Jump to content

Cd-player e46 '99


Smil3y

Recommended Posts

Ceau, am si eu un bmw 320d e46 din '99, si am inca am radiocasetofonul original din fabrica, dar as vrea si eu sa pot folosi cd-urile in el, dar in acelasi timp sa imi mearga comenzile pe volan. Are cineva vreo solutie? Eu cred ca trebuie sa pun cd-player original bmw pe el, dar vor merge comenzile pe volan :| ? Rog, a mi se raspunde. Multumesc
Link to comment
Share on other sites

Ceau, am si eu un bmw 320d e46 din '99, si am inca am radiocasetofonul original din fabrica, dar as vrea si eu sa pot folosi cd-urile in el, dar in acelasi timp sa imi mearga comenzile pe volan. Are cineva vreo solutie? Eu cred ca trebuie sa pun cd-player original bmw pe el, dar vor merge comenzile pe volan :| ? Rog, a mi se raspunde. Multumesc

 

merg comenzile daca-i cd original.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Salut!

Nu va suparati, dar va cer si eu o parere

mi-am luat si eu un mp3 alpine si rama adaptoare dar nu stiu cum sa le montez.Va rog frumos sa ma ajutati. Eventual si niste poze dak se poate. mi-e frica sa nu stric ceva pe la bord sau la aspectul masinii(sa nu cumva sa zgarii ceva

Multumesc frumos

Link to comment
Share on other sites

Incepi sa dai trimul de pe bord jos. Incepi din partea dreapta, cu u surubelnita dreapta si atentie ( din moment ce nu le-ai dat niciodata jos ), acestea sunt prinse in cateva cleme. Apoi dai jos si trimul din jurul casetofonului care are o clema comuna cu trimul de la torpedo. Apoi ai 2 suruburi in stea in stanga si dreapta casetofonului, le desfaci si scoti pur si simplu casetofonul afara.

Posibil sa ai nevoie de mufa adaptoare de la mufa masinii la cea a casetofonului precum si o mufa adaptoare pentru mufa radio.

Bagi CD-ul in locul respectiv dupa care pui rama adaptoare. Vine perfect pentru cele doua suruburi care le-ai dat jos anterior.

Pui trimurile in ordinea inversa de cum le-ai scos.

Bafta!!! Nu e greu.

Link to comment
Share on other sites

Multumesc tare mult de sfat. Am facut asa si a venit bine playerul doar ca trimurile nu s-au fixat la fel de bine ca prima oara. Oare am gresit cu ceva la montaj. Pentru altcineva este greu sa-si dea seama, ele vin destul de bine dar nu arata ca la inceput. Ce sa fac oare?

 

 

Mentionez ca n u am montat trimurile in ordine inversa. Asta este cauza? Multumesc.

Link to comment
Share on other sites

mai uita-te o data la trimuri , daca ai nimerit gaurile cu fiecare"tumburus" d-ala metalic de pe trimuri

daca sunt pe pozitie.....da-le cateva poduri de palma , si garantat intra.

daca nu sunt pe gauri, fa-le sa vina, si aplica acelasi tratament :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.