Jump to content

Touring-ul meu


buldy

Recommended Posts

Asta e masina pe care o conduc zi de zi pe minunatele drumuri ale patriei. Cand a fost adusa din Germania avea 105.000 km, era foarte saraca in dotari asa ca pe parcurs am investit destul de multi bani in ea: sistem audio(HU Clarion DXZ768 RMP, boxe MTX, subwoofer Planet Audio, statie Mac Audio), faruri cu lupa si xenon aftermarket, proiectoare, volan sport, panou clima, cotiera, inele din aluminiu pentru bord, jante pe 18”. Momentan are 171.000 de km si se mentine foarte bine. Singura problema ca sa zic asa ar fi ca turbina are un usor suierat la turatii joase in urma unei reconditionari inutile la recomandarea unor mecanci care nu si-au dat seama ca furtunul de la intercooler la EGR era fisurat. Cam atat, urmeaza poze

 

 

 

Mai multe poze

 

Pozeee

post-2864-1270811424_thumb.jpg

post-2864-1270811449_thumb.jpg

post-2864-1270811475_thumb.jpg

post-2864-1270812214_thumb.jpg

post-2864-1270812233_thumb.jpg

post-2864-1270812251_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Demarajul este ceva mai lent decât cu rotile de iarna pe 15 dar nu mã deranjeazã. Ce pierd la demaraj compensez prin stabilitate Întrucât maºina pur si simplu se lipeste de asfalt in curbe luate cu viteza efect sporit dupã montarea recenta a unor bucsi powerflex pe care le recomand cu caldura tuturor posesorilor de e46 care s-au saturat de bucsile oem
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Foarte frumoasa masina, sa o stapanesti sanatos. Am si eu tot un e46 touring si vreau sa incep sa montez un sistem audio aftermarket, daca poti te-as ruga sa scrii mai multe detalii despre montaj si ce ai mai modificat la sistemul audio. Merci.
Link to comment
Share on other sites

Salut si multumesc de urari. Pai tot sistemul m-a costat aprox 1000 de dolari iar montajul l-am facut la Wizards pe care ii recomand cu caldura datorita profesionalismului de care au dat dovada. Instalatia e alcatuita din HU Clarion DXZ 768 RMP, 4 boxe MTX pe 2 cai, subwoofer Planet Audio si statie Mac Audio Z4100.
Link to comment
Share on other sites

frumoasa rau! sa o stapanesti sanatos mai departe si sa nu te dezamageasca niciodata!

si eu ma gandesc sa trec pe touring mai ales ca suntem mai multi de cateva luni :-)

Edited by Laser
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.