Jump to content

Tapiserie patata


alexnos

Recommended Posts

Am tapiserie partiala din piele.Pe mijloc e un material care nu pot sa il identific care a fost patat destul de urit.

M-am asezat cu geaca uda de la ski pe scaune si dupa ce scaunele s-au uscat arata jalnic.

Are cineva idee ce material o fi sau cum pot sa scot acele pete(arata ca niste contururi de sare

ca si cum ar arata o haina in care ai traspirat si s-a uscat).

Mentionez ca e o seria 1.

Edited by alexnos
Link to comment
Share on other sites

Iti dau eu o sugestie.

Am avut tapiterie crem in fosta masina, un Audi si era incredibil de greu de intretinut. Orice strop de apa(!!) se vedea ca si o pata, daca deschideam usa cand ploua, erau gata scaunele... Si singura mea rezolvare era sa dau cu o carpa curata, imbibata doar cu apa, pe toata suprafata scaunului. Daca dadeam doar pe o bucata, ramanea delimitata portiunea exact asa cum ai spus ca se vede la tine. Imi lua 30 de minute pentru un scaun, dar ieseau perfect :)

Daca incerci sa faci asa, anunta-ma de rezultat. Bafta!

Link to comment
Share on other sites

Am tapiserie partiala din piele.Pe mijloc e un material care nu pot sa il identific care a fost patat destul de urit.

M-am asezat cu geaca uda de la ski pe scaune si dupa ce scaunele s-au uscat arata jalnic.

Are cineva idee ce material o fi sau cum pot sa scot acele pete(arata ca niste contururi de sare

ca si cum ar arata o haina in care ai traspirat si s-a uscat).

Mentionez ca e o seria 1.

Salut

Cred ca va putem ajuta ,la EXpert Detailing avem grija ca masin advs sa arate bine ,pentru mai multe detalii intrati pe site www.expertdetailing.ro sau veniti cu masina la una din locatiile noastre ,momentan:Panduri sau Crangasi

Link to comment
Share on other sites

O sa incerc sambata diverse metode si o sa va comunic rezultatele

Cel mai bun la textil e mafra pulimax. si mai au ei o solutie cu spuma activa, chiar mai buna.dar la pulimax trebuie sa ai maaare grija sa nu atingi nicio portiune de piele de pe scaun, ca ti-a si ars-o..ca d-aia zic ca textilul il curata perfect, e foarte acida solutia.in schimb textiul nu pateste nimic.bafta

Link to comment
Share on other sites

am un prieten care scoate pete urate-urate de tot. procedura e urmatoarea: pulverizeaza o solutie lichida din abundenta pe toata suprafata, o lasa sa actioneze apoi o absoarbe cu un aspirator special.

 

asta in timisoara, ma gandesc insa ca la o spalaorie care se respecta o sa rezolvi problema.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.