Jump to content

reparatii parbriz ... se poate ?


compactu

Recommended Posts

era o firma undeva pe B-dul Basarabia la intersectie cu B-dul 1 Decembrie, este o spalatorie auto acolo si pe langa ea este o straduta , mergi pana in capat si vezi ca este o firma de schimbat parbrize

si eu am patit la fel dar pana am ajuns la ei sa-mi faca stopare crapatura s-a mai dus 10 cm

bafta

Link to comment
Share on other sites

Am un prieten care i-a sarit o pietricica in parbriz pe autostrada, avea o fisura cam de 4-5 cm,i-am cautat pe net si am gasit o firma care se deplaseaza la tine acasa si iti lipeste parbrizul pentru ca fisura sa nu se extinda.Am asistat la toata operatiunea, pot sa spun ca la sfarsit nici nu se mai vedea unde e fisura, daca nu stiam ca a fost crapat puteam sa ma uit zeci de minute ca nu depistam locul unde a fost fisurat.O sa caut cartea de vizita pe care mi-au lasat-o baietii si iti dau PM cu datele de contact.

Ca si pret nu mai stiu cat a dat dar oricum pretul e in functie de marimea fisurii.Merita incercata reparatia daca nu vrei sa schimbi parbrizul momentan.

Link to comment
Share on other sites

salutare, am luat o piatra in geam pe autostrada, am unsemn cam de un cm asa, au ca se poate suda, repara, etc?????

cauta A.G.E.R Cal. Serban Voda Nr. 231A sect. 4, Bucuresti...... eu am facut una la ei tot de 1cm nici nu se mai vede acum ....lucreaza foarte bine si nu dureaza mult..cam 40-60 minute iar pretul p-arca este intre 40-100 ron depinde de ciobitura,eu am dat 70 ron,...cred ca ar trebui sa te grabesti cu ea ca la ger cred ca se poate extinde ...

Link to comment
Share on other sites

am vazut ca umple spartura cu ceva solutie transparenta asa...treaba e ca aparatul ala nush cum face dar dupa reparatie nu se mai vede decat gaurica care o face el cu bormasina ca sa intre solutia mai bine ...dar oricum se vede foarte putin....tre sa te uiti bine si de aproape....
Link to comment
Share on other sites

eu am urmatoarea problema.....

cand mi-am schimbat parbrizul tampitii aia nu mi l-au lipit bine, si au mai uitat sa-mi puna si un cauciu la chederul lateraldin stanga si la peste 80 km/h se aude cum ....bate vantul .....

crede-ti ca pot sa gasesc o firma care sa-l scoata si sa-l puna la loc fara probleme ....???

Link to comment
Share on other sites

eu am urmatoarea problema.....

cand mi-am schimbat parbrizul tampitii aia nu mi l-au lipit bine, si au mai uitat sa-mi puna si un cauciu la chederul lateraldin stanga si la peste 80 km/h se aude cum ....bate vantul .....

crede-ti ca pot sa gasesc o firma care sa-l scoata si sa-l puna la loc fara probleme ....???

 

Teoretic da , practic ramane de vazut. Chederul respectiv era de la parbriz sau era al masinii ?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.