Jump to content

numar "invizibil"


unvicont

Recommended Posts

pai nu-l obturez in timpul mersului.dupa ce am parcat fac ce vreau, daca vreau duc numerele in casa cu mine , deci unde e ilegalitatea?

sunt de aceeasi parere. :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Sa nu uitati : ceea ce nu stiti voi despre lege nu inseamna neaparat ca permite, ci poate doar ca nu stiti legea :twoup:

 

 

nu am afirmat ca as fi sunt un cunoscator ad-litteram al legile.

 

sa nu uitati ....... ceea ce nu interzice legea inseamna ca permite...:)

 

ceea ce nu interzice legea.... nu e permis ?

Edited by unvicont
Link to comment
Share on other sites

pai nu-l obturez in timpul mersului.dupa ce am parcat fac ce vreau, daca vreau duc numerele in casa cu mine , deci unde e ilegalitatea?

 

Pacat ca nu le-a dat prin cap sa faca un sistem antifurt si pentru oglinzile retrovizoare, sa se plieze cumva cu totul inauntrul masinii, sa le scoti afara ca pe farurile escamotabile. :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Nu este legal. Dar deloc :twoup: . Nu este permis nimic care poate obtura numarul sau poate ingreuna citirea sa. Ca altfel am ajunge sa jucam bambilici pe strada.

Daca vrei poti sa iei numarul in fiecare seara in casa cat timp masina este parcata la fel si cu perdeluta :)

Link to comment
Share on other sites

Eu stiam ca daca masina parcata nu are numere e considerata abandonata si o ridica !

 

ei na, deci daca imi aduc o masina de afara , pana ma duc sa scot numerele rosi mi-o ridica nu? hai sa fim seriosi

 

Are dreptate sa stii. Aveam un vecin cu un Tico fost Taxi, care ocupa un loc in parcare degeaba in loc sa il duca la Remat, ceva vecini l-au reclamat, au venit de la Primarie si au zis ca atata vreme cat masina e inmatriculata si omu si-a platit impozitul, nu au ce face. Asa ca sta Tico ala nemiscat de vreo 2 ani.

Link to comment
Share on other sites

pai wlf, aceiasi chestie o ziceam si eu.din moment ce platesc impozit pe masina doar ca numerele mi-s sus in dulap nu pe masina , nu mi-o ridica nici draq.

 

aia spuneam si mai devreme, atata timp cat masina e parcata , pot sa-mi trag perdelutele alea peste numere, nu ma poate amenda pt nimic, nu am incalcat legea.

Link to comment
Share on other sites

Eu sunt curios care e procedura in cazul in care parchezi pe un loc cu autotaxare si scoti numerele.

Am procedat asa de 2 ori si n-am patit nimic. O data l-am si vazut pe cel de la parcari cum s-a uitat la ea si apoi a trecut sa dea amenzi urmatoarelor masini. Oare am avut noroc? Pot sa o ridice fara numar?

Edited by Barbierul din Sevilla
Link to comment
Share on other sites

Sa nu uitati : ceea ce nu stiti voi despre lege nu inseamna neaparat ca permite, ci poate doar ca nu stiti legea :twoup:

 

"colegu" .....am asa un "feeling" asa ca suntem cam de aceeasi parte a "baricadei "....... :)

 

stii la fel de bine ca si mine...ca atunci cand legea are hibe sau este interpretabila sau are scapari pe anumite spete....... nu patesti nimic....:) ...adica NIMIC ......eu nu ma refeream stric la speta care este discutata vis-a-vis de numar...eu ma refeream in general in legatura cu LEGEA....

 

oricum ..sa fim noi sanatosi ... ca belele curg ...:(

Link to comment
Share on other sites

nu vreau sa intru in prea multe detalii .....ma refeream ca si "coleg" de forum ...sau coleg de trafic :twoup: ...oricum nu are nici o importanta partea asta..ci doar.....informatia .....

 

iar la capitolul "eu zic ca doar unu din voi" ...fiecare are grija de viata lui asa cum stie mai bine... indiferent de mijloacele folosite... :)

Edited by krysttall
Link to comment
Share on other sites

nu vreau sa intru in prea multe detalii .....ma refeream ca si "coleg" de forum ...sau coleg de trafic :) ...oricum nu are nici o importanta partea asta..ci doar.....informatia .....

 

iar la capitolul "eu zic ca doar unu din voi" ...fiecare are grija de viata lui asa cum stie mai bine... indiferent de mijloacele folosite... :)

 

Tu esti de vina ca ai facut "publicitate" ca esti utilizator de cascheta :twoup:

Link to comment
Share on other sites

nu vreau sa intru in prea multe detalii .....ma refeream ca si "coleg" de forum ...sau coleg de trafic :) ...oricum nu are nici o importanta partea asta..ci doar.....informatia .....

 

iar la capitolul "eu zic ca doar unu din voi" ...fiecare are grija de viata lui asa cum stie mai bine... indiferent de mijloacele folosite... :(

 

Tu esti de vina ca ai facut "publicitate" ca esti utilizator de cascheta :twoup:

 

nu stiu unde vezi tu ca am spus eu ca sunt "utilizator de cascheta" ......... nu am zis nimic concret....este o presupunere care se vehiculeaza...dar nimic concret..nicio dovada.....deci ce nu se poate demonstra ...inseamna ca nu ai de ce "sa fii acuzat" .... :(

 

si chiar daca as face parte din domeniul asta.....<nu toti care lucreaza in acest domeniu poarta "cascheta"> ar fi vreo problema.. ????

eu nu am fost contra acestor produse comercializate...din contra....fiecare o face pe pielea lui ...nu recomand si nici nu interzic folosirea acestora....fiecare este major si isi asuma riscurile de rigoare.......

 

asa ca ...sa revenim la ce este mai important vis-a-vis de ce se discuta :D

 

pai mi-am dat cu parerea si eu... iar am incalcat ceva lege?

 

 

:D nu ai incalcat nicio lege.....:D :punk: :)

Edited by krysttall
Link to comment
Share on other sites

sa nu se inteleaga ca am spus in sens peiorativ ca unu din voi ar fi politist, ce naiba, suntem oameni, nu-s ciumati politistii :twoup:

 

si politistii sunt oameni - functionari publici ..numai ca sunt cu "statut special" ... :)

ca in fiecare domeniu unde se lucreaza cu oameni ..........te adaptezi situatiei .... :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.