Jump to content

xenon


Guest requin

Recommended Posts

Guest requin
se pot pune xenoane (dalea de 500 mii cum sunt pe la OMV) pe ursulet? sau nu se potrivesc? si daca nu se potrivesc ce becuri pot sa-mi pun pe faza scurta si lunga? cele mai bune care se gasesc pe la noi?
Link to comment
Share on other sites

se pot pune xenoane (dalea de 500 mii cum sunt pe la OMV) pe ursulet? sau nu se potrivesc? si daca nu se potrivesc ce becuri pot sa-mi pun pe faza scurta si lunga? cele mai bune care se gasesc pe la noi?

97938[/snapback]

 

da stiu ca te-o apucat investitiile frate.......se poate linistit si te costa 300euro cu montat cu tot si dureaza maxim o ora!! :blink:

Link to comment
Share on other sites

Guest requin

frate, vreau sa bag in masina aia bani da nu chiar 300 euro pe faruri :blink:, eu ma gandeam sa iau becurile alea de la OMV la 500.000 setu si sa le pun in loc de "becurile" pe care le am acuma

pai m-au apucat investitiile in masina ca vreau s-o fac masina masina, ca oricine cu niste bani poate sa-si ia un 320 D din 2000 da sa ai un urs din 90 care arata mai bine ca 320 din 2000 e altceva :) plus ca dupa parerea mea masina care arata mai bine ca un ursuletz nu exista (si aici se include si porsche sau mai stiu eu ce alte masini)

URS RULZ!

Visez la un urs de cand am vazut primul model (eram inca pushtan) si de atunci vreau unul si acum ca-l am nu ma las pana nu-l fac ca nou si chiar mai bine

Link to comment
Share on other sites

mai ... poti sa le iei .... se vede mai ..."albastru" ??!?!?!?!?

 

dar trebuie sa-ti cureti si oglinda farului ... la masinile mai invarsta se pierde mult din luminozitatea farului datorita faptului ca oglinda se opacizeaza ? sper sa fi zis corect :blink:

Link to comment
Share on other sites

atunci alea nu-s xenoane :blink: alea-s niste becuri naspa iti garantez

97968[/snapback]

 

 

nu`ntelegi nimic mai dan mai dan mai dan....daca`i pune kit xenon,va semana prea mult cu un 320D din 2000 si pierde la capitolu` imagine.

Link to comment
Share on other sites

Guest requin
nu`ntelegi nimic mai dan mai dan mai dan....daca`i pune kit xenon,va semana prea mult cu un 320D din 2000 si pierde la capitolu` imagine.

98010[/snapback]

ce te supara frate ? ai cumva un 320 D din 2000? sau? te supara astia cu masini vechi? sau? care-i exact buba ta? tu ce conduci de esti asa superios?

Edited by requin
Link to comment
Share on other sites

nu va mai certati aiurea caci nu are rost pe cuvantul meu ...

 

becurile alea cu xenon ... se vad ca si daciile alea cu bec cu "xenon" - se vede o lumina mai albastruie/alba .... acum depinde .. eu pe dacie aveam asemenea faruri cu "xenon" - erau si foarte foarte bine reglate - farurile - si nu prea aveam nevoie de faza lunga ....

Link to comment
Share on other sites

Guest requin
nu va mai certati aiurea caci nu are rost pe cuvantul meu ...

 

becurile alea cu xenon ... se vad ca si daciile alea cu bec cu "xenon" - se vede o lumina mai albastruie/alba .... acum depinde .. eu pe dacie aveam asemenea faruri cu "xenon" - erau si foarte foarte bine reglate - farurile - si nu prea aveam nevoie de faza lunga ....

