Jump to content

Pilotii BMW-Williams in 2005


Infamo

Cine credeti ca vor fi pilotii BMW-Williams in 2005?  

13 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • 1 month later...
Button? No-can-do. Doar daca FW pune o caruta de bani jos. Ceea ce ma indoiesc ca e pe cale sa faca. S-a lamurit si el ca singura sansa sa il bata pe MS e sa faca o masina mai buna decat italienii. Ca motor este iar Webbo e un winner!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Dupa testele de ieri, in care Heidfeld a fost cu o secunda mai rapid decat Pizzonia (pe pista uda), cred ca Quick Nick are sansele cele mai mari. Oricum, bataia se da numai intre Heidfeld si Pizzonia, ceilalti au iesit din cursa.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

O sa vedem. Eu l-as prefera pe Pizzonia.

 

Monopostul Williams-BMW FW27, pentru sezonul 2005 de Formula 1, va fi prezentat oficial pe 31 ianuarie la Valencia, a anuntat scuderia britanica. Pentru 2005, Williams l-a confirmat pâna În prezent doar pe australianul Mark Webber. Pentru al doilea volan concureaza britanicul Anthony Davidson, germanul Nick Heidfeld si brazilianul Antonio Pizzonia, actualul pilot de Încercare. Cei trei au efectuat În ultimele saptamâni diverse teste cu monopostul Williams-BMW.

Link to comment
Share on other sites

Davidson e iesit de mult din schema, pentru ca nu a primit liber de la BAR. Nu raman decat Heidfeld si Pizzonia, dar Heidfeld a obtinut la teste timpi mult mai buni plus ca este din punct de vedere al marketingului este mai atractiv decat fadul Pizzonia. Deci, 95% Heidfeld va fi al doilea pilot.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Iar ii testeaza Frank Williams pe Heidfeld si Pizzonia: doar, doar o reusi Pizzonia sa fie mai rapid ca neamtul. Desi Heidfeld il asculta cu ureche pe Pizzonia, totusi Frank nu se poate hotari; heidfeld vine cu mana goala, iar Pizzonia cu bani grasi de la Petrobras. Williams a cam dat de fundul sacului si cred ca noul sponsor Bank of Schottland isi cam face cinste numelui.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

am votat cu altii pt ca stiu sigur. am aflat azi, a fost lansarea noului monopost BMW.WilliamsF1Team

 

cel mai usor monopost williams de pana acum.

echipa BMW.WilliamsF1 este echipa cu cele mai multe trofee in F1 dupa F.....i.

 

pilotii vor fi Webber si Heidfeld.

 

succes in noul sezon echipei BMW.WilliamsF1

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.