Jump to content

Vand 2 becuri xenon oem originale bmw


Recommended Posts

  • 3 weeks later...

imi pare rau sa va zic dar e un pret destul de corect 500 lei /bucata/bec original xenon!!!

 

 

ofer 300 pe amndoua , uita-te un pic pe net si vei vedea ca e un pret corect , daca iti comvine astept PM

numai daca cumperi chinezarii e un pret corect,osram,philips o sa vezi ca sunt scumpe

Link to comment
Share on other sites

imi pare rau sa va zic dar e un pret destul de corect 500 lei /bucata/bec original xenon!!!

 

In calitate de importator direct imi pare rau sa iti zic dar pretul de 500 RON / buc Osram sau Philips D2S este cu un adaos de cca 110% ...Si aici ma refer la original Philips / Germany (pt cine stie sa citeasca dupa codul de bare...)

 

Pun si cateva poze facute pe masa mea de lucru ca sa nu mai aud discutii...

 

 

P.S. Posturile mele din acest topic au rolul de a ajuta vanzatorul in a-si face o idee cam care sunt preturile!

 

Deci, in concluzie, pretul normal la clientul final al unui bec Philips sau Osram este in jur de 220 - 250 RON (in functie de cotatia leu/euro), o spun in temeinica cunostinta de cauza datorita celor 4 ani de import si colaborare excelenta cu Philips Germany.... Bineinteles, reprezentanta BMW vinde un astfel de bec cu cca 700 RON, insa cine te pune sa iei de unde e mai scump? Reprezentanta BMW are la acest produs adaos de 400 % (si vb foarte serios !!!) Initiatorul neoferind probabil garantie 12 luni, parerea mea este ca 200 RON / buc este ok

 

 

:) P.S. Eu nu am nici un interes, ba mai mult chiar as avea de castigat daca initiatorul ar tine pretul de 500 RON / buc :lol:

 

Acestea fiind spuse, have fun!

Edited by Sorin Golf 3 cabrio
Link to comment
Share on other sites

Stimate prieten, diferenta intre oem si aftermarket, nu e numai la pret,...si aici nu vb despre amaratele astea de becuri...ci despre orice piesa...la un bec after si doua luni de functionare pot fi multumitoare pe cand la un oem (exceptand defectele de fabricatie) s-ar putea sa vb de ani de functionare...si exemplele ar putea continua.

Eu personal recomand numai oem, e adevarat ca reprezentantele in unele cazuri au adaosurii mari, dar oem se poate cumpara si din alte parti. Oricine poate testa piata in cautarea unui pret mai bun. Alt exemplu poate fi la placutele de frana, care oem si folosite corect pot dura peste 30000km, pe cand after le schimbi mai des si uzezi altfel si discurile. Stima!

Link to comment
Share on other sites

imi pare rau sa va zic dar e un pret destul de corect 500 lei /bucata/bec original xenon!!!

 

In calitate de importator direct imi pare rau sa iti zic dar pretul de 500 RON / buc Osram sau Philips D2S este cu un adaos de cca 110% ...Si aici ma refer la original Philips / Germany (pt cine stie sa citeasca dupa codul de bare...)

 

Pun si cateva poze facute pe masa mea de lucru ca sa nu mai aud discutii...

 

 

P.S. Posturile mele din acest topic au rolul de a ajuta vanzatorul in a-si face o idee cam care sunt preturile!

 

Deci, in concluzie, pretul normal la clientul final al unui bec Philips sau Osram este in jur de 220 - 250 RON (in functie de cotatia leu/euro), o spun in temeinica cunostinta de cauza datorita celor 4 ani de import si colaborare excelenta cu Philips Germany.... Bineinteles, reprezentanta BMW vinde un astfel de bec cu cca 700 RON, insa cine te pune sa iei de unde e mai scump? Reprezentanta BMW are la acest produs adaos de 400 % (si vb foarte serios !!!) Initiatorul neoferind probabil garantie 12 luni, parerea mea este ca 200 RON / buc este ok

 

 

:) P.S. Eu nu am nici un interes, ba mai mult chiar as avea de castigat daca initiatorul ar tine pretul de 500 RON / buc :lol:

 

Acestea fiind spuse, have fun!

 

 

Tocmai ce ziceam in postul meu anterior ca preturile sunt astronomice...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.