Jump to content

Vand trapa electrica E46


Recommended Posts

Vand trapa electrica E46. O luasem pentru ca vroiam sa-mi pun pe masina mea, insa dat fiind ca nu mai tin mult masina, am hotarat sa o las asa.

 

Maine cand ajung la garaj, revin cu poze.

 

Pret 450 lei

Link to comment
Share on other sites

Vand trapa electrica E46. O luasem pentru ca vroiam sa-mi pun pe masina mea, insa dat fiind ca nu mai tin mult masina, am hotarat sa o las asa.

 

Maine cand ajung la garaj, revin cu poze.

 

Pret 450 lei

se potriveste pe 318 coupe din 2002?

Link to comment
Share on other sites

Scuze pentru intarzierea cu care am postat pozele, insa abia acum am ajuns la calculator.

 

 

se poate monta pe o masina fara trapa?

e grea operatiunea?

 

Se poate monta. Eu pentru asta o luasem. Dar daca vand masina curand, si deci nu mai apuc sa ma bucur de ea, nu mai avea rost sa o montez. In legatura cu montajul, trebuie un tinichigiu priceput, iti dai seama, nu orice Nea Marcel de la coltu strazii. Dar operatiunea nu e extrem de complicata. M-am interesat mult cand vroiam s-o pun pe masina mea.

Link to comment
Share on other sites

Nu vreau sĂŁ mĂŁ bag aiurea, dar pentru a putea fi montatĂŁ pe o maÂşinĂŁ care nu a fost prevĂŁzutĂŁ cu aÂşa ceva, trebuie schimbat Âşi plafonul/cupola.

Se schimbã oarecum uºor. Plafonul este prins În niºte nituri sub bandourile de plastic. Sau mai existã posibilitatea de a se Înlocui plafonul de la stâlpi dar nu este recomandat.

ĂĂži mai trebuiesc conductele de scurgere care vin ĂŽn stâlpii maÂşinii, iar la partea electricĂŁ ĂŽĂži mai trebuie modulul confort varianta high.

 

DacĂŁ nu schimbi plafonul, va trebui tĂŁiat (decupat) cel de pe maÂşinĂŁ Âşi nu Âştiu dacĂŁ se va bĂŁga cineva la operaĂžiunea asta, plus cĂŁ cel fĂŁrĂŁ trapĂŁ nu va avea suporĂžii de prindere pentru trapĂŁ.

E destul de complicat ĂŽn cazul ĂŁsta.

 

Edit: PreĂžul este foarte bun pentru trapĂŁ electricĂŁ.

Baftã la vânzare!

Edited by Allex
Link to comment
Share on other sites

Multumim @Allex pentru completari. Nu te-ai bagat aiurea. Sunt foarte bune explicatiile pentru a intelege toata lumea procedeul. Stiu ca plafonul trebuie schimbat, chiar cu tine vorbeam despre treaba asta acum cateva zile. Eu nu am precizat-o pentru ca m-am gandit ca e logic ca nu se decupeaza cel existent, ci se pune altul. Credeam ca intrebarea lui @bagaretzu se referea strict la modul de montaj al trapei.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
Vand trapa electrica E46. O luasem pentru ca vroiam sa-mi pun pe masina mea, insa dat fiind ca nu mai tin mult masina, am hotarat sa o las asa.

 

Maine cand ajung la garaj, revin cu poze.

 

Pret 450 lei

mai este disponibila...ma intereseaza..in ce stare e...multumesc

Link to comment
Share on other sites

asta se potriveste si pe alte modele ? ms :twoup:

 

Pe alte modele chiar nu stiu daca se potriveste. Insa nu cred, poate doar cu adaptari nu tocmai originale.

 

Vand trapa electrica E46. O luasem pentru ca vroiam sa-mi pun pe masina mea, insa dat fiind ca nu mai tin mult masina, am hotarat sa o las asa.

 

Maine cand ajung la garaj, revin cu poze.

 

Pret 450 lei

mai este disponibila...ma intereseaza..in ce stare e...multumesc

 

Da, inca e disponibila. O am la garaj. E in stare buna, exact cum se vede in pozele postate.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.