Jump to content

telefon 528i


Recommended Posts

Guest poleposition
da, dar el vrea sa stie unde baga "sim-ul in telefon"... doar eu vad o problema de exprimare/logica aici ? :) Edited by poleposition
Link to comment
Share on other sites

da, dar el vrea sa stie unde baga "sim-ul in telefon"... doar eu vad o problema de exprimare/logica aici ? :)

poate nu stia ca nu se introduce in tel, ci in suportul in care se fixeaza telefonul in cotiera., acum are si raspunsul la intrebarea lui.

Link to comment
Share on other sites

Primaul pas este sa dai cu el tare de asfalt pentru a se deschide

Daca ai chef de misto iti recomand sa il cauti in alta parte.

Daca poti sa ajuti cu ceva un coleg, mai ales ca suntem in sectiunea Probleme tehnice, ajuta-l sau treci mai departe.

nene..eu nu cred ca te am luat la mistho..e prima mea masina cu telefon...deci habar nu am sincer..daca vrei sa ma ajuti bine daca nu nu ti recomand sa ne luam la hartza eu doar am intrebat frumos...mistho faci u nu eu.. ok!

 

deci in suport? unde? te rog.. si ms ca nu ma iei la mistho

 

da, dar el vrea sa stie unde baga "sim-ul in telefon"... doar eu vad o problema de exprimare/logica aici ? :)

poate nu stia ca nu se introduce in tel, ci in suportul in care se fixeaza telefonul in cotiera., acum are si raspunsul la intrebarea lui.

deci in suport ca mam tot uitat...si pe unde? are vreo smecherie? ms de rasp..si ca nu ma iei la mistho..dar chiar nu stiu :twoup:

 

da, dar el vrea sa stie unde baga "sim-ul in telefon"... doar eu vad o problema de exprimare/logica aici ? :)

poate nu stia ca nu se introduce in tel, ci in suportul in care se fixeaza telefonul in cotiera., acum are si raspunsul la intrebarea lui.

unde? in spate? sau..?

Link to comment
Share on other sites

pune si tu o poza sau zi ce model este sa stim unde si cum

e telefon normal...

 

al meu e cu fir modelul vechi dar tot nu gasesc plss helpp!!!

 

M-am tot uitat si nuam gasit telefonul e modelul cel vechi pe fir..si scrie BMW pe el ..va rog o schita ceva pls! am tot cautat m-am tot uitat si tot nimica...

Link to comment
Share on other sites

eu am acelasi model de telefon(cu fir) daca este e39 prefacelift.....sim-ul nu are treaba cu telefonul(receptorul) ....trebuie o cartela sim si nu rupi sim-ul de pe cartela mare si asa cum este se introduce in baza care este in cotiera.vezi ce operator iti merge .succes
Link to comment
Share on other sites

eu am acelasi model de telefon(cu fir) daca este e39 prefacelift.....sim-ul nu are treaba cu telefonul(receptorul) ....trebuie o cartela sim si nu rupi sim-ul de pe cartela mare si asa cum este se introduce in baza care este in cotiera.vezi ce operator iti merge .succes

da man dar unde e simul :))) is varza,,,habar nu am ...

 

cu racirea ce ai mai facut ? ai rezolvat-o ? zi si tu nu lasa topicul ala in aer, cine mai pateste sa stie unde sa se uite...

maine o sa rasp..ca miam luat nou...piesele..adica ..termostat vascocuplaj ,,,,am fost la un service autorizat si mia zis ca maine...sa vedem, ce si cum...

 

cu racirea ce ai mai facut ? ai rezolvat-o ? zi si tu nu lasa topicul ala in aer, cine mai pateste sa stie unde sa se uite...

maine o sa rasp..ca miam luat nou...piesele..adica ..termostat vascocuplaj ,,,,am fost la un service autorizat si mia zis ca maine...sa vedem, ce si cum...

Link to comment
Share on other sites

pai este exact ca al meu . :) .asa......cand ridici telefonul din baza acolo este o chestie care sta ridicata un pic in sus da?....este un lacas daca te uiti atent seamana cu ala de la bancomat de bagi cardul da? uita-te atent.tu in primul rand trebuie sa-ti cumperi o cartela noua . scoti frumos cartela din cutie nu rupi cip-ul si asa mare cum este o introduci in lacasul de care am scris mai sus .sa-mi zici cum a decurs ...noroc
Link to comment
Share on other sites

pai este exact ca al meu . :) .asa......cand ridici telefonul din baza acolo este o chestie care sta ridicata un pic in sus da?....este un lacas daca te uiti atent seamana cu ala de la bancomat de bagi cardul da? uita-te atent.tu in primul rand trebuie sa-ti cumperi o cartela noua . scoti frumos cartela din cutie nu rupi cip-ul si asa mare cum este o introduci in lacasul de care am scris mai sus .sa-mi zici cum a decurs ...noroc

deci eu acolo in lacasul ala de se ridica in sus.....adica stativu ala..e o sageata..dar e goala acolo...asta i buba!!! ce cartela ? nu sim ca la telefon?

Link to comment
Share on other sites

bravo...esti aproape.te duci la orice magazin care vinde cartele cu numar!!!!. te intorci acasa scoti cartela aia din cutie atentie!!!!!nu rupi cip-ul (sim-ul) si asa o introduci in lacasul la care te-ai uitat mai devreme. apesi sa-l deschizi si vezi daca iti gaseste frecventa .noroc
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.