Jump to content

Vand BMW 116i leasing cu buletinul


mihaipg

Recommended Posts

Salut - m-am hotarat sa vand masina -

 

BMW 116i, 125 CP, 40.000 km, negru, coupe, 6+1; full electric, 8 airbaguri, dublu climatronic, jante aliaj+anvelope vara, jante tabla + anvelope iarna, alarma, buletooth, bare plafon, auto stop/start etc.

 

Oferta leasing - avans 4000 euro, 24 rate a 385 euro totul inclus (dobanda, casco etc.), valoare reziduala 3500. Reviziile pre-platite inca 3 ani.

 

Conditiile pt leasing - buletinul :).

post-10119-1264521230_thumb.jpg

post-10119-1264521248_thumb.jpg

post-10119-1264521286_thumb.jpg

post-10119-1264521294_thumb.jpg

Edited by mihaipg
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Posted Images

Deci 4000+3500+9240=16740 Euro.

 

De ce ar lua cineva masina in conditiile astea, cand ea la ora actuala valoreaza 11.000 si peste 2 ani probabil va mai face vreo 8000 doar. Ce sens are sa pierzi 9 mii euro in 2 ani?

Link to comment
Share on other sites

Eram sigur - trebuia sa se trezeasca cineva :)).

1. - Pe autovit pretul este intre 17800 si 19.000.

 

http://www2.autovit.ro/vs2cautaauto.php?su...+Cauta+!+++

 

2 - pretul include CASCO. Ca sa nu mai zic dobanda si TVA.... Anyway - Masina, chiar cu leasing pe 2 ani, iese mai ieftina decat cele de pe autovit. Oricum, calculele tale mi se apr geniale - de ce sa iti mai cumperi masina, ca oricum in cativa ani o sa pierzi bani? PRobabil in 10 ani masina o sa fie 1000 euro.... Eu zic sa te bagi la o trotineta :lol:

 

Deci 4000+3500+9240=16740 Euro.

 

De ce ar lua cineva masina in conditiile astea, cand ea la ora actuala valoreaza 11.000 si peste 2 ani probabil va mai face vreo 8000 doar. Ce sens are sa pierzi 9 mii euro in 2 ani?

Link to comment
Share on other sites

De curiozitate - de ce costa 11000?

 

Deci 4000+3500+9240=16740 Euro.

 

De ce ar lua cineva masina in conditiile astea, cand ea la ora actuala valoreaza 11.000 si peste 2 ani probabil va mai face vreo 8000 doar. Ce sens are sa pierzi 9 mii euro in 2 ani?

 

 

Multzam. Oricum, mor de curiozitate sa inteleg de ce cineva se apuca sa comenteze aiurea, doar ca sa arate matematica de baza? Ne mananca degetele de numa numa.

 

WLF nu compara masina luata cash cu masina luata in leasing. Altele sunt cascao, rca-ul si mai pune si dobanda la bani

 

 

Accept varianta cu masina pentru avans. :)

Link to comment
Share on other sites

Deci 4000+3500+9240=16740 Euro.

 

De ce ar lua cineva masina in conditiile astea, cand ea la ora actuala valoreaza 11.000 si peste 2 ani probabil va mai face vreo 8000 doar. Ce sens are sa pierzi 9 mii euro in 2 ani?

 

 

hai ma WLF, ce dracu'.... :) ce-s cu intrebarile astea? astea-s intrebari de bisnitar! (kiddin') tu te uiti la o masina doar dpdv al castigului, altu' se uita ca la un mijloc de locomotie. orice om normal pierde la o masina!! :lol: asa e normal! numa' la noi samsarii realitatea-i putin distorsionata! :))

 

 

eu zic ca pretul e foarte bun, avand in vedere ca e in leasing. :)

Edited by blue6
Link to comment
Share on other sites

Pentru ca am vazut ca cineva cere pe una din 2007, 11 mii euro negociabil aici pe forum. Si parca mult mai draguta ca asta.

