Jump to content

piese e28


CAE

Recommended Posts

Nu ma uita cu bordul masinii te rog...

Lucian sunt. Numarul meu Zapp il ai.

E rezervat ptr mine! :)

 

Si inca o rugaminte, ai vreo poza cu el? Daca da, trimite-mi si mie prin email la adresa expressirc@zappmobile.ro cat de repejor pot :blink:

 

Kilometrajul, turometru, consumul de moment, temperatura apei merg toate indicatoarele, da? :)

Link to comment
Share on other sites

pey inafara de kilometraj nimic nu mai merge :) :blink: de cand am schimbat acumulatorii ... banda de cabluri din bord alea mici, panglicile s-au exfoliat si probabil au facut atingere in momentul demontarii / montarii si RIP :)

 

si decat sa inlocuiesc benzile alea mai bine iau alt bord.. si doar mut cadranele facute de mine de pe asta bulitu pe celalalt care urmeaza sa-l iau...

Link to comment
Share on other sites

Nu inteleg ce banda ti s-a dus tie !? Si eu am schimbat acumulatorii si cand l-am demontat am constatat k acidul din acumulatori imi distrusese jumatate din circuitele de pe placa...asa k am fost cu bordul zilele trecute la un meserias in electronica si mi-a refacut baiatul lipiturile...si acum merge tot bordul. Acum nu stiu ce fel de bord ai tu, dar la mine se conecteaza prin niste cablaje....gen cablu ide de la calculator. Asa e si la tine?? Eu am luat un bord de E28 de la Interceptor (nu merge turometrul) dar e model mai nou si nu se potriveste pe conectori cu bordul vechi.
Link to comment
Share on other sites

de cablu ala gen "ide" e vorba... :)

s-a exfoliat invelisul de pe el, iar sarmele cred ca s-au atins intre ele.

Sincer... decat sa dau cuiva sa-mi refaca toate lipiturile si sa puna alte cabluri (mai ales ca nu stiu daca din cauza asta nu-mi merge turometru) mai bine cumpar unul functional si schimb la al meu toate mecanismele inclusiv cablurile alea...

Mai ales ca nu stiu cat imi ia acel cineva sa-mi faca bordu functional...:blink:

Link to comment
Share on other sites

Ai dreptate. Dar sa ai grija sa cumperi un bord care sa fie exact la fel cu al tau. Ti-am spus...eu l-am luat pe ala de la Interceptor si are alt mecanism.....e o singura placa...nu mai are cablurile alea gen "ide" :blink: .....e din 86 bordul parca...si al meu e din 83. Mie mi-a luat 300 de mii tipul care mi-a reparat kilometrajul.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.