98027[/snapback]

pai eu aia intreb, merg becurile alea la care producatorul le zice xenon la e30? stiu ca nu-s xenon xenon... si ca numa cat ca-s albastre dar se vad clar mai bine decazt astea originale de pe e30... si vroiam sa stiu daca se potrivesc

eu nu ma cert da ma irita cand ataca aiurea

Link to comment
Share on other sites

vezi ca au pentru mai multe socluri ... vezi ce tip de soclu al becului ai ... si cere exact ce-ti trebuie ..... h4 .... poate nu stiu ... asta e singura treaba ... aa si nu-ti lua d'alea de 100W ... ia de 55 - 60W max ... nu ca or avea ele 100 dar nu cred ca sunt sanatoase... degaja multa caldura si suprasolicita cumva instalatia electrica
Link to comment
Share on other sites

ce te supara frate ? ai cumva un 320 D din 2000? sau? te supara astia cu masini vechi? sau? care-i exact buba ta?

98024[/snapback]

nimic frate!nu!categoric nu!nu!clar nu! :blink: n`am inteles intrebare!

 

in alta ordine de idei,gusturile nu se discuta.conform standardelor tale,ursul este adevaratul Bmw,ok,este inutil sa`ti spun ca mie imi place E36(si nu,nu pentru ca am E36,am E46).da` in nesabuinta mea,scara de valori este aliniata unui algoritm simplu:cand nu`mi merge turometru/imi scartie ceva la grup/etc imi canalizez sursele financiare catre aceste reale probleme si sub nici o forma n`am sa cataloghez turcismele "albastre" drept xenon.

Link to comment
Share on other sites

Guest requin
nimic frate!nu!categoric nu!nu!clar nu! :blink: n`am inteles intrebare!

 

in alta ordine de idei,gusturile nu se discuta.conform standardelor tale,ursul este adevaratul Bmw,ok,este inutil sa`ti spun ca mie imi place E36(si nu,nu pentru ca am E36,am E46).da` in nesabuinta mea,scara de valori este aliniata unui algoritm simplu:cand nu`mi merge turometru/imi scartie ceva la grup/etc imi canalizez sursele financiare catre aceste reale probleme si sub nici o forma n`am sa cataloghez turcismele "albastre" drept xenon.

98035[/snapback]

bravo tie, mie nu-mi scartie nimic am rezolvat problemele, turometru merge bine, toate bune, si ca vad ca te roade nu vreau "xenoane" pentru ca sunt albastre, daca gasesc iau able, le vreau ca bat mai bine ca becurile pe care le am acum iar daca lumina facuta de faruri pentru tine nu este esentiala... ce sa zic ma bucur ca esti si tu din clubul orbilor care conduc noaptea cu lumina de (cenzurat), de unde esti? sa stiu pe unde sa NU circul noaptea

si sa nu-ti creezi impresia ca umblu cu ursulet ca nu-mi permit un 2000 sau 2005, umblu cu el pentru ca-mi place iar la cati bani am bagat deja in el si urmeaza sa mai bag se ridica la suma la care-ti iei un ce vrei tu 2004... deci nu confunda te rog pasiunea pt. o masina cu lipsa banilor pentru alta.

vad ca esti Most active in : Pe margine...

( 163 posts / 28% of this member's active posts ) poate ca ar fi bine sa ramai pe acolo pe undeva...

Edited by requin
Link to comment
Share on other sites

vad ca esti Most active in : Pe margine...

( 163 posts / 28% of this member's active posts ) poate ca ar fi bine sa ramai pe acolo pe undeva...

98040[/snapback]

 

 

:blink:

 

 

ok,ai dreptate.imi cer scuze pentru atacurile anterioare!o zi buna iti doresc!

Link to comment
Share on other sites

ati luat-o pe alaturi ...... requin ... pe langa becuri asigura-te si de cat de bine iti reflecta lumina oglidna farului ... si transparenta sticle farului ... sa nu fie opaca !

 

si cu becurile... vezi ce soclu de bec ai si cumpara fara frica !

Link to comment
Share on other sites

Guest requin
:blink:

ok,ai dreptate.imi cer scuze pentru atacurile anterioare!o zi buna iti doresc!

98053[/snapback]

scuze si eu, o zi buna si tie

 

ati luat-o pe alaturi ...... requin ... pe langa becuri asigura-te si de cat de bine iti reflecta lumina oglidna farului ... si transparenta sticle farului ... sa nu fie opaca !

 

si cu becurile... vezi ce soclu de bec ai si cumpara fara frica !

98055[/snapback]

ok, asa o sa fac, mersi mult

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.