Jump to content

Vand cip pentru 318 si 318is


Recommended Posts

  • Replies 55
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

salut

diseara ma uit sa vad ce cod am, a mea fiind 318is din 92'.

daca am noroc, saptamana asta ajung in Bucuresti si-l iau.

 

Salut

Scuze de intarziere, dar abia acum am reusit sa verific; este exact ce trebuie.

te sun sa vb cum facem cu livrarea, ms.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Up!

 

Atentie: Cu toate ca cip-ul functioneaza perfect trebuie sa pun urmatoarele atentionari: Nu este recomandata montarea CIP-ului pe motoare obosite, cu batai, consum de ulei sau orice alta problema tehnica. CIP-ul permite turarea motorului pana aproape de 7000 rpm. Acest lucru nu este recomandat sa se faca frecvent decat daca se schimba arcurile la supape cu unele mai performante si tachetii hidraulici cu unii normali. Nu sunt responsabil pentru eventuale stricaciuni care pota aparea la motor dupa montarea cipului.

Link to comment
Share on other sites

Up!

 

Atentie: Cu toate ca cip-ul functioneaza perfect trebuie sa pun urmatoarele atentionari: Nu este recomandata montarea CIP-ului pe motoare obosite, cu batai, consum de ulei sau orice alta problema tehnica. CIP-ul permite turarea motorului pana aproape de 7000 rpm. Acest lucru nu este recomandat sa se faca frecvent decat daca se schimba arcurile la supape cu unele mai performante si tachetii hidraulici cu unii normali. Nu sunt responsabil pentru eventuale stricaciuni care pota aparea la motor dupa montarea cipului.

[/quote

e bine ca ai mentionat treaba asta.....ca mai sunt si unii de cred ca daca si-au pus cip masina devine avion....in fine...eu unul mi-am pus cip de la cristi in urma cu doua saptamani si pot sa spun cu toata sinceritatea ca e o treaba foarte buna pt un motor de 1.8is,clar se simte cum trage mai bine,turatia este mai rapida,mai relaxata...si dupa cum stiu cei dare detin 1.8is...in treapta 4 si 5 devine mototoala,urca greu in ture...in schimb cu cipul "leanea" dispare in treapta 4 si 5,si eu zic la fel nu este bine sa te folosesti de faptul ca masina urca in ture pana la 7mii.....eu cand vreau sa-i mai dau jar,la maxim mii,am schimbat....trebuie mers ca si cum nu ai avea cip vis a vis de turatie.ca si consum....sincer nu am simtit diferenta...la stil de mers mai normal,daca te dai la ea e normal ca papa masinuta,nu poti face consumul la 180km/h-190km/h.

in fine,in proprie experienta este o treaba buna cu cipul asta...si raportat la pret...cred ca ne dam seama cu totii ca e cea mai buna treaba.la banii astia cam greu sa gasesti in alta parte cip de putere.

cam asta am avut de spus legat de treaba aceata.

Merci Cristi!si intradevar ai avut dreptate....a trecut cam o saptamana pana s-a simtit diferenta in totalitate!

Bafta!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.