Jump to content

BMW Concept Gran Coupe


oSerX

Recommended Posts

Guest poleposition

nu cred ca au semnale rosii, ci numai ochii de pisica de pe bumper galbeni, fata de alb cum e pt europa si eventual locul pt numar mic, tip US, nu stiu si daca la bmw se aplica treaba asta. Asta in afara de bordul ala oribil in mile.

 

Cel putin asa am observat eu.

Edited by poleposition
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 86
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

"Concept car are caracteristicile clasice ale unui coupe BMW: ampatament lung, a capotei arcuite cu fata-cu care se confruntã linii, cu efect de serã stabilite-back, silueta plat, acoperisul alura de coupÊ si consola scurt faÞã. Pentru lãÞimea de faÞã, accentuat de gama larga de admisie a aerului În lateral ºi a ajunge la definiÞia formalã a zonei de mijloc, inclusiv rinichi de faruri ºi de admisie a aerului. Farurile cu LED-brand domina partea din faÞã a BMW Concept Coupe Gran prin claritate sale. Silueta sportiva se mândreºte cu o ÎnãlÞime plat corp de doar 1.40 metri ºi o lungime de vehicul maximã de aproximativ cinci metri. Linii ºi uºor În partea din spate a scurgerilor de linie stretch acoperiº masina vizual. Profiturilor din plat fereastra grafica proporÞiile ºi pare extrem de Îngustã ºi la aceeaºi dinamicã. Usi fara rama da BMW Concept Coupe Gran un caracter modern, ca suprafeÞe din sticlã opticã trece lin una În alta fãrã a fi Întreruptã de coloane.Toatã extremitatea din spate are o mai subtire si mai usor la mijloc. Linia de design ºi de suprafaÞã ale bãncilor În formã de L lumina subliniind aspectul elegant. Al treilea, plasat În fereastra din spate LED frânã ia cu privire la flambaj a acoperiºului ºi aprinde Întreaga lãÞime a ferestrei din spate.Concis, de asemenea, În vederea din spate sunt puternice rachete de semnalizare peste roata din spate osii. Acestea subliniazã caracterul deosebit de sportive a BMW CoupÊ Concept Gran."

 

 

Asa zice Google. :twoup:

Link to comment
Share on other sites

absolut superba, arata perfect din toate punctele de vedere. Recunosc, singurul mercedes care imi place e CLS, dar asta ii da clasa CLS-ului. Daca apare in 2 ani, peste vreo 5 ani poate o sa mi-o permit si eu... :twoup:
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
http://www.bmw.de/de/de/insights/news/curr...1&spaceID=1

Daca stie cineva germana, sa ne zica ce scrie aici.

 

Chintesenta esentei rezumatului pe scurt:

 

BMW prezinta noul concept Gran CoupĂŠ, viziunea unui automobil cu 4 usi, similar cu un Gran Tourism, si fascinatia unui automobil sport de mare clasa.

 

Studiul intreprins asupra conceptului ne indica o marca deja clasica - BMW CoupĂŠ, cu un ampatament marit, spatiul motorului: mai mare, incepand cu liniile precise din fata si silueta ca de sageata…

 

Linia tavanului de tip coupe e mult mai lata in fata, subtiindu-se spre laterala, cu "fante" foarte mari de aerisire.

 

Remarcam, de asemenea, deja cunoscutele faruri si consacratele grile de aerisire. Silueta sportiva ca de sageata se imbina armonios cu caroseria de 1,40m si lungimea masinii de aproape 5m.

 

Ferestrele urmeaza linia caroseriei in forma de sageata si absorb putina lumina (suprafata vitrata este mai mica).

 

Usile fara rama ofera conceptului BMW Gran CoupĂŠ un caracter modern.

 

Toata partea din spate ofera senzatia de ingustime si usurinta in deplasare. Liniile si formele tip sageata ale lampilor din spate impresioneaza prin eleganta pozitionarii lor.

A treia lampa este montata pe interior, la nivelul lunetei, si are integrata lumina de pozitie la franare semnalizata cu leduri, ce lumineaza peste toata latimea portbagajului.

 

Cam asta zice poetul... :twoup:

Edited by Letty
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.