Jump to content

my super car, BMW 318 is


clausthaler1

Recommended Posts

am avut eu Alpine IVA D105R

vezi ca se duce repede mecanusmul d ela ecran d eculisare.eu l-am avut de nou si intr-un an am fost cu el la garantie de 3 ori.pana la uirma l-am vandut

eu il am de nou de vreo trei ani (am dat 28 mil pe el) si nu mi-a facut nici o problema. l-am combinat cu amplificator si subwoofer pioneer, boxe DLS, interfata ALPINE pentru i-pod video si se aude/vede super fine :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 51
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

frumoasa pisica

aceleasi faruri am si eu si au sarit toti cu gura pe mine:)

nu la toate pisicutele le sta bine cu aceste faruri"Sonar"...depinde de culoarea masinii,si cum este aranjata!!!conteaza mult!la mine nu se pune problema "aranjarii"...farurile sunt chiar beton!mai am un set "de rezerva" originale...cred ca sunt bosch,insa la felul cum este masina nu i-ar sta la fel de bine ca acestea!oricum unii s-ar cu gura aiurea complet...stai linistit,aranjeaza-ti masina asa cum i-ti place...dar cu gust,si nu pune lucruri chicioase sau "no name-uri"...bafta!

 

am avut eu Alpine IVA D105R

vezi ca se duce repede mecanusmul d ela ecran d eculisare.eu l-am avut de nou si intr-un an am fost cu el la garantie de 3 ori.pana la uirma l-am vandut

eu il am de nou de vreo trei ani (am dat 28 mil pe el) si nu mi-a facut nici o problema. l-am combinat cu amplificator si subwoofer pioneer, boxe DLS, interfata ALPINE pentru i-pod video si se aude/vede super fine :twoup:

unii or fi mai ghinionisti... :)

 

Imi raspunzi si mie te rog la cateva intrebari in legatura cu gps-ul de pe aparatul care il ai pe masina ..

Are antena incorporata sau este separata?

Poti sa pui orice navigatie sau doar originala Alpine?

Are memorie pt navigatie sau trebuie de fiecare data sa introduci un cd.?

Daca folosesti navigatia mai poti sa vizionezi si filme .?

 

 

On topic..Bafta cu pisica foarte frumoasa .. :)

nu poti pune decat harta de la alpine(costa in jur de 100 euro)

cand folosesti navigatia nu poti viziona filme...oricum eu mi-am cumparat gps separat Garmine.

HARTA NU O GASESTI NICAIERI,decat la alpine!!!!

Edited by clausthaler1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Masina e frumoasa! Pacat ca ai taiganit-o in ultimul hal cu PLEOAPE! Vitan style tuning...

nu-s din vitan... :twoup:

 

Masina e frumoasa! Pacat ca ai taiganit-o in ultimul hal cu PLEOAPE! Vitan style tuning...

nu-s de vitan ,my friend...masina a fost cumparat de pe bmw sindikat...pleoapele sunt made in germany...este doar parerea ta!!!crede-ma ca nu-s la primul bmw..oricum toti intorc capul dupa ea in trafic!mai uitate si tu pe site-uri de tuning...mai ales pe bmw sindikat! :)

 

jantele alea o strica ... nici modelul si nici culoarea lor nu imi plac!

sa fii sanatos ...nu tie trebuie sa-ti placa!masina a fost "tunata"in germania...si crede-ma pe cuvant ca nu exista om sa nu intoarca capul dupa ea...jantele sunt aprox 800 euro!!!unii vorbesc si din invidie!!!99% din cei care o vad spun ca masina este bestiala!!!parerea ta chiar nu conteaza! :)

Link to comment
Share on other sites

BMW Syndikat este etalonul bunului gust?

 

E doar un E36, nu ĂŽntoarce toată lumea capul după ea ĂŽn trafic.

 

Nu ai SLR, Ferrari, Porsche sau Lamborghini, ai doar un E36.

 

Maşina arată destul de bine, ĂŽnsă e mai bine să fii modest decât să rupi superlativele şi să le dai cu capul de pereţi.

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

BMW Syndikat este etalonul bunului gust?

 

E doar un E36, nu ĂŽntoarce toatĂŁ lumea capul dupĂŁ ea ĂŽn trafic.

 

Nu ai SLR, Ferrari, Porsche sau Lamborghini, ai doar un E36.

 

Maºina aratã destul de bine, Însã e mai bine sã fii modest decât sã rupi superlativele ºi sã le dai cu capul de pereÞi.

te-a bagat cineva inseama?sau chiar nu te inteleg...sau esti avocatul cuiva? :twoup:

 

BMW Syndikat este etalonul bunului gust?

