Jump to content

VAND BMW E36 325i COUPE, 260 cai!URGENT


piticuvl

Recommended Posts

si masina e unic proprietar? :)

 

Nope , are dubla personalitate =)) :)) =))

 

calculatoru si evacuarea .. no sa-ti dea 70cai .. ever!
260 de cai zici ?

Rautacisme.

 

Cu vant din pupa se aduna 70 de cai ... frumoosi :) :lol:

.

Edited by dangrig
Link to comment
Share on other sites

eu zic sa ii mai pui un filtru sport +20cp si ajungi la 280cp si la urma rogi un moderator sa iti schimbe numele topicului in "vand m3 3.0"

 

 

 

 

tare glumetz esti omule :lol:

 

Cu soft si evacuare mai mult de 210 cai nu ai in nici un caz. Sa fim seriosi.

 

 

 

 

esti tu sigur?? nici nu sti cati cai are masina asta din fabrica daca zici asa! deci dupa tine calculatoru si evacuarea imi da doar 18 cai nu ? bravo frate

 

eu zic sa ii mai pui un filtru sport +20cp si ajungi la 280cp si la urma rogi un moderator sa iti schimbe numele topicului in "vand m3 3.0"

 

 

 

 

tare glumetz esti omule :)

 

Cu soft si evacuare mai mult de 210 cai nu ai in nici un caz. Sa fim seriosi.

 

 

 

 

esti tu sigur?? nici nu sti cati cai are masina asta din fabrica daca zici asa! deci dupa tine calculatoru si evacuarea imi da doar 18 cai nu ? bravo frate

 

 

 

filtru sport are deja!

 

tot de pe forum ... e a3a oara cand e scoasa la vanzare...

si masina e unic proprietar? :)

 

calculatoru si evacuarea .. no sa-ti dea 70cai .. ever!

 

 

 

crezi tu ca nu iti da? mai intereseaza te omule!! nu a zis nimeni ca masina este unicproprietar!

Link to comment
Share on other sites

Vad ca esti sigur pe tine.

Am eu un touring e36 care are un pic peste 200cp :) daca vrei si crezi ca ai cu ce, putem incerca o demonstratie, sa vedem, stai langa mine? Ar trebui sa ma pierzi in fum la asa putere.

Ca din vorbe...

Edited by roco123
Link to comment
Share on other sites

Ridicata la 260 de cai cu macaraua poate.

Toate motoarele de 2.5 de la BMW cu vanos sau dublu-vanos fabricate pana in 2004 au 192 de cai stock, ca sa mai ai in plus cat zici tu, ar trebui sa ai turbina pe ea.

Totusi spor la vanzare!

 

P.S.:Pune o poza si cu motorul.

Edited by bl00r
Link to comment
Share on other sites

@piticuvl - sfat, nu ma intelege gresit dar esti pe un forum BMW crezi ca "astia" de postam aici suntem veniti cu pluta ? nu te lua de colegul roco123 ca nu sti ce conduce si cam stie ce vorbeste.

 

Una peste alta culmea si eu tot un E36 325i motor M50 detin si pot sa zic ca am cateva modificari la masina cam ce ai si tu, un soft facut zic eu destul de smecher de cei de la Active Autowerke, o evacuare ACS un diferential autoblocant etc etc ...si crede-ma ca nu dezvolt mai mult de 210 - 215hp si chiar daca as pune o chiulasa de 3.0 M, daca as schimba axa cu came tot de M, admsia de aer cea cu clapete individuale tot M si tot nu as dezvolta 260HP, efectiv fara un kit turbo sau compresor NU dezvolti atata putere pe M50B25

 

P.S 1 Daca vrei iti dau in scris cata putere castigi cu fiecare upgrade facut asupra masinii si nu ajungi nicium la 260hp :lol:

 

P.S 2 Incearca sa nu mai vinzi flori la gradinar, nu merge :)

Edited by No-X-Cape
Link to comment
Share on other sites

@piticuvl - sfat, nu ma intelege gresit dar esti pe un forum BMW crezi ca "astia" de postam aici suntem veniti cu pluta ? nu te lua de colegul roco123 ca nu sti ce conduce si cam stie ce vorbeste.

 

Una peste alta culmea si eu tot un E36 325i motor M50 detin si pot sa zic ca am cateva modificari la masina cam ce ai si tu, un soft facut zic eu destul de smecher de cei de la Active Autowerke, o evacuare ACS un diferential autoblocant etc etc ...si crede-ma ca nu dezvolt mai mult de 210 - 215hp si chiar daca as pune o chiulasa de 3.0 M, daca as schimba axa cu came tot de M, admsia de aer cea cu clapete individuale tot M si tot nu as dezvolta 260HP, efectiv fara un kit turbo sau compresor NU dezvolti atata putere pe M50B25

 

P.S 1 Daca vrei iti dau in scris cata putere castigi cu fiecare upgrade facut asupra masinii si nu ajungi nicium la 260hp :lol:

 

P.S 2 Incearca sa nu mai vinzi flori la gradinar, nu merge :)

 

 

 

bine omule daca tu zici ... !! :) daca tu zici ca ce am facut eu imi da doar vreo 15-20 de cai in plus poate ca asa e! dar cred ca sti deja ca masina avea din fabrica 192 cai! si apropo nu vand flori la nimeni, cei ce mi au pus sus calculatoru' si evacuarea mi au zis ca am atatia cai! dar probabil sunteti voi mai destepti decat ei! nu ma iau frate de nimeni

Link to comment
Share on other sites

@piticuvl - stiu foarte bine cu ce se mananca E36 325i coupe mai exact :lol: si la fel de bine stiu cat se poate creste performanta intr-un ECU ( cu evacuare schimbata + filtru aer si ce-ai mai zis tu ). lasa-ma sa te felicit pentru cat de naiv esti :) tu chiar pui botu la vrajeala asta ieftina ????????? acum pe bune cum sa-ti dea un un soft + o evacuare + un filtru de aer aprox 70hp ? isteti baietii care ti-au facut lucrarea la masina ...din curiozitate cat ai platit pentru acesti 260hp ?

