Jump to content

Vand 1 buc janta m6


Recommended Posts

ORIGINALA!

a fost roata de rezerva a unui m6

nu a fost pusa niciodata pe masina si asta se poate observa pe janta

1 singura bucata

fara cauciuc

 

nu este poza ei dar repet janta este noua, niciodata folosita

putin zgariat lacul pe interiorul buzei datorita demontarii cauciucului(ceva normal avand in vedere vulcanizarile noaste)

zgarieturile nu se mai vad odata montat cauciucul

post-32771-1274351915_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition
este de 235 latimea jantei.et nu stiu ce sa-ti zic..din cate stiu eu ala e la cauciuc si difera in functie de preferinte.daca te intereseaza da-mi un telefon si trec eu pe la tine prin zona sa o vezi

 

Minti, janta nu este originala, nu exista aceasta dimensiune, 235 si nu exista rezerva la M6.

 

Dimensiunile sunt fata: 255/40 ZR 19 si spate 285/35 ZR 19, apoi fata 8.5 J si spate 9.5 J, un motiv in plus pentru care nu ar fi logic sa existe janta de rezerva, dimensiunile fiind DIFERITE fata/spate si latime si J.

 

M6 NU are roata de rezerva, dupa cum ziceam mai sus, ci un repair kit, format din compresor si butelie mica pentru a astupa eventuale gauri in cauciuc, nici macar run flat nu exista pe m6, pentru a nu ingreuna masina, de asta nu are nici roata de rezerva.

 

Sau poate aveam eu jante fake si mi-au furat rezerva de la M6 :twoup:

Edited by poleposition
Link to comment
Share on other sites

din cate probabil se poate vedea in postul meu nu prea ma pricep la jantele de m6 si nu am avut niciodata ocazia sa-mi cumpar un 6 ca sa vad daca are sau nu roata de rezerva.

am fost la txa-ul si a vazuto el si nu e stres cu janta.are dimensiunile unei jante m6 de fata.janta nu a fost pusa pe masina.se poate vedea pe butuc ca nu exista zgarieturi sau alte urme reprezentative

 

Rog persoanele neinteresate sa faca post-uri in alta parte pentru ca aici nu se trage nici o gheata.

 

Pentru cei interesati anuntul este valabil,se negociaza si cel mai bine ar fi sa vedeti produsul lasand laoparte comentariile rautacioase si useriii fara ocupatie :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition

Nu stii sa citesti ce am scris mai sus, iar o tii cu dimensiunile si roata de rezerva ?

 

Pai daca nu stii, atunci de ce te arunci la aberatii de genul asta ?

 

Practic, minti.

 

ps: la ghete poate tragi tu, sau ele la tine, ma rog, insa de sireturi sigur nu ne tragem, asa ca ciocu' mic si joc de glezne.

Edited by poleposition
Link to comment
Share on other sites

daca nu am avut norocul sa am banipentru a-mi putea permite asa ceva ca sa ma intereseze documentatia asta e partea a doaua.

nu mint...poate ca nu cunosc subiectul...poate ca nici nu am vrut janta...dar te rog abtinete pentru ca nu ai dreptate

 

nu ne tragem de sireturi stai linistit numai ca vroiam sa-ti demonstrez faptul ca esti rautacios si ratat.

 

apropo.Ai bani sa cumperi?

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition

apropos da, daca am avut M6, banuiesc ca imi permit o janta.

 

Insa nu asta e problema, din partea mea poti sa o vinzi si cu 5000 de euro, insa daca tu o dai drept originala, poate dai de unu' care ti-o face guler ca l-ai pus pe drumuri pentru o replica de 3 lei, asta unu la mana si 2 la mana, cine a avut un M6 (gen vreun imbecil ca mine), stie ca nu exista rezerva si cunoaste si dimensiunile unei jante OEM.

 

Tot nu ai inteles ?

Link to comment
Share on other sites

baietii, mai usor cu dragalaseniile, va rog...

11. Daca un vanzator pune un anunt si nu doreste sa dea explicatii si de asemenea va face scandal ca ceilalti membrii discuta anuntul lui, anuntul va fi sters.

 

@xandrosro: in primul rand, trebuie sa intelegi ca ceea ce vinzi tu drept rezerva de M6, nu este rezerva, ci o simpla roata de fata !

 

autentica sau replica, aici este raspunderea ta, ca si vanzator :twoup:

 

si nu va mai impungeti, ca finalul nu va fi unul fericit...

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition
nu e roata fata, nu exista 235, fata este 255, spate 285. punct. bate campii asta. Edited by poleposition
Link to comment
Share on other sites

s-a inteles gresit faza cu rezerva. Cine i-a dat-o i-a spus ca o avea de rezerva de unde a si facut conexiunea proasta in necunostinta de cauza. Janta este originala de M6 de fata iar cine e cu adevarat interesat o vede live si isi da seama daca e sau nu e. Nu cred ca e nevoie sa dati voi o mana de ajutor daca nu sunteti interesati. Edited by mikkai
Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition

atunci putea sa puna poza asta de la inceput si sa se informeze cu privire la ce vinde, nu sa bata campii.

 

Atata vreme cat a povestit ca e rezerva si a scris alte dimensiuni decat cele reale si alte balarii, era firesc sa nu-l cred.

Link to comment
Share on other sites

E mai bine să eviţi scandalurile inutile, oricine poate greşi.

 

Şi tu ai zis că lăţimea jantei este de 235, ceea ce este eronat.

Lăţimea jantei se măsoară ĂŽn J.

 

Poţi vedea pe spatele jantei exact câţi J are.

 

235 este lăţimea pneului, iar această dimensiune poate varia.

De exemplu, pe o jantă de 9.5j poţi monta pneuri de 245, 255, 265 sau 275 lăţime.

 

 

Bine că s-au clarificat lucrurile.

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition

@xancudosu:

bai nesimtitule, mai bine da-ti tu un sut in fund, ca nu esti capabil sa pui un anunt cum trebuie si nu esti in stare sa descrii corect un produs pe care il vinzi.

Edited by poleposition
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.