Jump to content

Vand piese BMW E46


Recommended Posts

  • Replies 194
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Topicul se inchide 10 zile pentru nerespectarea regulilor din sectiunea MP.

 

Initiatorul topicului poate da un singur UP la 7 zile de la ultima sa postare. Nu se admit UP-uri date mai repede de 7 zile de la ultima postare sau UP-uri date de catre alta persoana decat initiatorul topicului. Exceptia UP-ul la 7 zile va fi permis doar atunci cand initiatorul doreste sa scada 10% din pret.

 

Redeschiderea topicurilor inchise la MP.

Topicurile vor fi redeschise DOAR la solicitarea initiatorului, in urma unui report trimis DUPA expirarea sanctiunii. Obligatoriu in report se va trimite un link catre topic, altfel solicitarea nu va fi luata in considerare. Este interesul si obligatia vanzatorului sa solicite deblocarea anuntului dupa expirarea sanctiunii.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ms mult pentru bagheta cu becurile care lumineaza numarul de spate

insa sunt profund dezamagit de doua aspecte... (ai PM)

 

bafta la vanzare

 

Am primit de la tine urmatorul PM:

 

dupa cum iti ziceam si in ce am postat pe topic...

sunt foarte dezamagit de 2 aspecte:

 

1. mecanicul care a demontat acei suporti, nu si-a dat interesul sa-i scoata intregi... nu am ce sa fac cu ei pt ca sunt facuti praf (clemele de prindere nu mai exista deloc - asa am si eu suportul meu), oricum multumesc mult pentru initiativa;

 

2. 40 RON mi se pare destul de mult pentru taxa coletului, din cate stiu eu se platea jumatate de cumparator (pt ca dorea achizitionarea piesei) si jumatate de vanzator ( pt ca-si vindea marfa), pot spune ca esti primul user caruia ii platesc si drumul banilor, pana acum am platit doar drumul piesei;

 

imi pare rau ca trebuie sa-ti spun asta dar am fost dezamagit de faptul ca ma asteptam sa achizitionez acel suport cu 100RON (cu tot cu taxe) si m-am trezit ca-l achizitionez cu 120 RON (pret gasit si aici in Bucuresti).

 

nu am vrut sa scriu asta pe topic tocmai pt a nu influenta vanzarile

 

bafta cu vanzarile

 

Poti sa pui si la comment nu ma deranjeaza.

 

Dar daca tot e sa ne plangem.

Cu placere,... dar fara suparare daca tot te plangi.

1. Mecanicul m-a taxat 15 RON pt demontarea suporturilor cric taxa de care nu ti-am mai zis pt ca sincer nu e o suma de care sa ma plang am zis ca ti dau cand am colet spre Bucuresti dupa ce ma duc cu mecanicul sa dau jos ceva mai mare de pe masina caci speram sa nu ma taxeze separat.

2. Adi ti-am dat acele suporturi GRATIS,... ti-am zis ca nu stiu in ce stare sunt pt ca nici nu planuiam sa le vand dar am zis ca daca tie iti trebuiesc ti le dau ca si asa nu le vand. Nu mi-ai zis NIMIC DE CLEME AI MENTIONAT DOAR SUPORTII de cate ori am vorbit pe mess sau la telefon.

3. De costat nu s-a adaugat la transport decat vre-o 1 maxim 2 lei la tine deoarece am atasat suportii COLETULUI cu luminatorul numar si suportii nu sunt grei. Deci minusul tau de 2 lei max. e mai mic decat minusul meu de 15 lei de care eu nu ma plang.

4. Nu e adevarat in majoritatea cazurilor taxa se plateste de catre CLIENT doar daca nu se inteleg inainte altceva. Cumpara orice de la vre-un magazin de pe net si vezi. Am platit eu ultima data taxa pt ca asa am vrut. Ai fost primul si ultimul client la care am platit eu. Nu stiu exact cat venea daca cumparai din Bucuresti. Eu aici pe forum am vazut ca se vindea intre 120-150 Ron, tot asa deci venea trimis de undeva din tara. Deci adauga 40 RON+120 RON. la firme de dezmembrari. Materom Tg Mures il vindeau cu 130 RON (am sunat si atata mi-au zis).

