Jump to content

Relee inchidere centralizata


Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Acest tip releu nu e compatibil cu e36.

Ideea e ca trebuie luate 2 relee...desi 1 nu face serviciu...nu prea se poate determina care e nu merge. Modulul de inchidere se afla sub torpedou...si este relativ usor de ajuns la el- se demonteaza torpedoul ( are vreo 5 surupuri parca ) , se desfac cablurile ce au mufe culisante...ca apoi sa se detaseze din 2 suporti de plastic situati in partea superioara (de sus - dispusi de-o parte si de alta a ansamblului ) si placa ( arata ca o etajera pe care e situat modulul de inchidere) o se se deplaseze vreo 5-10 cm in jos astfel incat modul sa iasa din locas.

In imaginea postata mai sus vad ca sunt 4 relee...acela e modul de coupe din cate stiu...berlina are doar 2 relee.

Imi pare rau....dar nu le montez pe placa de la modul...dar orice electronist care are un pistol de lipit de buna calitate si dracie d-aia care extrage fludorul ...La mine le-am montat singur....si m-am chinuit ca imi venea sa rup in dinti...Nu reuseam sa eliberez toate piciorusele releelor ...si am incalzit placa mai mult si am ars un circuit - nu se mai inchid toate usile de la consola centrala. Pe prietenii mei i-am trimis la un electronist...care in 5 min a rezolvat problema chirurgical:)) Releele merg foarte bine.

Toate cele bune!

 

salut baieti,nu imi merge nici mie deschiderea din telecomanda si vreau sa stiu unde se afla releu ala ca sa il pot verifica si cum imi dau seama ca de la el numai merge?multumesc

 

 

Daca nu-ti deloc din cheie (nici pentru deschis si nici pentru inchis)...s-ar putea sa trebuiasca reinitializata cheia ( sau chiar bateria din cheie)...asta inainte de a cumpara relee si gasi ca fiind adevarata cauza proasta functionare a modulului de inchidere.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Cum adica acelasi tip de releu?

 

Modelul este acesta V23084-C2001-A303. Pe modulul de inchidere sunt relee Siemens cu seria respectiva...insa s-au dovedit a nu fi asa fiabile. Eu am montat pe masina mea in urma cu mai bine de un an relee Tico si pana acum nu am avut nicio problema cu ele si nici cei caror le-am vandut nu au avut probleme cu acestea...fiecare insa se poate decide asupra firmei producatoare...

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Scuze ca raspuns asa tarziu... daca mai esti interesat 0721654101 Traian

Ceau Multumesc pt relee sunt ok am reusit sa le montez si merge foarte bine,

Am dat nr la un prieten care are aceasi prob a ramas ca te suna dupa sarbatori sa ii trimiti si lui.

Multumesc inca o data.

Andi - Timisoara

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.