Jump to content

Nu mi se aude muzica! [CD-Player normal legat direct sau cu adap]


tonyto333

Recommended Posts

Am renuntat la a-mi lua cd-player normal si mi-am luat unul Panasonic cu leduri portocalii, fix ca bordul, negru etc.

Am probat un casetofon ca al meu am bagat mufa in mufa si mergea. se auzea brici.

 

Am probat casetofonul Panasonic pe 2 masini si merge.

I-am luat mufa adaptoare si aia mare si la radio. L-am bagat, SE APRINDE, functioneaza dar NU SE AUDE PE BOXE NIMIC!

L-am legat pe direct si nimic. L-a legat un electrician, nu eu. Zicea ala ca poate e ca a avut statie si trebuie sa leg iar statie la cablurile de erau in portbagaj. Am legat statie si nu se aude nimic.

 

 

Casetofoanele astea normale se leaga altfel?

 

O sa ma uit si la sigurante... iar...

Link to comment
Share on other sites

Am renuntat la a-mi lua cd-player normal si mi-am luat unul Panasonic cu leduri portocalii, fix ca bordul, negru etc.

Am probat un casetofon ca al meu am bagat mufa in mufa si mergea. se auzea brici.

 

Am probat casetofonul Panasonic pe 2 masini si merge.

I-am luat mufa adaptoare si aia mare si la radio. L-am bagat, SE APRINDE, functioneaza dar NU SE AUDE PE BOXE NIMIC!

L-am legat pe direct si nimic. L-a legat un electrician, nu eu. Zicea ala ca poate e ca a avut statie si trebuie sa leg iar statie la cablurile de erau in portbagaj. Am legat statie si nu se aude nimic.

 

 

Casetofoanele astea normale se leaga altfel?

 

O sa ma uit si la sigurante... iar...

 

deci ar trebui sa mearga , daca casetofonul se alimenteaza si merge corect atunci nu incerci cu firele potrivite pt boxe sau nu ai boxele pe masina...nu stiu ce sa zic mai exact.pune niste poze cu mufele si te pot ajuta.

Link to comment
Share on other sites

Nu ai firele de la boxe puse bine...E un service pe bd basarabia vis-a-vis de lia manoliu...mergi acolo sa-ti monteze casetofonul ca se pricep baietii...

 

Am fost si acolo si la Diham. Nu au meserias. La Diham maine si pe Basarabia dupa sarbatori. Maine plec la ROman si azi vreau sa rezolv.

 

@vlad - am si amplificator dar nu are importanta. doar are si frati-miu bmw si cand scoate statia nu inseamna ca nu se mai aude pe sistem normal.

Playerul original nu merge. Am pus altul identic [casetofon cu navi mic] si mergea.

Acum sunt legate firele pe direct. Am apasat pe toate sigurantele alea si sunt bine. mi le controlase un electrician acu 4 zile si erau bune toate.

 

Trebuie sa vada cineva care a mai facut asta de multe ori. cineva care se pricepe. poate la casetofon normal trebuie legate altfel... nu stiu... am disperat. am dat si bani pe mufe adaptoare, si la electrician, am luat si cd-player, le-am si legat pe direct si n-am rezolvat nimic.

 

Daca exista cineva care se pricepe il rog sa ma sune la 0763.63.63.69 ca eu plec pana in Aukhan la titan si daca e sa merg sa ma rezolve. Multumesc.

Link to comment
Share on other sites

aceeasi problema am avut si eu cu un sony...

am fost la un electrician si imi mai trebuia un fir pe care mufa nu o avea( gri parca era), l-a pus si s-a rezolvat

bafta

 

Asta e cred. mufa mai avea un fir separat in punga cu papuc pe el dar nu stiu unde sa il leg. credeam ca e de rezerva.

Poti sa ma indrumi te rog la electricianul respectiv? un nr de tel ceva?

 

n-am ars nimic ca am verificat apoi casetofonul iar. Luasem mufa d-aia speciala pt E46 am bagat mufele, se aprinde radioul dar nu se aude in boxe. firul ala de zice bogdan tre' sa fie.

 

 

P.S. @ BOgdan - nici la tine nu se auzea nimic nimic dar aparatul era aprins? adica mergea?

Link to comment
Share on other sites

aceeasi problema am avut si eu cu un sony...

am fost la un electrician si imi mai trebuia un fir pe care mufa nu o avea( gri parca era), l-a pus si s-a rezolvat

bafta

 

Asta e cred. mufa mai avea un fir separat in punga cu papuc pe el dar nu stiu unde sa il leg. credeam ca e de rezerva.

Poti sa ma indrumi te rog la electricianul respectiv? un nr de tel ceva?

 

n-am ars nimic ca am verificat apoi casetofonul iar. Luasem mufa d-aia speciala pt E46 am bagat mufele, se aprinde radioul dar nu se aude in boxe. firul ala de zice bogdan tre' sa fie.

 

 

P.S. @ BOgdan - nici la tine nu se auzea nimic nimic dar aparatul era aprins? adica mergea?

eu sunt din Craiova :)

 

 

aceeasi problema am avut si eu cu un sony...

am fost la un electrician si imi mai trebuia un fir pe care mufa nu o avea( gri parca era), l-a pus si s-a rezolvat

bafta

 

Asta e cred. mufa mai avea un fir separat in punga cu papuc pe el dar nu stiu unde sa il leg. credeam ca e de rezerva.

Poti sa ma indrumi te rog la electricianul respectiv? un nr de tel ceva?

 

n-am ars nimic ca am verificat apoi casetofonul iar. Luasem mufa d-aia speciala pt E46 am bagat mufele, se aprinde radioul dar nu se aude in boxe. firul ala de zice bogdan tre' sa fie.

 

 

P.S. @ BOgdan - nici la tine nu se auzea nimic nimic dar aparatul era aprins? adica mergea?

eu sunt din Craiova :lol:

da da ,exact aceeasi problema am avut

o sa incerc maine sa-l sun pe baiat sa vad daca isi mai aduce aminte de mine sa-mi spuna unde venea firul ala

0749 621 488

0765 430 118

sunt nr mele

Link to comment
Share on other sites

Mersi mult Bogdan.

De la informatia ta am reusit sa-i dau de cap :lol:

Deci am muzicaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :))

 

era un fir albastru cu o dunga alba ce trebuia legat la cel alb de la masina pentru a lega statia masinii. Nu cea optionala ci aia pe care o are masina din fabrica.

Bucurie mare! :)

 

Multumesc tuturor pentru ajutor!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Salut, nu stiu daca o sa imi raspunda cineva dar incerc... am si eu o problema cu un cd player original bmw business. L-am cumparat l-am pus pe masina se aprinde totul in regula insa nu se aude nimic in boxe nici macar un fasait. Am fost la un service de playere si spuneau ca nu au ce sa ii faca, pentru ca poate fi incompatibilitate de soft si ca nu functioneaza pe masina mea .. nici macar nu s-au uitat sa vada merge/ nu merge... Acum l-am dus la un service mai specilizat si au spus ca pot fi finalele arse ... Am mai incercat cu un cd player tot acelasi model inainte de acesta si se auzea insa nu citea cd-uri deci cred ca ar fi compatibil...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.