 

E doar un E36, nu ĂŽntoarce toatĂŁ lumea capul dupĂŁ ea ĂŽn trafic.

 

Nu ai SLR, Ferrari, Porsche sau Lamborghini, ai doar un E36.

 

Maºina aratã destul de bine, Însã e mai bine sã fii modest decât sã rupi superlativele ºi sã le dai cu capul de pereÞi.

pai trebuia sa ma astept de la tine sa nu-ti placa...oricum am observat ca mai cu totii ai o atitudine "acra"...si gasesti ceva de comentat!ai probleme?

Link to comment
Share on other sites

Ămi spun pĂŁrerea la fel ca orice alt utilizator de pe forum.

 

EÂşti cam arogant, aÂşa cĂŁ postez pe mĂŁsurĂŁ posturilor tale.

 

DacĂŁ ai deschis un topic ĂŽn aceastĂŁ secĂžiune, trebuie sĂŁ accepĂži Âşi eventualele comentarii, nu sĂŁ fii agresiv.

Link to comment
Share on other sites

jantele alea o strica ... nici modelul si nici culoarea lor nu imi plac!
sa fii sanatos ...nu tie trebuie sa-ti placa!masina a fost "tunata"in germania...si crede-ma pe cuvant ca nu exista om sa nu intoarca capul dupa ea...jantele sunt aprox 800 euro!!!unii vorbesc si din invidie!!!99% din cei care o vad spun ca masina este bestiala!!!parerea ta chiar nu conteaza! :twoup:

 

scuzama ca am indraznit sa imi spun propria parere pe un forum public .. cand iti postezi masina pe un forum de socializare trebuie sa accepti in mod automat critici sau laude la adresa acesteia !

Edited by CRYSTY_fane39
Link to comment
Share on other sites

Nu-i rea dar nici mie nu-mi plac jantele!

Nu mi-ar place nici gri daca ar fi.

DVD -ul e super ! Totusi, tu ti-ai luat masina sa intoarca lumea capul dupa ea sau sa iti placa tie?

Sunt curios ce raspuns o sa primesti la aceasta intrebare ! cu toate ca pentru mine raspunsul este relevant din posturile proprietarului !

Link to comment
Share on other sites

Nu-i rea dar nici mie nu-mi plac jantele!

Nu mi-ar place nici gri daca ar fi.

DVD -ul e super ! Totusi, tu ti-ai luat masina sa intoarca lumea capul dupa ea sau sa iti placa tie?

Sunt curios ce raspuns o sa primesti la aceasta intrebare ! cu toate ca pentru mine raspunsul este relevant din posturile proprietarului !

va ramane un mister pt tine raspunsul meu..o sa las sa te macine si noaptea...oricum vad ca nu prea poti dormii de grija altuia...

 

Nu-i rea dar nici mie nu-mi plac jantele!

Nu mi-ar place nici gri daca ar fi.

DVD -ul e super ! Totusi, tu ti-ai luat masina sa intoarca lumea capul dupa ea sau sa iti placa tie?

in primul rand mi-a placut mie...si apoi toate masinile pe care le detin in prezent si care le-am avut ,le-am aranjat in asa fel incat lumea sa intoarca capul dupa ele...si sa intamplat...am vrut sa fie diferita de restul masinilor standard din bucuresti...care pt mine si multi...sunt destul de banale.in aceasta masina sa bagat 3000 de euro in germania!!!!

Edited by clausthaler1
Link to comment
Share on other sites

Sper ca nu m-ai inteles gresit...

 

Si eu imi personalizez si modific masina dupa gustul meu dar ma doare fix in :twoup: de cine intoarce capul dupa ea! Eu am bagat din banii mei in jur de 1500 in ea si mai bag incodata atata pana la iarna , dar asta nu conteaza !! O masina poate arata bine fara sa bagi un leu si ppoate arata ca moartea si s-au investit averi in ea!

 

Si eu intorc capul dupa o masina mai speciala dar ma uit si la masinile taranite si ma intreb cat de prost e proprietarul!!

 

Cateodata mai fac si poze ca sa am ce pune la topicul "Taranisme" , asta nu insemna ca admir masina!!

Link to comment
Share on other sites

Sper ca nu m-ai inteles gresit...

