la banii aia si daca numa 10 gauri ma tine..."... pentru ca saltul de la 55 la 300 cat e o bormasina serioasa, nu si-l permit multi... "si oricum, si Bosch si B&D tot in china-s facute... "

Edited by Rhaziel
Link to comment
Share on other sites

Nu pe chinez ar trebui sa-l arda, ci mai degraba pe importatorul european in cazul nostru.

 

Am vazut un documentar pe discovery referitor la calitatea produselor si inclin sa cred ca aveau dreptate.

Respectiva fabrica facea niste pocnitori de instalatii de brad, nu respectau nicio norma de calitate sau de siguranta : daca trageai de stecher ramaneai cu firele in mana, desi instalatia era alimentata la 220V firele utilizate erau pentru joasa tensiune, becurile nu erau bine protejate si te puteai electrocuta.

La intrebarea reporterului ca de ce produc asa instalatii proaste, raspunsul reprezentantului fabricii a fost dezarmant : Pentru ca asta cere si asta vrea sa cumpere importatorul din europa. I-a aratat ca aveau si produse de calitate foarte buna. Insa imporatatorul nu le-a vrut pe acelea, desi erau doar un pic mai scumpe.

 

Vina pentru calitatea slaba a produselor care ajung pe piata o are in primul rand importatorul si tot lantul de distributie care pune in vanzare asemenea porcarii, desi stie bine ca sunt de proasta calitate. Degeaba ar produce porcarii chinezii daca nu le-ar cumpara nimeni. Ei produc ce li se cere.

 

aici ai dreptate dar eu ma refeream la cele de firma , produsele electronice si componentele lor. Cei de la marile firme au un anumit standard pe care chinezii il respecta ca altfel sunt terminati pe piatza. Nu vorbim de unul care importa instalatii de brad care nu sunt philips sau mai stiu eu ce. Toate jucariile de la Mc sunt in China facute si nu se dezmembreaza ca cele din mall-urile chinezesti de duzina. O sapca ferrari nu o sa se descoasa ca cele de la taraba etc etc....

 

 

din cauza unor tartanei care crapa de ciuda ca nu au dat comanda cand trebuia... se poate sa se supere baiatul care chiar cred ca e serios... cel putin pana la proba contrarie nu cred ca e nevoie sa aruncati cu noroi.

 

Nu vad unde scrie ca orice user de pe forumul bmw e obligat sa cumpere ceva de la el... de calitate sau de calitate indoielnica... asa ca nu inteleg de unde atata indignare impotriva produselor pe care le vinde...

 

pana una alta eu sunt bucuros ca sunt numarul 7 pe lista... si speram sa fim cei care o sa ii facem reclama in romania lui manolo... chiar daca il intereseaza piata asta sau nu.

 

Salutare si La Multi Ani!

 

nimeni nu e serios pe lumea asta, nici baiatul nostru si nici chinezii si nici noi. Unul singur a fost serios pe lume si l-au rastignit.

Cred ca baiatul nostru nu se astepta sa aiba asa multi clienti si normal a crescut pretul . A gresit ca trebuia sa puna un pret mai mare de la inceput, chinezii sunt si ei afectati de criza ca si restul lumii, aia nu ar creste pretul peste noapte din contra scad daca sunt multe comenzi.

sa sti si tu ca china nu a fost niciodata in criza ,mai mult au imprumutat bani americanilor.

china ca si economie e nr.1 in lume,si bineinteles ca majoritatea lucrurilor facute acolo sunt

jalnice,dar sa sti ca fac si lucruri de calitate,care nu sunt neaparat 'branduite'

Link to comment
Share on other sites

Asta este un topic de vanzare. Insa majoritatea au distrus acest topic...

Cred ca nici intr-o alta parte, pe nici un alt forum civilizat nu s-ar fi putut intampla asa ceva. Acuze, dezbaterea produselor chinezesti, etc etc. Multi care isi dau cu parerea oricum nu au bani sa treaca strada si 700 EUR reprezinta o avere (deci nu sunt clienti), cumpara filtre de ulei SH si piese din dezmembrari. Se pare ca posesorii romani de BMW au ceva aparte...

Numai aici se putea intampla asa ceva!

 

Felicitari Manolo pentru eforturile depuse si pentru produsul pe care il vinzi si promovezi!

Edited by Alexxx
Link to comment
Share on other sites

Poate si eu am exagerat putin, dar nu se mai intelege NIMIC din acest topic. Consider ca:

1. Este lipsa de respect la adresa initiatorului

2. Moderatorul ar trebui sa MODEREZE (nu sa ma ameninte pe mine...)

 

Toate bune, eu sunt un client SIGUR pentru aceasta navigatie!

Link to comment
Share on other sites

...oricum nu au bani sa treaca strada si 700 EUR reprezinta o avere (deci nu sunt clienti), cumpara filtre de ulei SH si piese din dezmembrari. Se pare ca posesorii romani de BMW au ceva aparte...

Numai aici se putea intampla asa ceva!

Felicitari Manolo pentru eforturile depuse si pentru produsul pe care il vinzi si promovezi!

 

fi mandru ca ai tu 700 de euro si esti tu CLIENT... pana nici macar n-ai vazut ce cumperi!

 

 

nu te supara, dar pe cine ai auzit tu ca a cumparat filtru de ulei SH? sau iti place tie sa te gandesti  "las' ca altii-s si mai prosti..." ?

zici ca tu esti client SIGUR la aceasta navigatie... stai ca inca nu s-a ajuns la capitolul livrari, poate mai apar 5-6 conditii pana la capitolu' ala...

 

 

 

Edited by Rhaziel
Link to comment
Share on other sites

pfff...nu stiu cat de serios este Manolo, poate ca e...poate ca nu e...dar pentru a afla, probabil cea mai buna metoda era sa fi asteptat pana la sfarsitul lunii ianuarie, cei mai indreptatiti sa-si dea cu parerea fiind cei ce au comandat/cumparat produsul de la el; cred ca doar in Romania clientii cauta nod in papura si scot de pe piata potentiali competitori la vanzare de produse...pe ceilalti vanzatori ii inteleg...asa e in business, dar pe clienti...probabil de asta in Romania sunt mai scumpe majoritatea produselor decat in occident: acolo se incurajeaza competitia in vanzare, noi ii presupunem excroci din start, ii dam cu smoala si pene...trist
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.