Jump to content

nu mai merg luminile va rog ajutor


Recommended Posts

va salut pe toti , am un bmw 525 i , 24 valve E34 an 90, a aparut in seara aceasta o mica problema. Low Beam ami da mesaj in bord si luminile de drum nu mai functioneaza, merg pozitiile, proiectoarele, faza luga si tot pe spate. Am verificat sigurantele si sunt bune, becurile sunt ok si am impresia ca s-a ars vrun releu de lumini. Cum as putea remedia problema si unde as gasi blocul de lumini sau cum se numeste care esre in cutia sigurantelor langa cek kontrol. Eu cred ca s-a intamplat ceva acolo si as vrea sa stiu unde as gasi sau daca cunoasteti pe cineva care repara . Sunt din Bucuresti.

Va multumesc pentru intelegere si astept sugestiile voastre.

Link to comment
Share on other sites

va salut pe toti , am un bmw 525 i , 24 valve E34 an 90, a aparut in seara aceasta o mica problema. Low Beam ami da mesaj in bord si luminile de drum nu mai functioneaza, merg pozitiile, proiectoarele, faza luga si tot pe spate. Am verificat sigurantele si sunt bune, becurile sunt ok si am impresia ca s-a ars vrun releu de lumini. Cum as putea remedia problema si unde as gasi blocul de lumini sau cum se numeste care esre in cutia sigurantelor langa cek kontrol. Eu cred ca s-a intamplat ceva acolo si as vrea sa stiu unde as gasi sau daca cunoasteti pe cineva care repara . Sunt din Bucuresti. este modulul LKM am inteles ceva relee din el. Are cineva de vanzare sau il pot repara?

 

Va multumesc pentru intelegere si astept sugestiile voastre.

Edited by eugenleu
Link to comment
Share on other sites

Poti cauta si aici: http://pdftown.com/PDF-BMW-5-Series-1989-1...ice-Manual.html

Este manualul de raparatie pt E34. Vezi ca ai parola acolo.

In manual o sa gasesti la Fuses and relays asezarea lor. Daca nu stii exact, mergi la un electrician si el va stii ce sa caute. La sfarsitul manualului ai si schemele electrice.

Daca nu ai pe cineva care sa stie cat de cat electrica intra aici si intreaba daca se pricepe careva sa-ti gaseasca buba: http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?showforum=75

Din pacate nu e o problema des intalnita de care sa se fi lovit careva si sa poata spune pe forum ca e "de acolo". Trebuie luata la puricat. Spor!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.