Jump to content

imi trebuie vopsea


trink

Recommended Posts

:) am facut si eu iarna asta un mic accident , doar drumurile de la noi sunt super intretinute si fara de polei ca de... iarna asta se gaseste ea sa vina tocmai in decembrie.dar sa nu o mai lungim despre incompetenta autoritatilor...am mare nevoie de vopsea sa imi vopsesc pisik si m-am lovit de niste preturi de nu imi mai trebuie. 700 ron setul de vopsea standox (1l)ideea este ca eu as vrea sa o vopsesc toata ca au mai aparut in timp zgarieturi (vecini super ok, n-am ce sa zic)puncte mici de rugina pe unde a mai sarit vopseaua , deci am nevoie de vreo 3.5-4 l de vopsea + niste materiale aditionale ...un calcul simplu si ajung pe la 3000 de lei , mentionez ca mana de lucru si cuptorul sunt moka.daca aveti pe cineva sau imi recomandati alta vopsea cam la aceeasi nivel de calitate as fi recunoscator.multumesc.
Link to comment
Share on other sites

Poti s-o colantezi. iesi in 10-12 milioane toata.

 

Rau sfat ai dat ... E intr-adevar o solutie de buget redus, dar nu e de recomandat nimanui asa ceva ...

 

 

Ma intereseaza foarte putin spre deloc ce ai recomanda tu.

O colantare poate costa si 1500 de euro daca nu stiai.

Iar daca posesorul are de gand s-o tina pana rugineste cred ca se poate considera deja colectionar.

 

 

 

Poti s-o colantezi. iesi in 10-12 milioane toata.

 

:lol: da ar fi tare , sa vezi cum se umfla rugina sub colant.10-12 mil ar fi pretul maxim , cam pe aici vreau sa ma incadrez ,dar fara policolor

 

 

Cate taxiuri ruginite ai vazut tu ca eu pana acum n-am vazut nici unul... :)

 

De fapt e masina ta si faci ce vrei cu ea. Din parte mea poti sa pui si faiantza pe ea...

Si cu bani putini si calitate .... Cam greu ce vrei tu.

10-12 milioane pt toata masina si fara policolor ? LOL. Ai vointza. Asta in conditile in care un element de caroserie costa 100 de euro ? Esti tare.

Succesuri.

 

Nici cu bidineaua n-o vopsesti in banii astia.

Edited by Rin_Tin_Tin
Link to comment
Share on other sites

Poti s-o colantezi. iesi in 10-12 milioane toata.

 

Rau sfat ai dat ... E intr-adevar o solutie de buget redus, dar nu e de recomandat nimanui asa ceva ...

 

 

Ma intereseaza foarte putin spre deloc ce ai recomanda tu.

O colantare poate costa si 1500 de euro daca nu stiai.

Iar daca posesorul are de gand s-o tina pana rugineste cred ca se poate considera deja colectionar.

 

 

 

Poti s-o colantezi. iesi in 10-12 milioane toata.

 

:) da ar fi tare , sa vezi cum se umfla rugina sub colant.10-12 mil ar fi pretul maxim , cam pe aici vreau sa ma incadrez ,dar fara policolor

 

 

Cate taxiuri ruginite ai vazut tu ca eu pana acum n-am vazut nici unul... :)

 

De fapt e masina ta si faci ce vrei cu ea. Din parte mea poti sa pui si faiantza pe ea...

Si cu bani putini si calitate .... Cam greu ce vrei tu.

10-12 milioane pt toata masina si fara policolor ? LOL. Ai vointza. Asta in conditile in care un element de caroserie costa 100 de euro ? Esti tare.

Succesuri.

 

Nici cu bidineaua n-o vopsesti in banii astia.

 

prietene tocmai am cumparat 4 litrii de vopsea spies hecker cu suma de 690 de lei .comparativ cu standox este cam de aceeasi calitate .

Link to comment
Share on other sites

prietene tocmai am cumparat 4 litrii de vopsea spies hecker cu suma de 690 de lei .comparativ cu standox este cam de aceeasi calitate .

 

Pai da... Sa vedem cum o pregatesti tu de vopsit, vopsitul in sine si cuptorul in banii ce ti-au ramas pana la 10-12 milioane.... Cu bidineaua si lasata sa se intareasca la soare ca altfel nu vad cum...

 

Nu vopseaua e scumpa ci manopera.

Iti urez sincer bafta dar ma indoiesc grav de calitatea lucrarii...

Edited by Rin_Tin_Tin
Link to comment
Share on other sites

prietene tocmai am cumparat 4 litrii de vopsea spies hecker cu suma de 690 de lei .comparativ cu standox este cam de aceeasi calitate .

 

Pai da... Sa vedem cum o pregatesti tu de vopsit, vopsitul in sine si cuptorul in banii ce ti-au ramas pana la 10-12 milioane.... Cu bidineaua si lasata sa se intareasca la soare ca altfel nu vad cum...

 

Nu vopseaua e scumpa ci manopera.

Iti urez sincer bafta dar ma indoiesc grav de calitatea lucrarii...

 

 

am spus mai sus cuptorul si manopera sun moka , am pe cineva care imi datoreaza niste chestii si ....

Link to comment
Share on other sites

bad post!

dc?

 

am vazut ca ti-ai luat vopsea si daia nu am mai scris nimic, puteam sa-ti aduc la 700 ron parca 2,5l vopsea standox si 2,5l lac....dar deja e tarziu

 

merci mult dar am luat :)

Edited by trink
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.