Jump to content

vand BMW 320i E90 full options


suzu

Recommended Posts

BMW 320i, 110 kW (150 cp), fab 08/2005, 41.000 km reali.

 

cutie manuala, geamuri electrice, oglinzi electrice incalzite heliomate, dublu climatronic, scaune incalzite, jante aliaj 16 cu anvelope Run-Flat noi Michelin, inchidere centralizata, 8 airbag, servo directie, computer bord, proiectoare ceata, tapiserie piele Bej, Xenon, ABS, ESP, i-Drive cu radio-CD, DVD si Televizor, comenzi volan, geamuri spate colorate, unic propietar, f bine intretinuta, achizitionata + revizii reprezentanta Bavaria, fara accidente.

 

pret: 17.800 euro, fara variante si intermediari.

telefon: 0720.95.3030 Bucuresti sector 2.

 

post-8531-1271692758_thumb.jpgpost-8531-1271692739_thumb.jpg

post-8531-1271692657_thumb.jpgpost-8531-1271692667_thumb.jpg

post-8531-1271692677_thumb.jpg

Edited by suzu
Link to comment
Share on other sites

pretul este negociabil in limita bunuli simt si doar la fata locului; daca nu iau un pret bun pe ea, ma leg cu ea de gat si gata, am dat 36000 in 2005...si asa pierd o gramada; vreau sa iau un SUV, X5 sau Range, nu stau in banii care ii vreau pe 320 insa chiar nu-mi trebuie doua masini :) Edited by suzu
Link to comment
Share on other sites

full options ? cred ca ti se pare... sau va place voua sa ziceti doar de dragul artei aceste cuvinte !

nu are multe optiuni (un exemplu ar fi scaune electrice, sport)

Nu e full options, dar sa zici ca nu are multe optiuni....(cand are tapiserie piele , Xenon, , i-Drive - DVD si Televizor, comenzi volan ...) ..e aiurea sincer..., dar nah ...sanatosi sa fim :twoup:

Link to comment
Share on other sites

full options ? cred ca ti se pare... sau va place voua sa ziceti doar de dragul artei aceste cuvinte !

nu are multe optiuni (un exemplu ar fi scaune electrice, sport)

Hai nu te supara dar si de a ta putem atunci zice ca e cheala daca tot iti place sa te bagi in seama. Intr-adevar ii mai lipsesc dotari dar are multe !

Link to comment
Share on other sites

full options ? cred ca ti se pare... sau va place voua sa ziceti doar de dragul artei aceste cuvinte !

nu are multe optiuni (un exemplu ar fi scaune electrice, sport)

Hai nu te supara dar si de a ta putem atunci zice ca e cheala daca tot iti place sa te bagi in seama. Intr-adevar ii mai lipsesc dotari dar are multe !

 

prietene nu era vb de masina mea sau a altcuiva....

 

era vorba strict de aceasta masina care din titlu m-a indus in eroare ca ar fi FULL OPTIONS, avand doar dotari de bun simt, standard, fiind departe de una full options.

vrei sa-ti enumar cateva din dotarile lipsa :

- scaune sport

- scaune electrice

- scaune cu memorii

- oglinzi rabatabile electric cu memorii

- faruri adaptive

- tempomat

- tempomat activ

- volan incalzit

- pachet M interior

- pachet M exterior

- dotari individual

- bluetooth

- comenzi vocale

- tetiere active

- senzori ploaie si lumina

- senzori parcare fata/spate

- sistem audio de varf sau HK

- trapa electrica

- incalzire parbriz

- auto-start-stop system

 

sa mai enumar ? cred ca e suficient......deci asa cum vezi, aveam dreptate ca-i lipsesc multe pana la full !

 

vanzare placuta !

Edited by robytza
Link to comment
Share on other sites

Imi cer scuze...n-am nicio treaba cu masina, adica nu vreau sa o cumpar...dar un 320d din 2005 (E90) are 163 de cai...

320i ...are doar 150 de cai ?

Sau e vreo greseala...?

Ms

 

M-am uitat (dupa ce-am postat ce-am postat mai sus) pe site-ul BMW, www.bmw.ro, la seria 3 sedan, E90...si nu-mi vine sa cred :twoup:

Noile modele 320i si 320d au 125 kw, respectiv 135 kw.

