Jump to content

Cumpar E46 Cabrio


Daaaaan

Recommended Posts

Salut

 

Cumpar un E46 cabrio 320 sau 330 diesel (2005 sau 2006 - facelift), maxim 100.000 km. La optionale nu fac mofturi, ca are destule oricum pe el din fabrica :twoup: Obligatoriu carte service la el.

 

Eventual dau la schimb cu A3-ul de aici: http://audi.anunturi-auto.4tuning.ro/anunt...16-9320715.html evident, la un pret mai bun decat cel de vanzare, plus diferenta din partea mea.

Link to comment
Share on other sites

Eu chiar nu va inteleg pe astia cu motoare de astea de drujba, de ce naiba va puneti ditamai evacuarile, si 2 sau 4, de masina super sport, cand tu iei 0-100 in 14 secunde ca matizul? Defapt ce mai, sunt sigur ca un matiz iti da fum, tu cu a3.

 

http://www.4tuning.ro/images/Audi-A3-8P-16-102CP/00851546c0c857936/Audi-A3-8P-16-102CP.jpg

Edited by roco123
Link to comment
Share on other sites

Eu chiar nu va inteleg pe astia cu motoare de astea de drujba, de ce naiba va puneti ditamai evacuarile, si 2 sau 4, de masina super sport, cand tu iei 0-100 in 14 secunde ca matizul? Defapt ce mai, sunt sigur ca un matiz iti da fum, tu cu a3.

 

Prietene, ce fac eu cu masina mea, e strict treaba mea. Te intereseaza poate si in ce pozitii mi-o trag cu prietena mea, ca sa imi explici ca tu esti mai destept?

 

Si acuma ca sa iti dau un raspuns pertinent, mi-am pus evacuare dubla pentru ca asta am luat-o de la cineva care o avea doar pe asta ultima ramasa, vroia sa o dea cat de repede, si era mai lesne decat celelalte simple de la alte firme. dupa tuningul exterior, nu mi-au ramas foarte multi bani. Si nu am lasat evacuarea originala 1 la mana pt ca nu suna deloc, si era ciudata masina cu body kit si fara evacuare modificata, si 2 la mana pentru ca mi-a placut foarte mult noul sunet. Multumit de raspunsul unui muritor de rand referitor la motivele sale pentru care si-a modificat masina proprie, domnule super-membru?

 

Incep sa cred ca ideea mea preconceputa despre posesorii de BMW incepe sa se adevereasca (de ex domnul super-membru are id de mess "roco_hustler", e chel, are comentarii de mare destept si imagine per-ansamblu de capsunar incult intors cu cateva mii de eur din spania)...nu vreau sa jignesc pe nimeni, si sper sa fie doar un nefericit ghinion aceasta prima-impresie...

 

 

Eu stiam ca e46 cabrio sunt doar benzina...

 

Nu, se fac si diesel, 320 si 330...si coupe si cabrio

 

 

Ideal e sa stai la semafor cu semanatoarea aia de pe 320d si sa nu-ti auzi muzica din masina, sau sa intre fumu peste tot, din multe dieseluri cu care m-am plimbat, putine erau odour free.

 

Prietene, te rog frumos sa iti expui parerile despre o masina sau alta la sectiunea adecvata. Eu am postat aici pt ca vreau sa cumpar o masina, nu ca sa iti aud tie parerile, bune sau proaste. Daca ma interesau, postam in alta zona a forumului. Asa ca, te rog sa te abtii.

Edited by Daaaaan
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.