Jump to content

Masina mea - non BMW


Guest Pole

Recommended Posts

  • Replies 111
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

De consumat... hmmm, consuma foarte mult si asta. In forja, Tulcea - Bucuresti, condus foarte agresiv (inclusiv 280), mi-a scos vreo 25%... mers normal, vreo 13% (deci este extrem de sensibil/adaptabil la stilul de condus)

 

 

Daca consuma 25% mers agresiv nu m-i se pare mult....a mea papa la 200km/h exact 20l%, frumoasa masina...suntem veri :)

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition
Pai, asta nu inlocuieste M6-le... este masina de zi cu zi, de familie.

 

Dacia Logan MCV este masina de familie, nu Cayenne Turbo. :lol:

 

Da, m-am gandit si la MCV, insa nu aveau culoarea dorita :)

Link to comment
Share on other sites

Foarte tare masina! S-o stapanesti sanatos!

 

Imi povestea un amic o data ce patise tatal lui acum cativa ani legat de un Cayenne Turbo. El intr-un Chrystler 300M cu motor de 3,5l 250 cai pe autostrada langa un Cayenne Turbo. El mergea cu 230 pe ora (viteza maxima) pe ploaie si prinde din urma un Cayenne Turbo. Asta cand il vede ii da si el putina talpa si merg in paralel asa cu 230 un pic... apoi dintr-o data se satura asta cu Cayenne-ul, ii da blana si pur si simplu pleaca de langa el de zici ca statea pe loc. :)

Edited by filon
Link to comment
Share on other sites

BV e achizitie si sa te bucuri de ea si ea de tine.....oricum ca masina e foarte smechera acu vreo 5-6 luni am condus si eu un cayenne turbo s parca avea motori de 5l si vreo 550 d cai....foarte tare oricum.,....prima impresie dupa prima talpa,....a fost ceva de genu LASER frate:)oricum GG pt alegere...si la cat mai multe....sper pt tine o ierarhie de genu BMW>>>PORSCHE>>>FERARRI??:)
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.