Inmultind 125 kw x 1,36 = 170 de cai...si 135 kw x 1,36 = 183

Adica 320i are 170 de cai si 320d are 183 de cai ?:) Asa iese...dar ma-ntreb si nu-mi vine sa cred :)

Adica al meu seria 3 E90 din 2006 are 163 de cai...si tot un E90, dar 320i ...tot din 2006 ...are doar 150 de cai ?:(

Adica...E46 320d avea 150 de cai 100 %...iar E46 320i stiu ca avea 170...sau poate ma insel :(

Adica...ma scuzati pentru atatia adica...adica motorul pe motorina e mai puternic decat cel pe benzina ??

Ms:)

Edited by hornetb
Link to comment
Share on other sites

Nu e nicio greseala. Asa este E90 320i standard.

 

Adica 2004 E46 320d avea 150 de cai si E46 320i avea 170 de cai ... si...

2006 E90 320d are 163 de cai si E90 320i are 150 de cai ?

 

Adica 320i cel vechi avea mai multi cai decat noul 320i ?

Sau ce-mi scapa ?:twoup:

Link to comment
Share on other sites

Face-Lift si Non Face-Lift

 

ah, lol....era si greu :twoup:

 

 

320i e90 nfl - 150cp

320i e90 fl - 170

 

320i e46 nfl - 150cp

320i e46 fl - 170cp

 

what means fl and nfl ?:)

oricum....slabutz...

 

totusi...daca fl = facelift si nfl e non facelift ...

adica E46 fl ...e 2002 - 2005 ...adica - "320i e46 fl - 170cp" - asta 2002-2005

 

in acelasi timp...320d E46 fl ...avea 150 de cai...

cand a iesit noul model de E90...in 2005...320d avea 163 de cai...i-au mai dat 13 cai...

 

la benzina nu i-au dat?

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition

Mie mi se pare ok masina, cel putin in ceea ce priveste aspectul general si dotarile, care chiar daca nu sunt absolut toate de pe lista fabricantului, trebuie sa recunoasteti ca sunt destul de multe.

 

 

Pacat ca si scaune electrice + mem, alea sunt chiar utile.

 

PS: eu cred ca are si Bluetooth, nu am vazut pana acum la navi mare si optiunile astea, sa nu aiba si bluetooth. La naiba, aveam eu pe E60 si era mult mai cheala decat acest E90. De fapt este probabil mai dotata decat multe E60-uri de pe forum.

 

Iar pretul mi se pare unul corect, daca masina se prezinta la fel de bine si dpdv tehnic si mai ales daca este achizitionata noua de la AB, cu service verificabil acolo si are numai 41.000 km. asta conteaza foarte mult... bine, e doar parerea mea, probabil unii prefera dvd in tetiere, logic 7 sa urle muzica si eventual ventilatie in bancheta spate, insa nu dau importanta aspectului tehnic :twoup:

Edited by poleposition
Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition
Mie mi se pare ok masina, cel putin in ceea ce priveste aspectul general si dotarile, care chiar daca nu sunt absolut toate de pe lista fabricantului, trebuie sa recunoasteti ca sunt destul de multe.

 

 

Pacat ca nu ai si scaune electrice + mem, alea sunt chiar utile.

 

PS: eu cred ca are si Bluetooth, nu am vazut pana acum la navi mare si optiunile astea, sa nu aiba si bluetooth. La naiba, aveam eu pe E60 si era mult mai cheala decat acest E90. De fapt este probabil mai dotata decat multe E60-uri de pe forum.

 

Iar pretul mi se pare unul corect, daca masina se prezinta la fel de bine si dpdv tehnic si mai ales daca este achizitionata noua de la AB, cu service verificabil acolo si are numai 41.000 km. asta conteaza foarte mult... bine, e doar parerea mea, probabil unii prefera dvd in tetiere, logic 7 sa urle muzica si eventual ventilatie in bancheta spate, insa nu dau importanta aspectului tehnic :)

 

simt o nevoie teribila sa ma citez. Da, sunt atat de infatuat. :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.