Jump to content

SALUTARE AM CUMPARAT SI EU UN BMW X5 3.D


axelbeckbmw

Recommended Posts

Sa o stapanesti sanatos si fara incidente ! Pentru webasto s-ar putea sa gasesti(sa comanzi) telecomanda la Automobile Bavaria, dar o sa te coste foarte mult. Mai simplu, poti programa webasto manual. Masina nu are nicio o legatura cu "M", poate ca cei de la care ai cumparat-o ti-au spus ca "este mai speciala" referindu-se la pachetul bogat de optiuni. Despre resoftare, nu te sfatuiesc, este X5, doar nu vrei sa mergi la "liniute" cu el, iar cei 218 CP sunt arhisuficienti
Link to comment
Share on other sites

Da,218cp are.

 

Cat despre "chip tuning"....degeaba ii faci,e o masina grea de peste 2 tone,automata si 4x4.Nu vei simti diferenta deloc.Las-o asa cum e.

 

la modelul vechi de X5 nu sunt cei 183 cp ? Intreb nu dau in cap la nimeni, stiu ca la cel nou sunt mai multi, dar la modelul vechi cum are el.. o fi avand facelift, da nu e motoru de 183 ?

Link to comment
Share on other sites

salutare ,,,nenorociti din germania nu mi-au dat nici o telecomanda asta este mai am o intrebare pot sa-mi pun niste xenoane pe farurile de ceata niste xenon am vazut la un x5 si am inebunit cum arata si telecomanda am gasit pe ebay este in jur de 50 euro second hand apropo daca doreste cineva ceva de pe ebay cum ar fi piese sau tunning sau alte chesti la niste preturi de rahat ma anuntati va ajut !

post-31801-1261660747_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Daca are 30k km, eu sunt jongler...

Hai sa nu fim rautaciosi cu omul, este posibil sa aiba si 30k km, conteaza si pretul de achizitie. Ceea ce ma surpride sunt numerele de inmatriculare. Cum ai achizitionat-o din Germania fara sa ai numere zoll? Masina nu este radiata din Germnania?Mergi cu ea pe numele proprietarului din Germania? :)...plus faptul ca oglinzile retrovizoare sunt sablate cu alte nr de inmatriculare...tu stii mai bine !

Edited by fantozzi007
Link to comment
Share on other sites

apropo cine doreste niste stopuri de bmw seria 3 nu stiu ce an ce versiune sunt vreau sa le vand sunt a unui preiten care lea cumparat gresit nu era pentru modelul lui am pus o poza pentru ca chiar nu stiu ce fel de an sunt si nici nu stiu ce sa cerem pe ele poate intereseaza pe cineva astept OFERTE!

 

eu sunt german 70%30%roman eu am resedinta in germania iar pentru romania am sablat ultimile cifre din seria din brief asta este ca uni amic iau furat oglinzile !!!

post-31801-1261661149_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

mai fratilor cine are nevoie eu il dau si pe 1 leu daca intradevar omul nu are banii pentru ca mai bine le foloseste cineva decat sa stea la mine su 10 cm de praf!!!

 

chiar nu se poate face ceva la masina mea sa ii mai dau macar un 20-30 cai ca astia de pe ebay vand niste chipu-ri dar nu stiu ce sa zic mie frica cu chinezarismele lor de chip-uri facute pe marginea strazii

Link to comment
Share on other sites

mai fratilor cine are nevoie eu il dau si pe 1 leu daca intradevar omul nu are banii pentru ca mai bine le foloseste cineva decat sa stea la mine su 10 cm de praf!!!

 

chiar nu se poate face ceva la masina mea sa ii mai dau macar un 20-30 cai ca astia de pe ebay vand niste chipu-ri dar nu stiu ce sa zic mie frica cu chinezarismele lor de chip-uri facute pe marginea strazii

 

Poti face o resoftare insa parerea mea e s-o lasi asa.

Link to comment
Share on other sites

Sa o stapanesti sanatos si fara incidente ! Pentru webasto s-ar putea sa gasesti(sa comanzi) telecomanda la Automobile Bavaria, dar o sa te coste foarte mult. Mai simplu, poti programa webasto manual. Masina nu are nicio o legatura cu "M", poate ca cei de la care ai cumparat-o ti-au spus ca "este mai speciala" referindu-se la pachetul bogat de optiuni. Despre resoftare, nu te sfatuiesc, este X5, doar nu vrei sa mergi la "liniute" cu el, iar cei 218 CP sunt arhisuficienti

am si eu aceeasi problema...nu am primit telecomanda pt webasto...cum se poate programa manual?....nu am navigatie :)

Link to comment
Share on other sites

salutare ,,,nenorociti din germania nu mi-au dat nici o telecomanda asta este mai am o intrebare pot sa-mi pun niste xenoane pe farurile de ceata niste xenon am vazut la un x5 si am inebunit cum arata si telecomanda am gasit pe ebay este in jur de 50 euro second hand apropo daca doreste cineva ceva de pe ebay cum ar fi piese sau tunning sau alte chesti la niste preturi de rahat ma anuntati va ajut !

 

am si eu o curiozitate , ai scris ca ai o masina full ,full ,full.La ce te referi?Pentru ca eu nu prea am vazut un BMW chiar full.Din start se vede ca nu ai optiunea 536 Sistem auxiliar de ĂŽncĂŁlzire cu telecomandĂŁ.

Faptul ca ai vazut un Webasto sub capota nu inseamna ca ai optiunea de care am vorbit.Si daca o sa cumperi o telecomanda nu rezolvi nimic atata timp cat nu cumperi si modulul pentru aceasta telecomnda,deci ca atare nu prea are rost sa-i faci nenorociti pe cei din Germania.

In rest felicitari , masina este foarte frumoasa , si daca nu este un secret poate ne divulgi si noua pretul de achizitie (este o curiozitate legata de nr de km)

Link to comment
Share on other sites

pretul de achizitie a fost de 20.000 euro cu casco si asigurare pe 2 ani!! si nu intereseaza de nici un fel sa o inmatriculez pe ro!!!!!!!!

 

Super deal , felicitari.Am si eu una la fel cu prima inmatriculare 07.2007 cumparata in decembrie anul trecut din Germania la 14.000 km , dar am dat pe ea mult mai mult.Acum are 33.000 km

Link to comment
Share on other sites

ai putea sa-i vopsesti grilele fata...modifica mult aspectul.......m-a costat 20 ron un spray gri.....

Frumoase grilele asa... insa jantele alea... dau mai mult decat oribil pe x5... niste replici ieftine si nepotrivite.

ms....

 

merci am gasit pe ebay la 38 euro chromate sau arginti uitete pe ebay sunt frumoase foc

cam tiganesti alea cromate

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.