Jump to content

copacul TEI


Recommended Posts

o prob des intalnita.teiul ucigas .eu tin masina sub un tei .de obicei lipiciul ala dispare la spalat .dar nu am mai miscat masina vre o luna de sub el si acuma dupa spalare a ramas ca un smirghel :blink:((( am spalat o de 2 ori si nimic.cu geamurile a mers ca le am dat cu o perie de unghi f aspra.dar ce fac cu caroseria cum o spal cu ce unde?? si peste asta mai sunt si porumbei cacaciosi care mi au facut vre o 2 3 forme in lacul masini :) la ala doar polish.si am mai observat ca s 2 feluri diferite de excremente de zburatoare. cele albe cara nu ataca asa de rau .si unele mov.vreau sa spun ca alea sunt f acide si daunatoare pt vopsea.imi pare rau ca au fost testeti cacatei pe lacul meu dar asta e.si se curata cel mai bine cu saliva.scuipati peste, lasati 2 3 minute si frecati usor cu degetul iese garantat.folositi servetel.ca altceva zgarie lacul .tot eu am testat:P tot pe masina mea:(

soo ajutati ma cu teiul ala .cum si cu ce o spal sau unde o duc sa o spele.ca polish nu vreau sa i dau

Edited by INTERCEPTOR
Link to comment
Share on other sites

de 2 3 zile am luat prelata .stiu dar nu am avut nici bani :blink: ma ajutat un prieten f bun cu una.soo acuma tre sa o spal .si apropo chestiile bune de la tei .miroase foarte frumos e f bun ceai .am inteles ca vindeca si unele afectiuni.plus umbra care o tine la masina.este ca o femeie .un rau necesar :)
Link to comment
Share on other sites

eu am patit la E34 sa parchez o zi intreaga sub un brad...a curs rasina ....pe geam pe plafon pe capota ....ziceai ca e super glue....nu am putut scoate rasina de pe vopsea...de pe geam s-a dus cu timpul....sper ca tu sa ai mai mult noroc
Link to comment
Share on other sites

Guest IulianE
cauta o spalatorie buna....daca nu gasesti iti recomand eu una.Sefei mele i-au turnat pe X3 o sticla de ulei pa masina,parcase idioata in strada si i-a ocupat locul cuiva.Masina a stat cu uleiul pe ea o saptamana in soare,asta fiind in concediu.Uleiul se cimentase efectiv,nu mai avea nici un pic de grasime.Cand am venit la serviciu mi-a dat cheia,2 milioane,si mi-a zis ca o vrea ca noua(masina chiar e noua)...sa ma descurc.Am fost la spalatorie si mi-au facut-o baietii ca noua,cu solutie degresanta...Adevarul e ca au frecat la ea cateva ore.Spalatul cu degresat a costat 35 de lei....eu le-am dat 100....si restul am pastrat :blink:
Link to comment
Share on other sites

Eu am avut rasina si am procedat cam asa:

1. am spalat cu apa si un pic de detergent zona

2. frecat cu ... degetul, pana cand se usuca (nu degetul, rasina) si rasina se ia in straturi super subtiri ... si te doare (arde) degetul

3. spalat cu apa calduta pentru a indeparta rasina care s-a dus

4. schimbi degetul si treci la pasul 2 pana cand rasina dispare complet sau nu mai ai degete disponibile.

Stiu ca este cea mai putin profesionista metoda dar, dupa ce mi s-a intarit pielea de pe unul din degetele folosite si s-a crapat putin, si m-am certat cu nevasta ca ce tot frec la masina, rasina s-a dus.

Edited by MishuVerde
Link to comment
Share on other sites

rabdare nexam .am zis sa fac pe desteptul sa dau cu peria de PLASTIC DAR CAM TARICICA.si sa ales prafu de toate geamurile:((( acuma tre sa vad daca exista polish pt geamuri.am sarit din lac in put.iti dai seama ca chestia cu degetu este exclusa pt ca TOATA masina este asa.cap coada:(( sunt suparat ca am numai zgarieturi pe geamuri .numai din cauza mea.de chitros sa nu dau bani la degresat:( sunt un idiot
Link to comment
Share on other sites

rabdare nexam .am zis sa fac pe desteptul sa dau cu peria de PLASTIC DAR CAM TARICICA.si sa ales prafu de toate geamurile:((( acuma tre sa vad daca exista polish pt geamuri.am sarit din lac in put.iti dai seama ca chestia cu degetu este exclusa pt ca TOATA masina este asa.cap coada:(( sunt suparat ca am numai zgarieturi pe geamuri .numai din cauza mea.de chitros sa nu dau bani la degresat:( sunt un idiot

116842[/snapback]

hai mah nu spune asa , :blink: exista o sansa si pt chitrosi :)

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
am scapar de anu trecut de tei si anu asta iar am uitat masian sub tei .dar doar 2 zile sa luat imediat:( data trecuta am scapat doar cu poilsh de 5 ore .altfel deloc.deci atentie la tei

241007[/snapback]

De doua zile masina mea sta sub un tei :blink:.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.