Jump to content

Vand BMW 325i Touring Arctic metalizat Paket M Sport


LRD

Recommended Posts

Vand BMW 325i Touring an 2008, 16900km cu urmatoarele caracteristici:

Motor tip N53B30A benzina in 6 cilindrii, cutie manuala 6 viteze

Cilindree 2996cmc

Putere 218CP / 6100rot/minut

Cuplu 270Nm / 2400-4200rot/min

Vmax: 248km/h

Acceleratie 6,9sec 0-100km/h

Sistem BMW Efficient Dynamics cu un consum deosebit de economic de benzina:

-Urban 9,9l/100

-Extraurban 5,6l/100

-Mixt 7,2l/100

Sistem de control dinamic al fortei de franare DBC

Sistem de control dinamic al stabilitatii DSC

Sistem de control dinamic al tractiunii DTC

Sistem de control la franarea in curbe

 

Dotari la cumparare:

 

Cod

-A34 Culoare Arktic metalic

-LCSW Leder Dakota Schwartz (piele neagra)

-2BH Jante aliaj tip 156 7,0x16" (in prezent pe ele sunt montate cauciucurile de iarna)

-302 Alarma cu telecomanda

-313 Oglinzi rabatabile si incalzite

-386 Suport portbagaj exterior (bare longitudinale negre)

-481 Scaune sport

-488 Suport lombar

-493 Suport depozitare

-494 Scaune fata incalzite

-4AD Ornamente interioare Aluminiu

-4AE Cotiera fata

-520 Faruri ceata

-534 Aer conditionat automat

-663 Radio BMW Professional MP3

-710 Volan piele si schimbator piele M Sport

-760 Individual high-Satine Chrom (shadow line exterior)

-761 Geamuri fumurii spate

-775 Individual headliner anthracite interior (interior negru)

Dotari originale BMW procurate ulterior

 

-M Aerodynamic paket (bare si praguri). Am pastrat de rezerva si elementele initiale!

-Set I roti vara: jante aliaj spitate 16x7,5" + cauciucuri mixte Michelin Pilot Sport (normale, nu runflat) 225/50R16 W fata +

245/45R16 W spate. Roata rezerva normala 225/50R16 in husa de piele neagra cu fermoar

-Set II roti vara paket M Sport: jante BMW 194M Double-Spoke mixte 8x17"+8,5x17" spate, cauciucuri Michelin Sport 225/45R17W fata +255/40R17W spate

-Roata rezerva ingusta 125/80R17 in husa originala BMW

-Set 5 buc. cauciucuri iarna Continental Winter 810 dimensiune 215/55R16 H montate pe jantele initiale tip 156 7,ox16"

-Set krik BMW

-Set suport picior si pedale Aluminiu (nemontate inca)

-Set covorase si covor protectie portbagaj cauciuc

-Cuva PVC cu margini inalte portbagaj

-Husa de protectie interioara neagra BMW portbagaj pana la nivel tetiere bancheta spate. Daca se rabateaza bancheta spate, se prelungeste pana in fata la nivel tetiere scaune fata

-BMW Navigation Portable Pro: sistem de navigatie portabil Garmin, fixat pe soclu bord cu alimentare electrica interior bord, legat la sistemul audio al masinii, plus cablu cu mufa USB in cutia acte, card Romania si Europa de Vest

-Anhangerkuplung+Elektrische Anbauteile - Carlig rabatabil electric original BMW pentru seria 3

-Protectii laterale negre

-Bare transversale Thule acoperis

-Distantiere 15mm la puntea spate

 

NOTA:

 

Initial autoturismul a fost livrat cu cauciucuri runflat la care am renuntat, toate cauciucurile fiind normale. Din acest motiv am procurat roate de rezerva ingusta in husa BMW cu fermoar, plus setul cric BMW. In mod obisnuit in oras circul in port bagaj cu roata de rezerva ingusta iar la exterior folosesc roata de rezerva de dimensiune normala in husa de piele cu fermoar.

Masina este in stare excelenta, toate cauciucurile sunt foarte putin uzate, recent am facut prima revizie la Banat Car Timisoara.

Sistemul Efficient Dynamics nu este de loc o poveste, daca se doreste se poate conduce incredibil de economic.

Pe sosea condusul este o adevarata placere cu motorul in 6 cilindrii, senzatia de rezerva de putere in orice moment este deosebita iar masina sta lipita de drum si toate manevrele se pot face in viteza in deplina siguranta datorita sistemelor electronice. In momentele mai delicate , este suficient sa retrogradezi, sa accelerezi si masina te scoate in siguranta din faza de depasire.

 

Pretul de vanzare 19.800 euro, TVA inclus

Tel. 0721857961

 

Urmeaza pozele

Link to comment
Share on other sites

scuze de off dar cat ai dat pe navigatia originala bmw? unde ai montat-o?