 

 

Gizzzz

Link to comment
Share on other sites

@piticuvl - stiu foarte bine cu ce se mananca E36 325i coupe mai exact :) si la fel de bine stiu cat se poate creste performanta intr-un ECU ( cu evacuare schimbata + filtru aer si ce-ai mai zis tu ). lasa-ma sa te felicit pentru cat de naiv esti :) tu chiar pui botu la vrajeala asta ieftina ????????? acum pe bune cum sa-ti dea un un soft + o evacuare + un filtru de aer aprox 70hp ? isteti baietii care ti-au facut lucrarea la masina ...din curiozitate cat ai platit pentru acesti 260hp ?

 

 

Gizzzz

 

 

 

okay frate atunci masina are 192 de cp !! sunteti multumiti acum ? nu sunt naiv chiar delok dar nu va inteleg de ce ziceti voi ca cipatul imi da doar 15-20 de cai! exemplu un tovaras are un a6 din 2006 3.0 diesel, si pur si simplu la ridicat la 270 de cai la o firma in italia! nici asta nu credeti nu ?? :)

 

@piticuvl - stiu foarte bine cu ce se mananca E36 325i coupe mai exact :D si la fel de bine stiu cat se poate creste performanta intr-un ECU ( cu evacuare schimbata + filtru aer si ce-ai mai zis tu ). lasa-ma sa te felicit pentru cat de naiv esti :lol: tu chiar pui botu la vrajeala asta ieftina ????????? acum pe bune cum sa-ti dea un un soft + o evacuare + un filtru de aer aprox 70hp ? isteti baietii care ti-au facut lucrarea la masina ...din curiozitate cat ai platit pentru acesti 260hp ?

 

 

Gizzzz

 

 

 

crede ma chiar nu am nici o legatura cu chestile astea!! si nici ca ma intereseaza prea mult! masina asta am cumparat o pur si simplu ca am fost odata cu baietii de la nicht angels din pitesti pe undeva si mi sa pus mie pata pe o masina ca asta! pot sa zic ca masina asta arata chiar foarte bine fata de altele! si nu este modificata mai delok doar ce iam pus dvd ul si volanul! ce ma atras masina asta a fost ca imi place cum se comporta la burnout si cerculete!

 

 

 

 

 

imi zici si mie te rog cum sterg topicul asta, chiar nu am chef sa ma cert cu lumea pe aici! :);)

Link to comment
Share on other sites

:) scuza-ma ca-ti spun dar NU ai nici o treaba cu domeniul auto/tuning nici la BMW si nici la alte marci, hai sa iti dau si raspunsul sa nu zici ca "te acuz" pe nedrept.

 

Acel audi 3.0TDI este o masina cu un motor TURBO DIESEL de 224hp, in special la masinile dotate cu turbocompresor fie ele diesel/benzina cresterea de HP/NM variaza intre 25% ( ecosoft ) si 35% ( race soft - ceva mai agresive ) asta face ca acel audi sa ajunga la 270HP :lol: by the way treaba asta se putea face si in romania relativ simplu.

 

In schimb masina ta mai exact motorul M50B25 este ASPIRAT normal, nu este o masina dotata cu un kit turbocompresor ceea ce face ca o aplicare de soft in ECU sa nu creasca cu mai mult de 8-10% din puterea motorului iar "cipatul" ala de care tot pomenesti tu la masina ta iti da un maxim 15HP in cazul in care e facut foarte bine iar motorul tau e in mintile lui altfel te poti gandi fara rusine la o valoare mai mica :)

 

P.S - cerculete faci si cu un motor 1.8is cu blocant binenteles :), nu e necesar sa stergi topicul atata timp cat vrei sa vinzi o masina, insa corect si cinstit e sa pui informatii corecte nu vorbe in vant ca se mai trezeste cate unul ca mine si ti le intoarce pe toate partile si da cu virgula. In caz ca totusi vrei sa renunti la topic poti vorbi cu un moderator sa il inchida.

Edited by No-X-Cape
Link to comment
Share on other sites

poti dovedi ca masina are caii aia cu fisa de la un dyno. masori puterea si gata. oricum tare as vrea sa vad si eu cipul ala care da 30% in plus la o masina aspirata.

 

 

n-ai sa-l vezi :)

 

@MAS - nu te da rotund aici ..ca acum te scoate omu pe interval si te lasa`n curu gol cu tot cu bestia ta de E34 :lol:)))))

Link to comment
Share on other sites

Daca-i pui axe cu came sport sau de S50B30 US, cu remap corespunzator ajungi la cei 260cp ravniti de tine... altfel nu...

Cu shrick cams scoti 100% 25Rwhp. Cu cele de m3 us undeva la maxim 20. dar 20 de cai la roata e enorm pentru un mod la aspirata...

Axele de m3 sunt undeva la $300, nu-s o avere, dar mai conteaza enorm si cine le pune si cine face softu ala... aici in ro nu stiu daca cineva a mai facut sau stie cu ce se mananca un soft custom pentru axe cu alt unghi de deschidere...

Link to comment
Share on other sites

Dar poze cu masina vedem si noi?

 

Se pot scoate 260 CP din 2.5, dar cu modificari majore, chiulasa, pistoane, ax cu came, soft etc, dar f greu, nu stiu daca la noi reuseste cineva asa ceva. Eu am avut pe 2.5 de urs 240 CP, dar totul facut in Germania.

Edited by BRANDEX
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.