 

Si nu vorbim de 10 ani aici, vorbim doar de 2 ani, care e un termen foarte scurt in care ca sa pierzi 400 euro lunar pentru o SERIA 1, ce e greu de inteles. Mai inteleg sa pierzi intr-un seria 5-7, dar nu intr-un seria 1 chel.

Link to comment
Share on other sites

Ok. ok - numai bavaria si pana-n 20.000 :). Hai sa zicem ca un pret corect este 15000, avand in vedere ca a mea are 40.000.... :lol:. Si totusi de ce 11.000? In germania este 13-14.000 la mai multi km? Am ratat eu ceva? Au ajuns masinile mai ieftine la noi decat acolo?

 

WLF nu compara masina luata cash cu masina luata in leasing. Altele sunt cascao, rca-ul si mai pune si dobanda la bani

 

Mihai...ai dat si tu exemplu numai masini de la Bavaria pana-n 20000km ...

 

 

My friend - Nu trebuie sa intelegi neaparat tu - pe bune! Esti foarte dragut ca te interesezi si pierzi timpul facand conversatie, dar nu iti face cinste. Deloc. PArca ai vazut tu....este 2007, nu este leasing, maore de foame, si daca este mai dragutza eu zic sa o pupi si sa imi lasi mie postul in pace. Deal?

 

Pentru ca am vazut ca cineva cere pe una din 2007, 11 mii euro negociabil aici pe forum. Si parca mult mai draguta ca asta.

 

Si nu vorbim de 10 ani aici, vorbim doar de 2 ani, care e un termen foarte scurt in care ca sa pierzi 400 euro lunar pentru o SERIA 1, ce e greu de inteles. Mai inteleg sa pierzi intr-un seria 5-7, dar nu intr-un seria 1 chel.

Link to comment
Share on other sites

Ok. ok - numai bavaria si pana-n 20.000 :). Hai sa zicem ca un pret corect este 15000, avand in vedere ca a mea are 40.000.... :lol:. Si totusi de ce 11.000? In germania este 13-14.000 la mai multi km? Am ratat eu ceva? Au ajuns masinile mai ieftine la noi decat acolo?

 

Ai ratat cam multe. In Germania sunt mai scumpe masinile decat in Romania, cam de multa vreme. Bizar, nu?

 

Vorbim de preturile cu care se vand masinile, nu preturile care se cer pe o masina. Uite colegu celalalt care vinde la 11 mii, o vinde de vreo jumate de an, si abia acum a ajuns la 11 mii, ca si el cerea 13-14 si nu i-a dat nimeni.

 

Asta cu comparatiile cu autovitu mi se pare cea mai mare prostie posibila. Daca as avea o masina de vanzare, sa nu mai fie foarte multe ca ea sa zicem, as pune anuntul la 14 mii pe autovit, si in acelasi timp as mai pune alte 10 anunturi fantoma cu acelasi tip de masina dar la 15-16 mii, ca vine vreun fraier din asta la care autovitu e etalon si zice, wow, 14 mii e chiar moca. Mi se pare pur si simplu stupid.

Link to comment
Share on other sites

Esti incredibil - nu ai alta treaba? Te excita intelectual sa faci pe desteptul? VREI SA O CUMPERI?!?!? Daca nu, poti sa incerci sa enervezi pe altcineva in seara asta? Eu nu prea am chef...

 

Ok. ok - numai bavaria si pana-n 20.000 :). Hai sa zicem ca un pret corect este 15000, avand in vedere ca a mea are 40.000.... :lol:. Si totusi de ce 11.000? In germania este 13-14.000 la mai multi km? Am ratat eu ceva? Au ajuns masinile mai ieftine la noi decat acolo?

 

Ai ratat cam multe. In Germania sunt mai scumpe masinile decat in Romania, cam de multa vreme. Bizar, nu?

 

Vorbim de preturile cu care se vand masinile, nu preturile care se cer pe o masina. Uite colegu celalalt care vinde la 11 mii, o vinde de vreo jumate de an, si abia acum a ajuns la 11 mii, ca si el cerea 13-14 si nu i-a dat nimeni.

