Jump to content

magazie cd pe e46 fl touring


corvi

Recommended Posts

In principiu se poate:

 

Cred ca CDplayer-ul trebuie sa aiba acel buton "Mode"

 

 

In spate la buzunarul din stanga din porbagaj ar trebui sa verifici daca ai :

 

- cabluri de legatura (spun asta pentru ca unele masini au pregatite cablurile); sunt 2 mufe una cu 6 pini si una cu 3 pentru alimentare.

- suportul de magazie - un schelet metalic in care vine fixata magazia.

 

Daca nu ai cele descrise de mine ai avea nevoie de:

 

Suport de magazie, cablurile de legatura si magazia de CD-uri.

 

Noi sunt destul de scumpe, poti incerca pe forum sa gasesti o magazie de CD-uri si cablui SH.

 

SH am vazut ca magazia e pe la 100EUR + cabluri si suport inca vreo 50EUR.

 

O alta solutie sunt aparatele XCARLINK sau DMC - care sunt practic niste unitati care simuleaza magazia de CD, citesc mp3 si se pot utiliza cu SD card sau USB. Pretul unei astfel de unitati este de aprox. 430 lei cu tot cu un adaptor bluetooth pentru telefonul mobil. Unitate simpla ajunge pe la 300 lei.

 

Eu urmaresc sa montez ceva in genu pe masina sunt indecins DMC saau xcarlink

Link to comment
Share on other sites

In principiu se poate:

 

Cred ca CDplayer-ul trebuie sa aiba acel buton "Mode"

 

 

In spate la buzunarul din stanga din porbagaj ar trebui sa verifici daca ai :

 

- cabluri de legatura (spun asta pentru ca unele masini au pregatite cablurile); sunt 2 mufe una cu 6 pini si una cu 3 pentru alimentare.

- suportul de magazie - un schelet metalic in care vine fixata magazia.

 

Daca nu ai cele descrise de mine ai avea nevoie de:

 

Suport de magazie, cablurile de legatura si magazia de CD-uri.

 

Noi sunt destul de scumpe, poti incerca pe forum sa gasesti o magazie de CD-uri si cablui SH.

 

SH am vazut ca magazia e pe la 100EUR + cabluri si suport inca vreo 50EUR.

 

O alta solutie sunt aparatele XCARLINK sau DMC - care sunt practic niste unitati care simuleaza magazia de CD, citesc mp3 si se pot utiliza cu SD card sau USB. Pretul unei astfel de unitati este de aprox. 430 lei cu tot cu un adaptor bluetooth pentru telefonul mobil. Unitate simpla ajunge pe la 300 lei.

 

Eu urmaresc sa montez ceva in genu pe masina sunt indecins DMC saau xcarlink

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

am uitat sa specific, nu am suportul in stanga spate si nici mufele nu cred ca le am, dupa cate am vazut eu pe acolo, am o singura mufa, cu 2 pini cred. cd player-ul are butonul mode si masina are bluetooth, car kit-ul ala central din spatele schimbatorului, daca ajuta cu ceva

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.