 

L-am comandat si montat la Banat Car, a fost cam scump, cca 1800 lei plus manopera, dar merita deoarece este foarte practric si elegant, este legat audio la sistemul de boxe al masinii (se aude cu totul altfel decat la difuzorul aparatului!), mai are un cablu cu mufa USB in cutia de acte in bord ca sa legi un MP3, dupa ce-l dai jos se pune capacul care are un design frumos, parca nici nu este ceva in plus pe bord. Daca iei GPS-ul cu tine are autonomie cateva ore. In plus daca vrei, poti cumpara si sistemul clasic cu ventuza si legatura la bricheta pentru a folosi GPS-uls si la alta masina.

Deci scapi de porcaria clasica cu prins pe geam cu ventuza (mai ales ca la BMW baza geamului este departe, pe cand asa il ai chiar sub nas), iti ia din vizibilitate, atarna cablul de legatura la bricheta, etc

Clar ca merita (daca nu ai din dotare sistemul Navy original cu acea cocoasa pe bord si care costa minim 2500 euro ca optionala!). Il poti vedea in catalogul de accesorii BMW seria 3.

Ar putea Automobile Bavaria sa ma plateasca pentru reclama pe care le-am facut-o!

Link to comment
Share on other sites

Mai pun niste poze:

-pentru cine este interesat de setul de roti de vara pe 16" mixte multispitate 225/50R16+245/45R16 spate, jante cu ET 27 de provenienta Ronal pentru BMW, au TUV, se poate sesiza in spate profilul cauciucurilor Michelin Pilot Sport, se poate face conducere sportiva si cu roti de vara pe 16", nu numai de la 17" in sus, scuze ca nu am gasit decat o "poza de familie"!

-se observa soclul acoperit pentru rezemare GPS

-roata spate de la pachetul M Sport jante 194M de 8,5x17", cauciucuri Michelin Pilot Sport noi de 255/45R17, foarte putin rulate in vara 2009 (normale, nu runflat)

post-7414-1266501156_thumb.jpg

post-7414-1266501184_thumb.jpg

post-7414-1266501207_thumb.jpg

post-7414-1266501248_thumb.jpg

post-7414-1266501293_thumb.jpg

post-7414-1266501678_thumb.jpg

post-7414-1266502234_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Jantele pe 16 se vand si separat

 

Adica te referi la rotile complecte, nu numai la jantele pe 16

In principiu o masina se vinde cu rotile de vara si, negociabil, eventual si cu cele iarna, totul depinde de ce doreste eventualul cumparator interesat, poate cineva vrea toate seturile de roti, cine stie! Daca raman cu setul pe 16 bineanteles ca va trebui sa le dau!

Link to comment
Share on other sites

Ce functii are in plus playerul ?

BMW Navigation Portable Plus (tehnologie GARMIN)

(pentru seria 1, seria 3 si X3)

-legatura la sistemul audio al masinii

-director central BMW complet

-indica pozitia autovehicolului pe ecran

-functionalitate Bluetooth hands-free

MP3/audiobook player, convertor valutar

(in cutia de acte este dus un cablu cu mufa USB)

-vizualizator de imagini JPEG

-ecran tactil de 4,3" cu mod de afisare harti 2D si 3D

-analiza/redare rute parcurse in sistemul Google Earth

-durata de viata baterie 6 ore la utilizarea in afara vehicolului

 

Am citit din pliantul de prezentare, dar are o carte tehnica pentru folosire

Link to comment
Share on other sites

Misto masina.

 

Heh are pana si cuva din portbagaj originala :) Cat a costat ?

 

E si primul 3 pe care il vad cu bandouri pe usi, care sunt foarte practice. Mi se pare ca e optiune. Nu inteleg de ce n-au mai pus din oficiu pe toate masinile.

Edited by Piovra
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ce vremuri!

M-am uitat de curiozitate pe mobile.de, un seria 3 touring cu motorul asta in 6 cilindri sub 2 ani, paket M se vinde pe la 25-26000.

Ultima persoana care m-a contactat in urma anuntului din autovit si care zicea ca vrea un touring (culmea este ca nu a comentat faptul ca este benzina, asa cum m-as fi asteptat!), dupa ce i-am trimis o gramada de poze pe net (vroia sa vada interiorul), zicea ca pacat ca nu este cu cutie automata si ca nu are Xenon.

Adevarul ca la acest motor in 6 tot farmecul este senzatia de rezerva permanenta de cuplu (avand cuplul maxim incepand cu 2400 ture pana la 4200ture!), din acest motiv nu necesita schimbari dese de viteza, se poate merge cu a 5-a in oras fara a trepida motorul, daca merg cu a 4-a in oras, imi arata la bord sa schimb ina 5-a! Deja se apropie de comportamentul unui motor diesel!

Hai sa vad daca se va reactiona la o scadere de pret.

18.300 euro!

Culmea stiti care este? Ca daca scazi pretul marea majoritate se gandesc cam asa: "precis masina are ceva din moment ce e dispus sa o dea asa ieftin!

Masina este perfecta, in afara de ceva julituri minore pe bara din parcarile de la market, inevitabile, (nici nu ma gandesc sa vopsesc ceva, se poate interpreta gresit, cine stie ce a avut de ai vopsit bara!), nu are nimic.

I-am facut recent prima revizie, de si are doar cca 17300km, deci este clar ca nu se putea umbla la kilometraj!

Deci: 18300km

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.