 

Asta cu comparatiile cu autovitu mi se pare cea mai mare prostie posibila. Daca as avea o masina de vanzare, sa nu mai fie foarte multe ca ea sa zicem, as pune anuntul la 14 mii pe autovit, si in acelasi timp as mai pune alte 10 anunturi fantoma cu acelasi tip de masina dar la 15-16 mii, ca vine vreun fraier din asta la care autovitu e etalon si zice, wow, 14 mii e chiar moca. Mi se pare pur si simplu stupid.

Link to comment
Share on other sites

Pentru ca am vazut ca cineva cere pe una din 2007, 11 mii euro negociabil aici pe forum. Si parca mult mai draguta ca asta.

 

pai aia in germania n-o gasesti la banii aia. ce sa-i faci, la noi multi si-au cumparat masini peste puterile lor, si a venit criza si le-a dat o palma dupa cap. :) asta nu inseamna ca trebuie judecate toate preturile in functie de o sg masina. uite-te in germania, unde e o piata sanatoasa si pe timp de criza.

 

si mai o chestie, leasingul in romania, e un produs destul de scump fata de alte tari, doar stii si tu asta. :lol:

Edited by blue6
Link to comment
Share on other sites

Hai sa ne intelegem - asta este o oferte de LEASING. Pe masina asta au fost platiti in total pana acum 16.000 euro!! Irelevant totusi. Dar de aici pana la comparatie cu o masina cu un an mai veche, cu mai multi km, vanduta de "colegul", dar "mai dragutza" (oare pentru ca este alba?) doar de dragul de a face pe desteptul.....looong way

 

Pentru ca am vazut ca cineva cere pe una din 2007, 11 mii euro negociabil aici pe forum. Si parca mult mai draguta ca asta.

 

pai aia in germania n-o gasesti la banii aia. ce sa-i faci, la noi multi s-au cumparat masini peste puterile lor, si a venit criza si le-a dat o palma dupa cap. :) asta nu inseamna ca trebuie judecate toate preturile in functie de o sg masina. uite-te in germania, unde e o piata sanatoasa si pe timp de criza.

 

si mai o chestie, leasingul in romania, e un produs destul de scump fata de alte tari, doar stii si tu asta. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Esti incredibil - nu ai alta treaba? Te excita intelectual sa faci pe desteptul? VREI SA O CUMPERI?!?!? Daca nu, poti sa incerci sa enervezi pe altcineva in seara asta? Eu nu prea am chef...

 

Pai daca te deranjeaza asa tare, atunci roaga un moderator sa iti stearga topicul si pune anuntul doar pe autovit. Altfel, respecta regulile forumului ca si noi toti, unde comentariile de genul asta sunt permise, ca de aia se cheama forum.

Link to comment
Share on other sites

Gradina este mare si totusi multi sar gardul. Hai sa facem asa - vorbeste tu vreo 4-5 posturi, ca sa te simti bine, si pe urma te duci usurel si te culci...si lasi oameni eventual interesati sa comenteze. Done?

 

 

Esti incredibil - nu ai alta treaba? Te excita intelectual sa faci pe desteptul? VREI SA O CUMPERI?!?!? Daca nu, poti sa incerci sa enervezi pe altcineva in seara asta? Eu nu prea am chef...

 

Pai daca te deranjeaza asa tare, atunci roaga un moderator sa iti stearga topicul si pune anuntul doar pe autovit. Altfel, respecta regulile forumului ca si noi toti, unde comentariile de genul asta sunt permise, ca de aia se cheama forum.

Link to comment
Share on other sites

Pentru ca am vazut ca cineva cere pe una din 2007, 11 mii euro negociabil aici pe forum. Si parca mult mai draguta ca asta.

 

pai aia in germania n-o gasesti la banii aia. ce sa-i faci, la noi multi si-au cumparat masini peste puterile lor, si a venit criza si le-a dat o palma dupa cap. :) asta nu inseamna ca trebuie judecate toate preturile in functie de o sg masina. uite-te in germania, unde e o piata sanatoasa si pe timp de criza.

