Jump to content

[Vand] INJECTOARE SI POMPE INJECTIE


Recommended Posts

salut....injectoare bmw e46 316i an 2000?sa fie bune....pret?

 

Salut,

 

Am nevoie de mai multe detalii pls, ar fi ideal un cod de injector, daca nu, detalii din talon, cum ar fi - cod motor, capacitate cilindrica, putere (kw).

 

Daca ai sistem common rail, pe injector sus, unde intra mufa tre' sa fie un cod, daca e mecanica e mai greu de citit si astept detaliile din talon.

 

Cum iti e mai la indemana si maine dimineata verific si-ti dau un pret bun, sunt sigur ca ne vom intelege.

 

Apropo, eu reprezint firma TDS - total diesel service, cei mai buni in sisteme de injectie si nu e reclama gratuita!

 

O seara buna, ne auzim pe maine!

 

Marius

Link to comment
Share on other sites

salut... motor tim m43tub19 ....77kw....1895cm,an 2000 ultimile 7 caractere din seria masini ax24200

 

Salut,

 

E vina mea ca n-am fost atent, dar masina ta e pe benzina, si noi ne ocupam doar de diesel! Imi pare rau pentru neintelegere...succes!

 

P.S. Pentru orice fel de diesel, iti stau cu placere la dispozitie!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
injectoare de bmw e60, 525d, 163 cp, ai?

 

am un injector de aceeasi masina, dar merge greu, il cumperi? l-am schimbat si n-am ce face cu el.

 

Salut,

 

Nu am in stoc injectoarele solicitate, dar ti le pot reconditiona pe ale tale - cost: 430RON + TVA/buc, GARANTIE 1 AN!

 

Cu injectorul pe care-l ai in plus, n-am ce face, multumesc!

 

Procesul de reconditionare se face dupa o zi pe alta daca am piesele pe stoc (duza)...

 

O zi buna!

Link to comment
Share on other sites

ai putea cumva sa-mi spui cat m-0ar costa reconditionarea la o pompa de injectie de 520d (136 cp )\

in ce ar consta reconditionarea efectiva si cat timp ar dura

 

Salut,

 

Pompa ta o putem reconditiona, proces ce presupune inlocuire calculator, set garnituri, pistonaj avans, senzori si orice alta componenta prezinta uzura.

 

Pompa va fi reconditionata complet, va primi GARANTIE 1 an, pe produs finit nu doar pe ceea ce schimb eu, pretul este de 2650 + tva ron.

 

Va trebui sa vii cu pompa la noi, acest proces tine 24 h, adica vii azi o iei maine!

 

Sper ca am putut fii de folos!

 

O zi buna!

 

BMW 324 d din 1986, 2443 cmc,motor m21d25, 86 cai/63Kw

 

Salut,

 

Injectorul cu totul este 360 RON, nou, cu piesa veche la schimb, nu se mai fabrica mai sunt foarte putine pe stoc - le aducem din Germania. Daca piesa veche nu e acceptata la schimb se mai adauga 1 milion!

 

Duza de injector, daca corpul injectorului e in regula, este: 152 RON/bucata + manopera 10 ron + tva

Link to comment
Share on other sites

oferiti si curatarea injectoarelor pe stand ?

daca da, la cat ajunge o operatie completa, dat jos 6 injectoare, curatat, si pus inapoi ?

 

Salut,

 

Eu am posibilitatea tehnica sa fac orice fel de interventii, dar, vorbim de diesel unde se lucreaza cu presiuni foarte mari si nu prea putem vorbi de depuneri.

 

Daca e commonrail sau mecanic nu putem vorbi de curatare, depuneri de calamina pe duza, si atunci facem reconditionare.

 

Pentru cele mecanice, pretul de verificare e 5 ron + tva, schimbare duza = 10 ron + tva + contravaloarea duzei - am nevoie de detaliile masinii!

 

Pentru Commonrail - reconditionare completa = 430 ron + tva

 

O zi excelenta!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 6 months later...

Salut,

 

Am un BMW 320D din noiembrie 2003, 150 CP, seria caroserie fy32351.

Am facut recent un test si mi-a reiesit ca injectorul 4 este pe +1.

Se poate reconditiona?

Deoarece eu am mai schimbat acu' 4 ani injectoarele mai am acasa vreo 4, cele care au fost initial pe masina. La Bavaria schimbau toate injectoarele chiar daca nu toate erau stricate. Din cate imi amintesc 2 erau bune. este posibil sa mai fie bune? Se pot verifica?

 

Multumesc

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.