Jump to content

limitator viteza / turatii


ownage16

Recommended Posts

  • Replies 68
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Guest poleposition

cine esti si ce vrei ? de fapt, nici nu ma intereseaza. Hai valea.

 

edit: aaa, m-am prins, esti nimurucu' ala de urla pe aici fara tinta precisa.

Edited by poleposition
Link to comment
Share on other sites

Salut . Vreau sa stiu daca se poate si cat ar costa sa pun la o masina un limitator de viteza maxima si de accelerare / turatii. Masina are cutie automata . Nu stiu exact ce se limiteaza dar vreau sa nu mai tasneasca asa de tare .

dacia are un dopde plastic sub pedala de acceleratie.

cumperi unul de lamagazin, dai o gaura si il pui acolo.

Link to comment
Share on other sites

Salut . Vreau sa stiu daca se poate si cat ar costa sa pun la o masina un limitator de viteza maxima si de accelerare / turatii. Masina are cutie automata . Nu stiu exact ce se limiteaza dar vreau sa nu mai tasneasca asa de tare .

 

Te costa mai putin o Dacie si respecta toate cerintele tale :)

O valva electronica care sa-ti taie alimentarea la o anumita viteza...si cu tasnitu' ce sa zic, ori carburant de proasta calitate, ori nu mai schimbi filtru' de aer :)

Vezi la baietii cu remaparile, sa umble putin la ''butoane''

Link to comment
Share on other sites

Salut . Vreau sa stiu daca se poate si cat ar costa sa pun la o masina un limitator de viteza maxima si de accelerare / turatii. Masina are cutie automata . Nu stiu exact ce se limiteaza dar vreau sa nu mai tasneasca asa de tare .

cred ca problema nu e pt un limitator, trebuie corelat cumva piciorul drept :) tine de obisnuinta

Link to comment
Share on other sites

Salut . Vreau sa stiu daca se poate si cat ar costa sa pun la o masina un limitator de viteza maxima si de accelerare / turatii. Masina are cutie automata . Nu stiu exact ce se limiteaza dar vreau sa nu mai tasneasca asa de tare .

 

probabil nu esti tu obisnuit sa conduci o automata sau masina are ceva probleme.

Link to comment
Share on other sites

Vad ca adminii pe forum aici au rolul de a face misto de cei care posteaza . Problema mea este una serioasa . Pe site aici chiar si adminii posteaza ca sa-si creasca numarul de posturi fara sa ajute chiar facand misto ? Sa zic problema mea : mi-am gasit masina pe care vreau s-o cumpar dar dupa cum spun finantatorii zic ca-i prea puternica pentru cineva care de abia ce a luat carnetu (eu). Dupa o perioada de obisnuire cu condusul in sine imi voi scoate limitatorul . Nu caut alta masina, e foarte buna cea pe care am gasit-o vreau doar sa stiu cum pot s-o mai limitez si cam cat m-ar costa Edited by ownage16
Link to comment
Share on other sites

Daca e un 316 cu cutie automata eu zic ca nu e de gluma... Alea au fost gandite sa rupa asfaltul. Nu mai faceti misto de age16 ca el v-a intrebat frumos.

La 16 ani si tramvaiul ti se pare ca merge prea repede... Te ia ametzeala , ti se face rau etc etc...

Edited by the_rifle
Link to comment
Share on other sites

Problema e la tine, nu te victimiza ca ai fost luat peste picior. Nu ai dat ABSOLUT niciun fel de detalii si ai ridicat o problema care pentru majoritatea este o dorinta, un target, nicidecum o problema. Multi au crezut ca e un topic la misto. Cu atat mai mult cat ai cateva posturi in care cauti solutii ca sa mai cresti puterea motorului.

 

Cata vreme nu spui ce masina ai, nu spui in ce context ai asemenea dorinte contrare spiritului BMW, nu are rost sa te plangi.

Normal ca nu te intelege nimeni, eu am motor de 3000 si cutie automata si nu mi se pare ca tasneste prea tare. Pole a avut un M6 cu o cutie SMG si sunt aproape sigur ca nici lui nu i s-a parut ca tasneste prea tare :).

 

Solutia cea mai buna este sa-ti iei intai o masina mai putin puternica, urmand sa-ti faci un upgrade cand mai capeti experienta.

Link to comment
Share on other sites

Masina e bmw e46 , 1999 cu 150 cp si motor de 2 L . Si tot mai caut rezolvarea la problema initiala . Caut doar un limitator nu o masina mai slaba . Finantatorii spun ca tasneste prea tare deci nu conteaza daca e sau nu asa . M-ar interesa si un pret Edited by ownage16
Link to comment
Share on other sites

Masina e bmw e46 , 1999 cu 150 cp si motor de 2 L . Si tot mai caut rezolvarea la problema initiala . Caut doar un limitator nu o masina mai slaba . Finantatorii spun ca tasneste prea tare deci nu conteaza daca e sau nu asa . M-ar interesa si un pret

 

 

finantatorii sa-ti ia un logan atunci . nu exista ce vrei tu .

Link to comment
Share on other sites

Da' de ce nu mai zici nimic chiar daca e ridicol ? Mie-mi place. Ce-are ?

 

@ownage16. Daca vrei sa nu mai traga scoate-i mufa de la turbina. Si cand prinzi tupeu o pui la loc... sau umbli la avansul Koclenderului. Pur si simplu se regleaza dintr-un surub.

Edited by the_rifle
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.