Jump to content

AC de pe un e36 pe altul..


Dragosh_2005

Recommended Posts

trebuie sa verifici partea electrica

daca nu corespunte cablajul de pe o masina cu alta trebuie sa completezi si cred ca este cam greu,restul este simplu.

la partea electrica sa zicem ca ma descurc (sunt electrician de meserie :twoup: ) mecanica stiu, bmw-uri modelul asta am dezmembrat vro 2 deci ar trebui sa fie floare la ureche :)

am sa va tin la curent daca ma apuc...

Oricum astept un sfat de la cineva care a facut miscarea asta. daca a facut cineva....

Edited by Dragosh_2005
Link to comment
Share on other sites

trebuie sa verifici partea electrica

daca nu corespunte cablajul de pe o masina cu alta trebuie sa completezi si cred ca este cam greu,restul este simplu.

la partea electrica sa zicem ca ma descurc (sunt electrician de meserie :) ) mecanica stiu, bmw-uri modelul asta am dezmembrat vro 2 deci ar trebui sa fie floare la ureche :)

am sa va tin la curent daca ma apuc...

Oricum astept un sfat de la cineva care a facut miscarea asta. daca a facut cineva....

asteptam poze,iar daca esti primul poti da si sfaturi. :twoup:

Ok nu promit nimic.... sa vad.... daca ma apuc am sa postez cat pot eu de detaliat cu poze probleme intampinate etc....

Link to comment
Share on other sites

Daca ai o masina donatoare poti face lejer transpantul, la electrica nu prea ai mult de lucru, mai ales daca zici ca esti electrician. Eu am facut asa ceva dar la e46.

 

Am masina care e la dezmembrat...

Am zis ca sunt electrician. dar numai cu diploma... la scoala care am facut-o eu.....:) oricum stiu cu ce se mananca nus complet afon.... :(.....mama a vrut electrician eu am vrut mecanic dupa aia informatician, dupa constructor, dupa mecanic, si acum mai mai gandesc :twoup:)....

 

Daca ai o masina donatoare poti face lejer transpantul, la electrica nu prea ai mult de lucru, mai ales daca zici ca esti electrician. Eu am facut asa ceva dar la e46.

la e36 e mai complicat :)

In ce sens e mai complicat ??

Link to comment
Share on other sites

e mai mult de munca

mai multe fire, etc

dar nu e greu

sincer nu am pus pana acum dar sunt baieti care si-au pus

fa poze sau fa un DIY, nici eu nu am clima si ma bate gandu sa procedez la fel,sau voi monta trapa la o firma care da garantie 2 ani,sunt 2 modele manuala cu 3 trepte care se poate scoate de tot si pune in porbagaj =300 si electrica 600E :twoup:

Link to comment
Share on other sites

e mai mult de munca

mai multe fire, etc

dar nu e greu

sincer nu am pus pana acum dar sunt baieti care si-au pus

fa poze sau fa un DIY, nici eu nu am clima si ma bate gandu sa procedez la fel,sau voi monta trapa la o firma care da garantie 2 ani,sunt 2 modele manuala cu 3 trepte care se poate scoate de tot si pune in porbagaj =300 si electrica 600E :twoup:

eu am trapa dar nu face fata nici cu amndoua geamurile deschise ...

Link to comment
Share on other sites

:twoup: mai ramane o singura solutie,sa pui AC, incerca sa faci poze cam la tot ce este nevoie si sa descri in detaliu,incerca sa pui cu panou digital dar ai mai mult de lucru cu partea electrica

Nu am cu panou digital poate o sa fie un upgrade pe viitor... acum sa il pun pe asta normal si sa isi faca treaba....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.