Jump to content

AJUTORRR


Recommended Posts

Salut la toti! In seara asta am avut neplacerea de a mi se aprinde "check engine"....

Am plecat cu masina...avand motorul rece....am mers cu ea 10-15 min...si urcase apa la 70-80 grade....pe urma am oprit...asteptand pe cineva...am inceput sa o turez...pana in 6000 maxim...apoi am plecat de pe loc...toate bune si frumoase,cand dupa 500 de m..imi apare deodata acel bec galben " check your engine"...

Cine are cunostinta in cauza..si ar putea sa ma ajute...de la ce ar putea fii...si daca e asa grav? tin sa mentionez ca masina se comporta normal..trage normal...nu se opreste...e normala..cu exceptia acelui bec...as fii foarte recunoscator pt niste sfaturi.multumesc anticicpat:)

Link to comment
Share on other sites

Check engine indica un defect care are ca efect cresterea emisiilor poluante, dar pot fi nenumarate cauze. Trebuie sa faci un test.

 

@manolica1 : Treaba cu busonul de benzina nu e valabila la masinile facute pentru Europa.

 

PS : Respecta si regulamentul in ceea ce priveste titul topicurilor, pe viitor sa nu te mire daca-ti va sters vreun topic.

 

Titlul oricarui topic va reflecta pe cât posibil subiectul abordat. Asadar, titlul “Scartie cureaua de distributie" este de preferat fata de “Help !...” sau "Am o problema". Topicurile generice gen “Ajutor” , “Am o problema fratilor” vor putea fi sterse fara preaviz. Respectati timpul celorlalti.

Link to comment
Share on other sites

Check engine indica un defect care are ca efect cresterea emisiilor poluante, dar pot fi nenumarate cauze. Trebuie sa faci un test.

 

@manolica1 : Treaba cu busonul de benzina nu e valabila la masinile facute pentru Europa.

 

PS : Respecta si regulamentul in ceea ce priveste titul topicurilor, pe viitor sa nu te mire daca-ti va sters vreun topic.

 

Titlul oricarui topic va reflecta pe cât posibil subiectul abordat. Asadar, titlul “Scartie cureaua de distributie" este de preferat fata de “Help !...” sau "Am o problema". Topicurile generice gen “Ajutor” , “Am o problema fratilor” vor putea fi sterse fara preaviz. Respectati timpul celorlalti.

 

ok scz...n`am stiut..dar sunt disperat...ca sper sa nu fie vreo problema grava....

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.