 

si mai o chestie, leasingul in romania, e un produs destul de scump fata de alte tari, doar stii si tu asta. :lol:

 

 

Nu suntem in Germania, din pacate, tre sa ne rezumam la ce e in tara la ora actuala. In State spre exemplu e uneori mai rentabil, daca ai 20 de mii $, sa iei masina in leasing si sa tii cei 20 de mii $ in banca, dobanda de la banca e mai mare ca rata la masina. :)

Link to comment
Share on other sites

Scumpa rau masina pt ce ofera.Parere subiectiva de om(eu) care a cautat mult o seria 1 cu banii cash in buzunar.

Cine are cash acum e rege.Dar daca nu ai bani te bagi la leasing,platesti mai mult dar te bucuri de masina.Depinde de mentalitate.

Bafta la vinzare!

Link to comment
Share on other sites

Fara suparare, dar as prefera sa comenteze oameni eventual interesati de oferta. Vechimea lui si comentariile pe care tocmai le-am vazut imi dau masura acestui forum. Daca spuneam - ma poate ajuta cineva pentru..intelegeam. Dar asa?

 

mihai,eu zic sa te calmezi

putin respect fata de opinia omului nu strica,(uite si ce vechime are WLF pe forum).de ce vrei sa-ti impui punctul de opinie devenind violent aproape?

Link to comment
Share on other sites

:)

Dublu climatronic:

Sistem de aer conditionat controlat electronic, cu posibilitate de reglare idependenta a teperaturii pentru locurile fata si spate.

 

Asa scrie la dictionar :D

 

Thx anyway si scuze pentru draci :)

 

mihai, eu ti-am luat apararea, da' stai si tu calm ca are lumea voie sa comenteze, chiar daca unii spun prostii....uite, de exemplu si tu ai momentele talee cand aberezi.....dublu climatronic? asa se zice mai nou la aragaz? :)

 

 

l-am scris fara "vand" :lol:. Ma apuc de rugat :)

 

roaga un moderator sa-ti inchida celalalt topic)am vazut ca ai mai deschis unul,probabil din greseala)
Link to comment
Share on other sites

Fara suparare, dar as prefera sa comenteze oameni eventual interesati de oferta. Vechimea lui si comentariile pe care tocmai le-am vazut imi dau masura acestui forum. Daca spuneam - ma poate ajuta cineva pentru..intelegeam. Dar asa?

 

mihai,eu zic sa te calmezi

putin respect fata de opinia omului nu strica,(uite si ce vechime are WLF pe forum).de ce vrei sa-ti impui punctul de opinie devenind violent aproape?

 

N-are nici o importanta ce vechime si ce comentarii apar, postarea unui anunt pe forumul asta, cel putin, se considera un privilegiu. Asta e regulamentul. Si eu am patit sa mi se comenteze pana si suruburile de la faruri. :)

Link to comment
Share on other sites

Ok. Agreed. Este evident ca exista oameni care comenteaza orice. Si eram sigur ca o sa se apuce cineva instant de calcule si comapratii, de "e criza" si altele asemenea. De data asta ai fost tu :lol:

 

Fara suparare, dar as prefera sa comenteze oameni eventual interesati de oferta. Vechimea lui si comentariile pe care tocmai le-am vazut imi dau masura acestui forum. Daca spuneam - ma poate ajuta cineva pentru..intelegeam. Dar asa?

 

mihai,eu zic sa te calmezi

putin respect fata de opinia omului nu strica,(uite si ce vechime are WLF pe forum).de ce vrei sa-ti impui punctul de opinie devenind violent aproape?

 

N-are nici o importanta ce vechime si ce comentarii apar, postarea unui anunt pe forumul asta, cel putin, se considera un privilegiu. Asta e regulamentul. Si eu am patit sa mi se comenteze pana si suruburile de la faruri. :)

Link to comment
Share on other sites

Asta e regulamentul. Si eu am patit sa mi se comenteze pana si suruburile de la faruri. :)

 

ghinion..... repari masinile aproape impecabil, si nu esti atent la detalii d'astea minore....lipsa de totala de profesionalism dom'le.... :lol: da' hai sa nu stricam topicul omului .... :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.