Jump to content

Vand E36 Individual


sebaTM

Recommended Posts

cam trist pe aici... nici macar o oferta de schimb sa nu primesc? chiar asa mare vi se pare pretul? cautati sa vedeti la cati bani gasiti un bmw exact ca asta in germania... pretul ramane 3900e in continuare, astept si oferte de schimb cu masini ne/inmatriculate , +/- diferenta.
Link to comment
Share on other sites

cam trist pe aici... nici macar o oferta de schimb sa nu primesc? chiar asa mare vi se pare pretul? cautati sa vedeti la cati bani gasiti un bmw exact ca asta in germania... pretul ramane 3900e in continuare, astept si oferte de schimb cu masini ne/inmatriculate , +/- diferenta.

 

Parerea mea: DA, pretul este mare, avand in vedere ca, cu acesti bani iti poti cumpara un e36 coupe in stare buna (care nu arata ca si cum a suferit un accident nefericit, asa cum arata e36 compact :twoup: ), si cu mai multe dotari, si cu alta culoare decat galbenul asta de taxiu... (ca sa nu mai zic de interior, de faptul ca e mai putin practica, etc.). Sincer nu am inteles niciodata de ce ar da cineva bani pe un e36 compact, pentru ca pur si simplu arata mai urat ca sedanul, sau coupe-ul, care se gasesc la acelasi pret. Probabil sunt si oameni cu un simt estetic mai ciudat :) carora le place acest model, insa sunt ceva mai putini, si de-asta nu se vinde prea repede. Oricum, bafta la vanzare.

Link to comment
Share on other sites

ai dreptate partial... dar: in primult rand masina mea nu este galben de taxiu, este o culoare individuala "dakargelb" originala, BMW M3. Deci din afirmatia asta imi pot da seama de ''simtul'' tau fin cand vine vorba de estetica. Cat despre interior nu imi dau seama ce intelegi tu prin practic deoarece cunosc o gramada care zic ca la compact este mult mai comod bordul. Cat despre cum arata, nu cred ca gusturile ar trebui discutate atata timp cat un golf 3 sau 4 nu mi se pare deloc mai reusit decat compactul... coupe= portbagaj (sedan in 2 usi), compact= haion... nu inteleg ce incerci tu sa compari 2 categori diferite... e normal sa fie mai cautat coupeul, recunosc si mie imi place mai mult, dar credema ca masina asta arata mult mai bine decat o gramada de coupeuri si atrage mult mai multe priviri. TESTAT! :twoup: Edited by sebaTM
Link to comment
Share on other sites

ai dreptate partial... dar: in primult rand masina mea nu este galben de taxiu, este o culoare individuala "dakargelb" originala, BMW M3. Deci din afirmatia asta imi pot da seama de ''simtul'' tau fin cand vine vorba de estetica. Cat despre interior nu imi dau seama ce intelegi tu prin practic deoarece cunosc o gramada care zic ca la compact este mult mai comod bordul. Cat despre cum arata, nu cred ca gusturile ar trebui discutate atata timp cat un golf 3 sau 4 nu mi se pare deloc mai reusit decat compactul... coupe= portbagaj (sedan in 2 usi), compact= haion... nu inteleg ce incerci tu sa compari 2 categori diferite... e normal sa fie mai cautat coupeul, recunosc si mie imi place mai mult, dar credema ca masina asta arata mult mai bine decat o gramada de coupeuri si atrage mult mai multe priviri. TESTAT! :)

 

Degeaba imi spui tu de nuanta de galben, parerea mea (si nu numai) e ca, culoarea galben nu prea merge pe un BMW (vezi ca era si un poll parca despre treaba asta, poti sa vezi acolo cate voturi a luat culoarea galben). Cand am spus ca e mai putin practic m-am referit la portbagaj. Si nu comparam BMW cu golf... ci modelul compact, cu alte modele de BMW. Asa oricand se poate gasi o masina mai urata, si poti sa zici "e mult mai frumos decat un trabant" :( . Si... nu te mai amagi singur... NU arata mai bine dacat un coupe, decat daca acesta a fost lovit de un tren, sau ceva :twoup: . Poate atrage mai multe priviri, din cauza culorii stridente. :)

Intr-adevar are avantajul ca pare intretinuta bine, si e in stare foarte buna, ceea ce e destul de rar la un e36. Numai bine !

Link to comment
Share on other sites

am fost cu ea in piata si crede-ma ca la compactu asta s-au oprit de 10x mai multi oameni decat la coupeul din spate.... Nu generalizez, spun strict de masina mea in comparatie cu majoritatea coupeurilor din piete care sunt josnice. Intradevar luat separat un coupe care sa fie identic cu compactul meu, coupeul e mai frumos! Dar foarte rar gasesti asa ceva si crede-ma ca si preturile sunt pe masura.

off topic: A vandut cineva vreodata macar o masina pe forumul asa???

Link to comment
Share on other sites

Sunt unii carora pur si simplu le place sa faca pe desteptii, sa aduca ei argumente, sa faca rau. Ex: postul in care cineva scrie ca nu are AC desi are. E putin scumpa masina dar arata f bine cel putin in poze plus ca are acel acoperis care pe un drum potrivit iti ofera niste senzatii extraordinare. Dar asa e lumea. Daca cereai 2000 euro ziceau ca e un jaf ca ce are de costa asa putin.

Spor la vanzare.

Link to comment
Share on other sites

Bafta la vanzare. Este super misto masina.

Am si eu un Open Air si senzatia este f misto. http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?showtopic=41387

Imi place ptr ca pot sa inchid/deschid trapa si la 120 daca vreau spre deosebire de cabrio la care tb aproape sa te opresti. Ie foarte adevarat ca nu este cabrio dar ie pa-colo cu avantajele si dezavantajele lui.

Imi place compact ptr ca este mai scurt si este de oras. La consum: da sta prost fata de 6 pistoni daca te uiti la 2% in plus si la cai mai putini. Dar este vina motorului nu a caroseriei. Avantaje la taxe.

Imparte f multe piese cu E30 ceea ce inseamna ca pe mecanica este f simpla.

Are acelasi avantaj ca si la coupe - usile mai lungi - vara poti merge cu geamurile lasate fara sa te bata curentul in cap ca in sedan.

Merita toti banii daca este bine intretinuta si mai ales ptr acel plafon.

Link to comment
Share on other sites

plafonul este etans fara teieturi, nu intra deloc apa prin el, are un canal lateral prin care se scurge apa care ajunge acolo, nu are taieturi, rupturi, trebuie doar curatat putin :twoup:

are 219000km

am sa pun putin mai incolo niste poze, dupa ce le fac.

daca iti place masina si vrei sa o cumperi, nu o sa iti para rau de drum garantat, plus ca la pretul asta nu stiu unde in lume ai mai gasi asa ceva, credema pe cuvant. Daca te hotarasti trebuie putin sa ne grabim sa vi dupa ea pana la sf sapt ca dupaia am sa plec.

revin cu poze peste cateva ore.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.