Jump to content

E60 norma de poluare


Motan94

Recommended Posts

Daca spui ca masina e din 2004 si este 530i cred ca tipul motorului este 306S3 cel cu 6/DOHC - 170 KW , insa partea proasta este ca acest motor e in lista RAR cu masinile catalogate EURO 3 in lista RAR.

 

Nu fi dezamagit, si fa bine si informeaza-te sau chiar fa o cerere de constatare RAR.

Link to comment
Share on other sites

am fost la RAR e euro 3 cica daca era N52 iesea euro4 ,pana la urma i love BG :) ))))

Am vazut ca e 2004.07,ar trebui sa fie euro 4.Cred ca astia de la RAR sunt tampiti.ce dracu chiar asa au ajuns sa faca?

De unde ai luat masina,cumva din Italia?

Link to comment
Share on other sites

ti-ai luat e60 si nu ai bani de inmatriculat ?

Nu cred ca e vorba ca nu are bani!De ce sa faca pe cineva cu p... mare sa arunce pe fereastra cateva mii de euro.

Pentru statul roman care nu e capabil sa-ti asigure nici macar aerul pe care il respiri...

Tu ai da vreo 4000 pe taxa?

Link to comment
Share on other sites

Da, pentru ca i-as recupera in instanta, cum i-am recuperat pe ai mei cand am platit prima taxa

Poate ai si tu dreptate.Altii nu au mai reusit sa alerge prin instante!

E cam greu,e ca si la alba-neagra.Am fost si eu in locul lui motan94,il compatimesc pe baiat.

:)

Link to comment
Share on other sites

hai sa lamurim treaba am rezidenta intr-un stat membru UE ,masina o am inmatriculata acolo de ani buni nu de ieri ,tu in 2004 te uitai pe net dupa un E60 ,toate interventiile sau facut doar in reprezentanta daca nu crezi iti scanez cartea service ,factura si tot ce vrei tu de la 0km-la 100k.
Link to comment
Share on other sites

Nu stiu, dar parca trebuie sa iti faci anumite calcule cand cumperi o masina, nu pe viitor legate de intretinere, ci de momentul urmator: inmatricularea. Nici nu vreau sa ma gandesc ce soc va avea cand va trebui sa ii schimbe uleiul :)

Colegu!Baiatul a facut un topic fiindca are nevoie de ajutor,nu de critici de genul de mai sus.

Hai te rog sa ne respectam!

Link to comment
Share on other sites

hai sa lamurim treaba am rezidenta intr-un stat membru UE ,masina o am inmatriculata acolo de ani buni nu de ieri ,tu in 2004 te uitai pe net dupa un E60 ,toate interventiile sau facut doar in reprezentanta daca nu crezi iti scanez cartea service ,factura si tot ce vrei tu de la 0km-la 100k.

eu in 2004 nu stiam de e60, iar tu in 2004 puneai faianta in italia, mare performanta, demna de laudat

 

"sau" inseamna ori, ai vrut sa zici "s-au facut"

http://nastyb0y.files.wordpress.com/2009/01/coperta1_s.jpg

Edited by aleartsv
Link to comment
Share on other sites

hai sa lamurim treaba am rezidenta intr-un stat membru UE ,masina o am inmatriculata acolo de ani buni nu de ieri ,tu in 2004 te uitai pe net dupa un E60 ,toate interventiile sau facut doar in reprezentanta daca nu crezi iti scanez cartea service ,factura si tot ce vrei tu de la 0km-la 100k.

Daca e cumva este de italia am eu lista cu acele coduri de poluare si vedem daca respecta norma E4

Link to comment
Share on other sites

din pacate M54 o sa-ti iasa 100% Euro 3 la RAR

 

 

Rasturnare de situatie ,am fost la RAR sa scot cartea in Ro eu linistit ca e euro3 dupa numeroase telefoane + o vizita.La iesirea dupa bancul de proba trage masina pe dreapta si vine un tataie cu un bec si un fir dupa el ,aprinde becul citeste nu stiu ce si da verdictul :tinere e euro 4 :))) eu WTF zic sigur e o gluma.

In final imi explica ca motorul e incadrat la euro3 dar mai are nu stiu ce care de fapt e euro 4 ,subliniez fara nici o atentie nimanui ,ca tot omul.

Link to comment
Share on other sites

din pacate M54 o sa-ti iasa 100% Euro 3 la RAR

 

 

Rasturnare de situatie ,am fost la RAR sa scot cartea in Ro eu linistit ca e euro3 dupa numeroase telefoane + o vizita.La iesirea dupa bancul de proba trage masina pe dreapta si vine un tataie cu un bec si un fir dupa el ,aprinde becul citeste nu stiu ce si da verdictul :tinere e euro 4 :lol: )) eu WTF zic sigur e o gluma.

In final imi explica ca motorul e incadrat la euro3 dar mai are nu stiu ce care de fapt e euro 4 ,subliniez fara nici o atentie nimanui ,ca tot omul.

Felicitari!

Banuiam eu ca asa va fi.nu era relevant ca un bmw din 07.2004 sa fi avut euro 3. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.