5. Totusi dupa preturile la care ti-am vandut si dupa ca am vrut sa te ajut cu suportii credeam ca ai mai mult bun simt.

6. Pot daca vrei sa pun si discutia de pe mess (o am salvata) in care imi laudai preturile si bla, bla, si ca is ok cu oferta. Oricum Adi in cazul tau e valabil proverbul "Fa bine sa primesti rau".

 

Am adaugat acestea pt ca nu imi convine ca lumea care imi citeste lista de preturi si arunca o privire pe vanzari sa vada commentul tau si sa isi faca o impresie ca as umbla sa dau tepe sau sa prostesc lumea. Totusi imi place cum reactionezi cand cineva incearca sa te ajute pui comenturi negative de parca ti-as fi vandut o masina stricata. Puteam sa scurtez de la inceput discutia si sa iti zic scurt NU AM SUPORTII sau ii dau cu tot cu prag,... dar am zis hai sa te ajut si tu te plangi, voiam sa pun la Donatii diferite plasticuri si suporti care mi-au ramas sau piese care nu le pot vinde (maruntisuri, furtune etc), dar acum imi dau seama ca nu merita osteneala dupa ce dai pe gratis (intr-adevar nu ti-am dat clemele pt ca nu ai mentionat nimic de ele si sincer daca era sa ma taxeze vre-o 40-50 RON mecanicul ti-as fi zis pt ca nu imi convine sa platesc eu nu stiu cat aiurea. Nu te-as fi luat bani pe suporti dar ti-as fi zis cat a fost manopera si daca iti convenea ii trimiteam daca nu nu.)

Link to comment
Share on other sites

GRESEALA MEA ca nu am intrebat cat ma costa in total

iti multumesc petru toate piesele trimise pana acum (toate au fost conforme cu descrierea facuta anterior primirii lor)

NU vreau sa se inteleaga ca nu esti user de incredere, chiar recomand celor care vor sa cumpere de la tine, sa cumpere pt ca piesele sunt de calitate si ai printre cele mai bune preturi de pe forum

 

p.s. hai sa fac in mini DYI cu demontarea acelor suporti de cric :) (aveti nevoie doar de o surubelnita mai sanatoasa si un cleste sau patent)

Link to comment
Share on other sites

GRESEALA MEA ca nu am intrebat cat ma costa in total

iti multumesc petru toate piesele trimise pana acum (toate au fost conforme cu descrierea facuta anterior primirii lor)

NU vreau sa se inteleaga ca nu esti user de incredere, chiar recomand celor care vor sa cumpere de la tine, sa cumpere pt ca piesele sunt de calitate si ai printre cele mai bune preturi de pe forum

 

p.s. hai sa fac in mini DYI cu demontarea acelor suporti de cric :) (aveti nevoie doar de o surubelnita mai sanatoasa si un cleste sau patent)

 

Mentionez ca trimit prin orice firma de curierat/posta/sau predare directa (firma de curierat daca este in Tarnaveni sau daca este piesa usor de transportat (cateva kg max) in Cluj. Accept verificarea coletelor la destinatie dar singurii pe care ii stiu din Tarnaveni sa aiba optiunea asta sunt UrgentCurier si si ei o au doar daca clientul ridica de la sediul firmei deci de acasa nu lasa). Pretul si conditiile firmelor de curierat nu am eu cum sa le modific sau sa le impun. Eventual cu ce pot ajuta clientul este - "Unele firme au optiunea de ramburs in cont bancar, stiu ca FanCurier are optiunea restul ma interesez la cererea clientului. Rambursul banilor de catre firma de curierat in cont este mai ieftin decat rambursul banilor normal (adica mi baga in cont in loc sa mi aduca).

Link to comment
Share on other sites

Lampi de interior mai ai ?

 

Mai am doar acestea 2. Ultim pret 35 RON amandoua. Daca vrei ti le pot trimite prin posta luni daca nu iti trebuie rapid(e cel mai ieftin te costa ~10 RON). Pot si prin firma de curierat dar o sa te coste ceva mai mult. La marfa usoara si de valoare mica le recomand prin posta clientilor care nu le trebuie rapid prin curierat vine vre-o 25-30 vine pana in Bucuresti (nu stiu sa iti zic exact asta nu depinde de mine).

 

Acum am vazut ca nu imi merge sa uploadez poze,... da-mi o adresa mail si iti trimit.

Edited by CountPorcula
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.