Jump to content

My new ride BMW 730


sergiulean

Recommended Posts

Am renuntat la 5-ar, am renuntat la benzinar pentru 730d...am renuntat mai mult fortat....in fine, pana in momentul de fata nu am niciun regret...si sper sa nu fie cazul,

 

masina este seria 7,motorizare 3000d, 218cp, an fabricatie, sa nimerit sa fie deodata cu 5-aru, 2004 luna a 9-a, ceea ce ma surprins si ma facut sa ma hotarasc asupra acestei masini, a fost starea in care este masina, foarte foarte intretinuta, nu are niciun fel de indoitura, julituri...sau defecte de niciun fel, sincer ma asteptam in drum spre casa si in zilele dupa ce am ajuns sa ii gasesc ceva defecte sau stiu io....ceva sa nu fie in regula....NIMIC, masina este superba.

 

singurul lucru, de care am fost si informat, i fusesera furate sticlele de oglinzi si tantalai cand le-a furat a stricat si suportul ce tine sticla...acuma tre sa creez ceva acolo ca nu se pot regla si stau aiurea...

 

ca si dotari....din ce imi vine in minte...:

 

xenon

piele gri

scaune confort

incalzite, memorii, masaj

oglinzi rabatabile--- bine ca nu au combinat ceva sa ii fi stricat si rabatarea...

Tv--- ce setari folositi ca sa se vad tv bine, ce format....!? si a reusit cineva sa il decodeze sa mearga si in mers?

magazie cd

navi--- dati-mi un link de unde sa descarc sa imi fac dvd de navi, are dar nu merge bine, ba il citeste ba nu, scrie pe el navtek dar este de opel, vauxhal..

dynamic drive---...cred, inca nu mam bagat sub ea si nici nu am consultat lista cu dotarile... zic ca are deoarece am impresia ca pe curbe nu se lasa pe o parte deloc.. nu schiteaza niciun fel de inclinatie ca si cu suspensii sport, si stiam ca dynamic drivul este standard pe seria 7

shadow line

telefon

bloetooth

portbagaj cu softclose--- tipul a spus ca la spalatorie i la inchis manual si de atunci nu mai merge sa il inchid din buton, doar se deschide si la inchidere ii da comanda sa deschida, daca are cineva idee ce poate fi....astept sfaturi, in principiu am zis ca merg la un prieten sa o puna pe programator sa incerc in prima faza sa ii fac o reinitializare, poate o scap asa..

 

am ramas placut surprins sa gasesc roata de rezerva noua nouta, si janta si cauciucul, janta este identica cu cele de pe masina, de aliaj nu tabla, inclusiv cauciucul este aceasi marca...crikul, trusa medicala, trusa de scule...toate complete...este mare lucru sa fie toate la locul lor, eu le aveam si pe 5, dar am amici care nu le-au avut niciodata, si am vazut masini la vanzare fara toate astea.

 

pe interior uzura este minima, nu plasticuri zgariate , sau butoane uzate...pielea inafara de o uzura normala, de o imbatranire normala nu are nimica, nu-i zgariata, sau dusa culoarea de pe ea, este doar dezhidratata, se vede ca masina nu a avut folii pe geamuri, pentru a proteja impotriva razelor uv.

 

culoarea.....argintiu....odata ma juram ca nu voi cumpara masina de culoarea asta, dar mi-a trecut, chiar imi place cum da...in special pe 7-ar. in combinatie cu sadowline, este super.....trebuie sa ma hotarasc ce fel de folie sa ii pun...

 

planuri de viitor....un set de roti de pe individual...si atat.

 

 

si niste poze:

 

rog un moderator sa inchida un topic, a mer netul rau de tot si nu stiu cum de sau creat doua topicuri. mersii

Link to comment
Share on other sites

pusesem si poze....dar merge forumul rau de tot. hai ca mai incerc odata...

 

km 115000, dupa primele cercetari par a fi in regula, zilele astea o sa intru mai in detalii dupa ce o pun pe testerul original si cu programatorul, voi putea sa aflu daca e cazul de km dati inapoi. uzura masini pe interior si exterior ma fac sa cred ca sunt in regula....ramane de vazut deocamdata.

post-7826-1265056626_thumb.jpg

post-7826-1265056649_thumb.jpg

post-7826-1265056665_thumb.jpg

post-7826-1265056709_thumb.jpg

post-7826-1265056730_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

pusesem si poze....dar merge forumul rau de tot. hai ca mai incerc odata...

 

km 115000, dupa primele cercetari par a fi in regula, zilele astea o sa intru mai in detalii dupa ce o pun pe testerul original si cu programatorul, voi putea sa aflu daca e cazul de km dati inapoi. uzura masini pe interior si exterior ma fac sa cred ca sunt in regula....ramane de vazut deocamdata.

 

Fa o comparatie cu precedenta masina.Sa ai noroc cu actuala achizitie !

Link to comment
Share on other sites

pusesem si poze....dar merge forumul rau de tot. hai ca mai incerc odata...

 

km 115000, dupa primele cercetari par a fi in regula, zilele astea o sa intru mai in detalii dupa ce o pun pe testerul original si cu programatorul, voi putea sa aflu daca e cazul de km dati inapoi. uzura masini pe interior si exterior ma fac sa cred ca sunt in regula....ramane de vazut deocamdata.

 

Fa o comparatie cu precedenta masina.Sa ai noroc cu actuala achizitie !

 

este greu de comparat!!! initial nu ma gandeam la nimic altceva inafara de 535....pe urma am zis ca daca am avut 5-ar....sa trec si la sapte...fusese masina ce mi-o dorisem inainte sa iau seria 5... la o adica pot oricand sa revin la seria5...

 

nu am nimic de reprosat la seria 7!!!

 

Sa o stapanesti sanatos!

 

Ai cauciucuri de iarna pe jantele alea?

 

 

nu are gume de iarna sunt dunlopuri de vara!!! sunt ca in slapi cu ele....noroc cu DTC-ul...nu cred ca voi lua gume de iarna momentan....azim maine imi expira dovada si se poate sa raman pieton pentru o luna(putin probabil)....asa ca masina va stationa

 

Frumoasa,daca era facelift era si mai si.Sa o porti sanatos.

 

era destul de mare diferenta de pret....si am preferat sa fie non facelift...dar sa fie bine dotata si o masina ingrijita.... ma gandesc in viitorul apropiat la facelift....tre sa vad ce variante am....

 

 

multumesc la toata lumea pentru urari!!!

 

azi am montat si folia pe geamuri.... toate la fel ,nuanta!! pe maine poate reusesc sa incarc niste poze noi!!!

Link to comment
Share on other sites

Sa apar si eu pe aici daca tot a deschis Sergiu topicul cu noua lui achizitie ''SEPTAURUL''Sa te bucuri de ea in fiecare zi, drumuri fara evenimente, probleme nu imi fac ,stiu bine ca a ajuns pe maini bune masina :lol: .Imi pare bine ca am aflat si eu pana la urma cum sta treaba cu tetierele spate ! :) Edited by HUNI
Link to comment
Share on other sites

uite si pozele... ma tot chinuiam sa postez imagini dar era full la attachments

 

mai urmeaza narile negre, dar trebuie sa caut sa le fac in acelasi ton cu shadowline...adica negru lucios, si ma gandesc la un upgrade la instalatia audio, si un dvd player poate!

foarte frumoasa si la interior.....s-o stapanesti sanatos!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.