Jump to content

e39 navigatie


Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Salutare domnilor,

Am si eu o mica problema, am facut un upgrade la un E39 cu sistem navi 16/9 - MK3, si nu pot schimba limba din germana in engleza pe monitor. Apare pe monitor engleza, germana si sua, orice as selecta tot pe germana ramane. In rest merge totul ( navigatia ) dar ma enerveaza limba germana pe monitor.

Multumesc anticipat

Edited by fumarel
Link to comment
Share on other sites

:twoup: upgrade ?? prin upgrade m-am referit de la casetofon la navigatie pe masina....am inteles oricum....trebuie sa merg la un meserias in asa ceva presupun sa-mi faca un upgrade la sistemul care l-am pus... am crezut ca e ceva ce pot sa fac eu ... multam oricum Edited by fumarel
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Daca ai nevoie ca ultima versiune sa fie 2-1/81, inseamna ca ai MK2.

 

Orice versiune peste v21 inclusiv te va aduce la 2-1/81 (nu au mai scos alte update-uri in plus pt MK2)

 

 

Nici acum nu au mai scos alta versiune pentru mk2 ? am v27 adica 2-1/81 .

Link to comment
Share on other sites

si nici nu vor mai scoate vreodata :)

 

Uh,avea mk2-ul in D si IT ,am fost la un baiat si mi l-a resetat si bagat in us,eng , update la v27,toate bune..Si dupa putin timp a inceput iar sa faca figuri,acum nu stiu exact de la ce este,am ecran 4:3 modul tuner cu video pe el,mk2-ul si magazie de cd-uri.Figurile constau in inchis/deschis ecranul,nu mai apare consumul si toate cele pe ecran,face linii de nebun :D ,nu mai raspunde la comenzi,isi revine cate-o data si merge brici,iti vine sa-l pupi..Acum intrebarea este,daca stie cineva,ce trebuie sa repar/schimb? mk2-ul sau dupa cum am mai auzit ca modulul radio ar face asa..btw,astea au inceput sa se intample dupa ce am schimbat magazia de cd-uri,acum ca asa s-a intamplat..nu stiu..am incercat si fara,tot la fel face,am scos si mk2-ul,a intrat pe modulul video al tunerului,merge bine,dar mai face fite din cand in cand..are cineva o rezolvare?ms mult :)

Link to comment
Share on other sites

Uh,avea mk2-ul in D si IT ,am fost la un baiat si mi l-a resetat si bagat in us,eng , update la v27,toate bune..Si dupa putin timp a inceput iar sa faca figuri,acum nu stiu exact de la ce este,am ecran 4:3 modul tuner cu video pe el,mk2-ul si magazie de cd-uri.Figurile constau in inchis/deschis ecranul,nu mai apare consumul si toate cele pe ecran,face linii de nebun :D ,nu mai raspunde la comenzi,isi revine cate-o data si merge brici,iti vine sa-l pupi..Acum intrebarea este,daca stie cineva,ce trebuie sa repar/schimb? mk2-ul sau dupa cum am mai auzit ca modulul radio ar face asa..btw,astea au inceput sa se intample dupa ce am schimbat magazia de cd-uri,acum ca asa s-a intamplat..nu stiu..am incercat si fara,tot la fel face,am scos si mk2-ul,a intrat pe modulul video al tunerului,merge bine,dar mai face fite din cand in cand..are cineva o rezolvare?ms mult :)

 

 

Salut! Cand se inchide ecranul muzica se mai aude sau cade totul complet? In momentul in care se inchide ecranul dupa cat timp isi revine? Este posibil sa se reseteze din cauza CD-ului cu harta din modulul MK2 (nu reuseste sa-l citeasca iar dupa mai multe incercari se reseteaza automat)! Din ce localitate esti? Te pot ajuta atat cu MK2 cat si cu modulul TV!

Edited by manole2000
Link to comment
Share on other sites

Salut! Cand se inchide ecranul muzica se mai aude sau cade totul complet? In momentul in care se inchide ecranul dupa cat timp isi revine? Este posibil sa se reseteze din cauza CD-ului cu harta din modulul MK2 (nu reuseste sa-l citeasca iar dupa mai multe incercari se reseteaza automat)! Din ce localitate esti? Te pot ajuta atat cu MK2 cat si cu modulul TV!

 

Din constanta sunt,se mai aude muzica insa nu raspunde la comenzi,nici volum,schimbat post,nimic.Se inchide ecranul si fara cd in mk2,isi revine cand vrea el,daca vrea el,si nu numai ca se inchide,se blocheaza cu imagine pe ecran,se inchide deschide,e nebunie pe capul lui.Acum am observat ca aveam o problema la baterie la + .. l-am strans bine si vad ca nu mai face figuri cu mk2-ul si magazia de cd-uri scoase.O sa vad pana maine daca dupa ce adaug si mk2-ul fara nici un cd si magazia de cd-uri mai face fite.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Buna seara

Am un amic ce detine un E 39 520D/ 136 CP, cu navigatie originala...acum ceva timp in urma, a schimbat acumulatorul masinii si de atunci, functia TV este ok, navigatia este ok, in schimb, pentru functia radio cere un cod. Se poate afla acest cod?

Multumesc

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.