Jump to content

e46-328 dj-57-bya


Pantera_box

Recommended Posts

pfoa m-ai dat gata cu modificarea adusa la motor 5 stele rating, cat a costat motorul / manopera si rar-ul ?

motorul si celelalte nu m-a costat nimic,avem dezmembrari,impreuna cu cumnatul meu BOGDAN-15-RAM,manopra a fost 250euro la Mihaita,un super baiat,care pune suflet in ceea ce face-nu doar pt banii. restul e CAN-CAN (RAR) :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 175
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

cat papa masina? si la ce stil de condus?

:) nu te astepta ca e vreo ''PALNIE'',in ors max12 mers mai sportiv si afara,mers la consum nu mai mult de 7. si cand spun asta stiu ce spun,nu am pus un motor forjat pe masina,masina avea in jur de 80.000mile cand am aduso din ANGLIA,era cu cutie automata,pe masina mea este manuala :)

Link to comment
Share on other sites

Stiu masina de cind a luat-o si o vad in fiecare zii . Pe zii ce trece ma uimeste cu cite ceva, este mai frumoasa si mai interesanta.

In Craiova cel putin este unicata..!

Astept sa vad ce mai urmeaza! Bravo ..tine-o tot asa !

merci mult. nu stiu inca daca este unicata,insa in max 1an chiar va fi,atunci pot spune si eu,mai putin si va fi unde a fost a lui gaby-arad.

Link to comment
Share on other sites

ĂnseamnĂŁ cĂŁ 12% e doar o poveste.

 

Poate la mers normal, ĂŽnsĂŁ la mers sportiv doar 12% la motor de 2.8 e din FraĂžii Grimm.

bine ca e de fratii grimm,altu mai stii? ca am vz si pe topicu tau ca numai de ala spui,esti invidios ca 535 tau iti papa mult? cand vin la bucuresti mgm la o tura sa vezi si tu,sa te convingi

Link to comment
Share on other sites

Vorbind de un motor in mintile lui,consumul este undeva la 10,7-11 % mers normal intr-un oras mai putin aglomerat...acum depinde de fiecare ce intelege prin "mers sportiv".

 

:) parerea ta,poate pe tine te deranjeaza consumul la masina ta. te tine si de o liniuta?

 

chiar vrei o liniuta , totusi V8 . . .

Vorbim de v8...3.5 cu automata pus pe e39...deci...mai studiaza.

Link to comment
Share on other sites

Stiu masina de cind a luat-o si o vad in fiecare zii . Pe zii ce trece ma uimeste cu cite ceva, este mai frumoasa si mai interesanta.

In Craiova cel putin este unicata..!

Astept sa vad ce mai urmeaza! Bravo ..tine-o tot asa !

eu de ce n-am vazut-o pana acum niciodata? hai ca ma oftic! si mai ziceam ca vad tot ce misca pe o raza de 3 strazi stanga-dreapta, mai ales bmw!

 

 

superba masina.....s-o stapanesti sanatos si sa ai parte numai de bucurii cu ea!

 

12% mers mai sportiv cu 328i?

 

ĂnseamnĂŁ cĂŁ ĂŽn Craiova nu e niciodatĂŁ aglomerat.

doar in centru :) :)

oricum, nu e ca bucurestiul (sau poate ca da, ca bucurestiul intr-o zi de duminica :twoup: )

Link to comment
Share on other sites

super frumoasa masina ... in rest nu stiu ce sa mai zic ... imi place cand vad oameni care au grija de lucru lor si il fac pe gustul lor ....

salutare ...

mersi,aceasta pasiune mi-a transmiso cumnatul meu.

mai am de bagat ceva in masinuta asta,dar anu asta nu va mai primi decat navigatie si un Mpacket tehnik2

Link to comment
Share on other sites

Daca mai pui M pak si navigatia va fi o masina completa. Daca consumi 12 in oras atunci ma bucur pentru tine.

intradevar,va fi ''aproape completa'' ca ar mai trb H&K,perdeluta electrica,presiune roti,poate mia mai scapat ceva.

dar odata ce voi ajunge aici,nu mi-ar mai trb decat H&K.

iar in legatura cu consumult crede fiecare ce vrea si la urma urmei la cati bani am bagat in masina consumul nu ar mai fi o problema :)

Link to comment
Share on other sites

Daca mai pui M pak si navigatia va fi o masina completa. Daca consumi 12 in oras atunci ma bucur pentru tine.

intradevar,va fi ''aproape completa'' ca ar mai trb H&K,perdeluta electrica,presiune roti,poate mia mai scapat ceva.

dar odata ce voi ajunge aici,nu mi-ar mai trb decat H&K.

iar in legatura cu consumult crede fiecare ce vrea si la urma urmei la cati bani am bagat in masina consumul nu ar mai fi o problema :)

am uitat sa-ti zic,vreau sa schimb tot botul la ea,s-o fac FL :)

Link to comment
Share on other sites

Stiu masina de cind a luat-o si o vad in fiecare zii . Pe zii ce trece ma uimeste cu cite ceva, este mai frumoasa si mai interesanta.

In Craiova cel putin este unicata..!

Astept sa vad ce mai urmeaza! Bravo ..tine-o tot asa !

eu de ce n-am vazut-o pana acum niciodata? hai ca ma oftic! si mai ziceam ca vad tot ce misca pe o raza de 3 strazi stanga-dreapta, mai ales bmw!

 

 

superba masina.....s-o stapanesti sanatos si sa ai parte numai de bucurii cu ea!

 

12% mers mai sportiv cu 328i?

 

ĂnseamnĂŁ cĂŁ ĂŽn Craiova nu e niciodatĂŁ aglomerat.

doar in centru :) :)

oricum, nu e ca bucurestiul (sau poate ca da, ca bucurestiul intr-o zi de duminica :twoup: )

:( si eu am vazut multe masini pe forum din craiova care nu le vazusem prin oras,abia dupa ce le-am vazut pe forum :D

Link to comment
Share on other sites

eu la 2.8 meu ....nu scot 12 nici in zielele cele mai insorite si frumoase !!! bafta

credeti ce vreti,am zs ca in iarna mia luat si mie 15L in oras,dar acuma am un consum foarte bun.

motorul asta a fost pe amsina cu cutie automata,nu avea nici 100.000km cand l-am pus pe masina,masina era o masina intretinuta,englezul de la care am luato o facuse pt sotia lui,era impecabila masina.

gandestete ca a fost condusa de o femeie,avea si cutie automata,deci este un motor in toate mintile lui,intetinut.

eu am luat masini si din GERMANIA si ANGLIA si iti spun din propria experienta ca nemtii nu se compara cu englezii la intretinerea unei masini.

328 asta era aproape full,pt o masina din 99,englezii baga bani in masini nu ca nemtii,eu n-am luat o masina din anglia fara jante,toate aveau magazii,volane sport cu comenzi

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.