Jump to content

Vand _chiulasa_ reconditionata Vanos 325i , 525i


Recommended Posts

Buna. Am facut curatenie in garaj si astea am gasit:

 

_chiulasa_ E36 325i , E34 525i, M50B25TU. Vanos. Este complet cu toate piesele, arbore cu came etc. Am cumparat pentru mine,anul trecut, dar nu mi-a trebuit. Daca vrei sa tunezi mototul sa aiba Vanos asta iti trebuie.

 

Pretul este de 1200 Ron negociabil, nu cred ca a scazut pretul intr-un an :)

 

post-1300-1269887928_thumb.jpg

post-1300-1269887859_thumb.jpg

post-1300-1269887842_thumb.jpg

post-1300-1269887851_thumb.jpg

 

Radiator SH, cred ca se potriveste pe E34 si E36 pe 6 cilindri. Vine de pe un 525i Vanos. 350 Ron

 

post-1300-1269888084_thumb.jpg

post-1300-1269888109_thumb.jpg

 

Mâner E46 complet. Partea dreapta. 50 Ron

 

post-1300-1269888316_thumb.jpg

 

2 amplificatoare BMW, scoase din E36. Sunt diferite. 100 Ron fiecare.

 

post-1300-1269888490_thumb.jpg

 

post-1300-1269888451_thumb.jpg

 

PM, sau megszalott@yahoo.com, sau 0740400839

Edited by megszalott_325i
Link to comment
Share on other sites

Enorm ! in 400 de euro cumperi tot motorul...

Daca gasesti sa o dai in 6 milioane esti tare...

 

Normal ca preturile n-au scazut intr-un an... Nici la case nici la masini , nici la terenuri ,nici salariile n-au scazut si nici nu suntem in criza... :)

 

De fapt au scazut la toate mai putin la chiulasele de 2,5 cu vanos... :)

Edited by the_rifle
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Din cate am inteles, m52 are 1-2 senzori in plus, cica chiulasa de m50 nu are loc pentru ei.

Asa, as avea eu nevoie de chiulasa, insa fara axe, fara vanos, fara tavitele cu tacheti, fiindca alea sunt alt Part number si de la 325i la 328i, nu se potrivesc.

Ma mai interesez si eu de senzorii aia.

Ce ai reconditionat la ea? sau luarea la plan e reconditionarea?

A fost luata la cota? sau ?

Daca o iau, trebuie sa stiu ce garnitura sa iau.

Edited by roco123
Link to comment
Share on other sites

Din cate am inteles, m52 are 1-2 senzori in plus, cica chiulasa de m50 nu are loc pentru ei.

Asa, as avea eu nevoie de chiulasa, insa fara axe, fara vanos, fara tavitele cu tacheti, fiindca alea sunt alt Part number si de la 325i la 328i, nu se potrivesc.

Ma mai interesez si eu de senzorii aia.

Ce ai reconditionat la ea? sau luarea la plan e reconditionarea?

A fost luata la cota? sau ?

Daca o iau, trebuie sa stiu ce garnitura sa iau.

 

Iti trimit PM.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 4 weeks later...
nu vreau sa fiu carcotas dar IERI 3 sept. s-a cumparat 2.0 M52 vanos cu 1500 ron, motor + cutie+instalatie electrica+ews etc.. absolul complet. doar de pus pe masina....ceea ce ceri tu acolo....e de domeniul fantasticului

Eu am vrut sa o iau de la el cand am avut nevoie, nu am prea dat de om sa discutam,( oricum nu stiu daca se potrivea la mine) am luat alta la 300 de euro, pentru 328i...

a fost scumpa, dar cruciala pentru o masina dinou functionala... ce preturi sunt acum la piese si accesorii, nu reflecta decat situatia financiara a celor vand...

Edited by roco123
Link to comment
Share on other sites

Eu am vrut sa o iau de la el cand am avut nevoie, nu am prea dat de om sa discutam,( oricum nu stiu daca se potrivea la mine) am luat alta la 300 de euro, pentru 328i...

a fost scumpa, dar cruciala pentru o masina dinou functionala... ce preturi sunt acum la piese si accesorii, nu reflecta decat situatia financiara a celor vand...

 

Scuze. Stiu ca tu ai vrut s-o cumperi, dar nu prea am avut timp, si nici nu-mi trebuiau bani. Acum trebuie sa cumpar piese pentru ambele masini, de aia am lasat din pret.

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.