Jump to content

aerisire ambreiaj


speedyandyzy

Recommended Posts

Eu nu inteleg de ce vreti sa cumparati pompa pentru lichid de frana cand o folositi odata la 2 ani? Nu este prea mare investitia?

Un schimb de lichid de frana te costa 100lei cu tot cu lichid original, merita sa dai 300-400lei pe un aparat, mai dai si 60-70lei pe lichid. Si sa schimbi lichidul ai nevoie ori de rampa ori sa scoti fiecare roata in parte. Nu inteleg de ce va complicati. :twoup:

 

Din mai multe motive:

1.La mine in Turnu Severin din cate stiu eu este decat un atelier(magazin de piese cu canal ptr. schimb ulei) care are aceasta pompa (electrica la 12 V) si percep 150 lei pret de reprezentanta

2. Cand am fost al ei sa-mi schimb lichidul de frana nu au vrut sa-mi puna lichid original BMW (cica rezervorul pompei e de 3 litri) si ei fac numai cu lichid Delphi :)

3.La ambreaj nu mi l-au scimbat, nici ei nu au zis dar si eu am uitat de asa ceva :)

4.Stau la curte, am 2 masini, imi place sa imi repar singur masinile, am colegi deja arvuniti care vor si ei sa le schimb ichidul de frana, asa ca deja la cel putin 4-5 masini am scos pompa, pune fiecare ce lichid vrea etc.......

Cam astea sumt motivele mele.

Sincer, te invidiez pentru atelierul tau.

Link to comment
Share on other sites

Eu nu inteleg de ce vreti sa cumparati pompa pentru lichid de frana cand o folositi odata la 2 ani? Nu este prea mare investitia?

Un schimb de lichid de frana te costa 100lei cu tot cu lichid original, merita sa dai 300-400lei pe un aparat, mai dai si 60-70lei pe lichid. Si sa schimbi lichidul ai nevoie ori de rampa ori sa scoti fiecare roata in parte. Nu inteleg de ce va complicati. :twoup:

 

Unde poti schimba cu 100 lei si aerisit cum trebuie ca si eu trebuie sa schimb lichidul de frana? si apropo de frane stie cineva cant trebuie schimbati sabotii sau care e grosimea minima ? am frana pe tambur pe spate deci nu e vb de sabotii mici pt frana de mana in cazul puntii pe discuri.

Edited by bogdan_g
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.