 

Si eu imi personalizez si modific masina dupa gustul meu dar ma doare fix in :twoup: de cine intoarce capul dupa ea! Eu am bagat din banii mei in jur de 1500 in ea si mai bag incodata atata pana la iarna , dar asta nu conteaza !! O masina poate arata bine fara sa bagi un leu si ppoate arata ca moartea si s-au investit averi in ea!

 

Si eu intorc capul dupa o masina mai speciala dar ma uit si la masinile taranite si ma intreb cat de prost e proprietarul!!

 

Cateodata mai fac si poze ca sa am ce pune la topicul "Taranisme" , asta nu insemna ca admir masina!!

asta este o alta discutie prietene!!!la mine numai jantele au costat aprox 800 euro...dvd-ul 700 euro...etc etc.intradevar poate sa arate bine chiar daca nu ai investit in ea nimic...insa devine comuna...banala...pe cand una personalizata ,mai ales"tunata" pe afara...va fi inconfundabila!!!bmw-uri "de fabrica"are orice tataie in germania...crede-ma ce spun ca am stat ceva timp pe acolo... :)

Edited by clausthaler1
Link to comment
Share on other sites

Ia sa incerci sa iti pui un rahat pe capota sau sa scrii pe ea un text de genul "Nu sunt gay,sunt idolul la femei !" sa vezi ca mai multa lume se uita dupa masina,a se uita cineva dupa ceva nu inseamna neaparat ca acel ceva e si frumos,oamenii se uita in special dupa lucruri extreme ce atrag atentia.

 

In legatura cu masina conteza cel mai mult tie sa iti placa si sa te simti bine cand o conduci,nu lui x-ulescu sau cine stie cui.

Link to comment
Share on other sites

Ia sa incerci sa iti pui un rahat pe capota sau sa scrii pe ea un text de genul "Nu sunt gay,sunt idolul la femei !" sa vezi ca mai multa lume se uita dupa masina,a se uita cineva dupa ceva nu inseamna neaparat ca acel ceva e si frumos,oamenii se uita in special dupa lucruri extreme ce atrag atentia.

 

In legatura cu masina conteza cel mai mult tie sa iti placa si sa te simti bine cand o conduci,nu lui x-ulescu sau cine stie cui.

ai invatat ca un papagal niste expresii de pe la tv,de la niste emisiuni superbe!!!ai cumva probleme la mansarda?...sau tii neaparat sa te bagi in seama?stii tu la ce se uita oamenii....?ai studii de specialitate in domeniu?sau ai facut tu sondaje...sau deunde stii...tu mai...invatatule,cu rahat la mansarda? :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Daca nu stii sa accepti si criticile sau parerile diferite de ale tale de ce ai mai deschis topic-ul asta ? Te asteptai sa primesti numai laude, sa placa masina tuturor ? Cat despre limbajul folosit, probabil ca doar atat poti !
Link to comment
Share on other sites

Daca nu stii sa accepti si criticile sau parerile diferite de ale tale de ce ai mai deschis topic-ul asta ? Te asteptai sa primesti numai laude, sa placa masina tuturor ? Cat despre limbajul folosit, probabil ca doar atat poti !

ba da frate,stiu sa accept si criticile altora,insa unuii chiar nu au nimic de spus...simt nevoia sa se bage in seama ca niste babe la coltz de strada...unii de pe aici chiar nu au nimik de spus ,cat despre masinile lor...sunt adevarate cazane care nici nu au curaj sa le etaleze pe acest forum...inschimb isi dau cu parerea despre p..la mea!eu cred ca trebuiau sa-si faca cont pe Hi5 sau pe cosmopolitan.ro sau alte site-uri de femei!cei mai multi nu au argumente la nimic... :)

 

Daca nu stii sa accepti si criticile sau parerile diferite de ale tale de ce ai mai deschis topic-ul asta ? Te asteptai sa primesti numai laude, sa placa masina tuturor ? Cat despre limbajul folosit, probabil ca doar atat poti !

PROBABIL...ESTI CURIOS CE POT? :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Tu crezi ca daca e",mai ales"tunata" pe afara...va fi inconfundabila" ??? in Romania nu se poate modifica masina la nivelul din Germania sau ce???

 

Asa vorbesti de parca ai un exemplar unicat sau vreun avion ceva..........Ai un E36 banal!!!!

 

Nu ai nimic special pe masina , kit M au trei sfert din pisicile de pe forumul asta , jantele alea fac max 300 e(mai uita-te si tu sa vezi cu ce preturi se vand jantele), farurile alea kitchoase :) . Repet, nimic special!!! Auzi mai la el "supercar" :twoup:

 

De pe ce planeta vi omule??

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.